RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Гренландія. Must see

Гренландія. Must see

Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.

Гренландія у перекладі з датської буквально означає «зелена країна» і отримала свою назву завдяки Ерику Турвальдсу, котрий досліджував західне узбережжя і нібито сховався в оазі буйної рослинності. Але, ясна річ, це красива легенда, що мала на меті заманити скандинавів із Ісландії до переїзду, не більше того. З висоти пташиного польоту острів – це величезна снігова глиба з містами вздовж узбережжя. А ім’я першопрохідця лишилося на слуху й досі – пиво «Ерик Рудобородий» можна скуштувати в кожному барі. Здійснювати наші відкриття розпочнемо зі столиці Датської колонії міста Нуука.IMG_1393.jpg
Фото trips.lonelyplanet.com

Місто Нуук

Це найменша столиця у світі, розташована у фіорді мису Доброї Надії і прикрашена численними кольоровими будиночками. Так, попиваючи каву на балконі, авантюрні туристи будуть милуватися бовтанням крижин у холодному морі, а, якщо поталанить, помітять привітний помах хвоста кита. Через невелику кількість місцевих жителів (всього 16000 людей) в Нууці надзвичайно раді гостям міста. І мандрівники у свою чергу не помиляться, якщо оберуть час відвідин із травня по серпень, щоб вдосталь насолодитися білими ночами. Місцеві жителі (інуїти) трепетно ставляться до своєї історії і запрошують у національний музей, розташований у старому кварталі. Тут зібрано все, що повідає про побут міста – одяг на будь-який вік, посуд, колекція транспорту.zadtgfbhazdtgf.jpeg
Фото cnbc.com

До крою і хутра у виборі одягу був особливий підхід з огляду на пору року і стать жителя. У засніжених далях машини не надто популярні – особлива перевага віддається човнам, байдаркам і собачим упряжкам. Тут же, не полишаючи Колоніхавнен, доторкніться до казки і відвідайте дім Санта Клауса. Тут все в найкращих традиціях чарівництва: можна всістися на коліна до головного героя Різдва і розказати про найкращий подарунок у світі, наїстися досхочу солодощів, на власні очі переконатися, як працює поштове відділення, потоваришувати з ельфами. І перш ніж вирушити підкоряти острів, приділіть також увагу архітектурі – університету, церкві і художньому музею.

Північне сяйво – Aurora Borealis

Гренландія – монополіст щодо північного сяйва і полярних міражів у вигляді вітрильника чи цілого міста. Справді казкові спалахи світла є змога спостерігати в різних країнах Півночі, але найяскравіші тішать саме на просторах «зеленої країни». Лишилося тільки визначитися, де милуватися таким дивом – у самому місті чи під час прогулянки на судні, в ложе дикої природи. «Найбільше світлове шоу» зберігає і свої секрети – так, південь і захід острова подарують найкращі краєвиди, а зимові місяці найясніші ночі. Міфи не обійшли стороною і цю землю – місцеві приписують сяйву футбольний матч богів. Ми ж, милуючись красотами неба, можемо дати повну волю уяві і вигадати свою історію.a7mdg21xzur11.jpg
Фото reddit.com

Термальні джерела

Вирушайте на південь острова, щоб вибрати власну гарячу ванну і прогріти кісточки. Термальні води розосередилися по всій площі Гренландії, але ідеальна температура для купання все ж виявилася на острові Uunartog. Узимку температура не опускається нижче 38 градусів, а дрейфуючі крижини нагадують, що ми в гостях у довколишнього світу. Тільки лишень скромні приміщення для перевдягання віддалено нагадують про цивілізацію. Ви знаєте, морські криги відрізняються віком, походженням і формою? Уточніть у сусіда зі спа-процедур. Можливо, попадеться місцевий мисливець-моряк, котрий з радістю поділиться секретами.greenland-hot-springs.jpg
Фото anadventurousworld.com

Національний парк

Національний парк славиться розміром, як і сам острів. За своєю площею він лишив позаду Францію і Велику Британію. ЮНЕСКО недавно прикріпила йому назву «Людина і Запас Біосфери» і припинила допуск рядових туристів. Шанс отримати дозвіл на відвідини, звісно, є, і він вартий того.muskoxntnufacultyofnaturalsciencesflickr.jpg
Фото naturalworldsafaris.com

Білосніжна пустеля велично зустрічає блакитними воротами з айсбергів, кришталевими крижинами і найдовшим фіордом у світі Скорсбі-Санд. Фауна в цих місцях до пари природі – білі медвежі і моржі, олені і мускусні бики – усі стійко переносять мороз. А для флори влітку посміхнулася удача – яскраве сонце дарує ніжність для орхідей, маків і невеликих дерев на берегах фіордів. Заповідник зібрав воєдино все, чим знаменита Гренландія.

Екстрим-тур

Інуїти віртуозно скористалися дарами природи і запрошують у закулісся. Зупиніть свій вибір на «догследжингу» – поїздці на собачих упряжках. Хаскі вже зачекалися вирушити у погоню мальовничими місцями довкола островів Тасилака і Диско. Острів Диско входить у цикл «must see» завдяки могутньому льодовику понад п’ять кілометрів завдовжки. Будьте пасажиром, керуйте упряжкою, беріть участь у гонках, досліджуйте материк і будьте частиною неповторної природи! Змінивши суходіл на воду, візьміть участь у китовому сафарі. Екскурсії на каяках до озер, морська риболовля обіцяють адреналін і враження завдяки зустрічам з косатками, білугами і блакитними китами. Полювання не заборонено за дотримання кодексу і є своєрідним туром. Хто ще, як не жителі льодяного простору, повідають про рибне ремесло.red-sails-in-greenland-summer-photo-workshop-1.jpg
Фото iceland-photo-tours.com

Фестивалі

Свята прикрашають як міста, так і арктичні простори. Святкування полярної ночі відзначається у січні-лютому доволі екстремальними лижними перегонами. Березень відмітився міжнародним фестивалем снігової скульптури й унікальними змаганнями з гольфу на льоду. Липень зустрічають днем музики і мистецтв, а середину місяця офіціально відзначають під ритми барабанів, театральні вистави і народні співи під час фестивалю Аасивік. Лишитися на острові на все літо? Слід бути дуже рішучим для таких перемін.Фото i.ytimg.com

Американський письменник і художник Рокуел Кент прожив у країні між двома океанами кілька років і висловив своє захоплення у книзі «Гренландський щоденник». Але віддайте перевагу тисячі слів самостійній поїздці у Заполяр’я і доторкніться до землі, якої майже не торкалася рука людини.

Головне фото naturalworldsafaris.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу
Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Кава – напій з гірських вершин
Замовляючи каву, ми зазвичай кажемо: американо чи еспресо, латте… Але у справжніх кав’ярнях, котрі пропонують справді якісну каву, уточнюють ще й вид зерен і країну-виробника. Багатьох це вганяє у ступор. Сьогодні понад 70 країн вирощують каву в найбільш спекотних куточках світу – це Африка, Азія, Латинська й Центральна Америка, Океанія.
Африканські красоти. Ботсвана
Усіма своїми гранями горять алмази Ботсвани. Але крім коштовних каменів, тут є й інші скарби. Сьогодні відкриємо цю країну зовсім по-іншому.
Затримай дихання. Найнебезпечніші місця для дайвінгу
Після того, як легендарний француз Жак-Ів Кусто за своїми колегами винайшов і вдосконалив акваланг, підводне плавання міцно увійшло у список найбільш популярних,але, на жаль, небезпечних хобі. Outlook попереджує і розповідає про найбільш екстремальні для занурення місця.
Закрыть
Outlook facebook page