В рамках проекту Diplomatic Greetings українські студенти поспілкувалися з дипломатами
Учасниками заходу цього разу стали Надзвичайні і Повноважні Посли Фінляндської Республіки в Україні Юха Віртанен, Японії в Україні Шігекі Сумі та Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні, дуаєн дипломатичного корпусу Нурберди Аманмурадов. Також з лекціями про публічну дипломатію та практичну роботу виступили генеральний директор ДП «ГДІП» Павло Кривонос, генеральний директор Міжнародного проекту «OUTLOOK» Дарія Карякіна та начальник рекламно-видавничого відділу ГДІП Інна Хоменська.
Захід розпочався з пізнавальної лекції генерального директора Міжнародного проекту «OUTLOOK» Дарії Карякіної, яка розповіла студентам про основи організації заходів у сфері культурної дипломатії, а начальник рекламно-видавничого відділу ГДІП Інна Хоменська представила культурну дипломатію, як інструмент роботи ГДІП.
Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндської Республіки в Україні Юха Віртанен презентував студентам коротку історію Фінляндської Республіки. Пан Посол наголосив на тому, що у 2017 році Фінляндія відсвяткувала 100 років своєї незалежності та більше, ніж століття безперервного демократичного розвитку. Секрет успіху Фінляндії, на думку пана Посла, полягає у ґрунтовному столітньому практичному досвіді. Фінляндія сформувала та заклала демократичну основу розвитку завдяки парламенту, створеному понад 150 років тому з правом голосу для кожного. Це підтверджує факт, що саме у Фінляндії 1906 року вперше було надано право голосу чоловікам і жінкам. Права жінок і надалі залишаються сильною важливим складником демократичного розвитку країни. Дипломат підкреслив, що завдяки традиціям громадянського суспільства Фінляндія найбільш стабільна країна у світі. Основою для цього є доступна освіта, система охорони здоров’я та ставлення до навколишнього середовища.
Генеральний директор ДП «ГДІП» Павло Кривонос познайомив студентів університету зі структурою підприємства, напрямами роботи та особливостями роботи з іноземним дипломатичним корпусом. Маючи багаторічний досвід, пан Кривонос залюбки поділився власним практичним досвідом роботи з дипломатами іноземних держав в Україні, розповів як відбувалося становлення України на міжнародній арені та відповів на численні питання.
Після лекції усі студенти завітали до Посольства Туркменістану в Україні, де для них було проведено екскурсію, після якої Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану, дуаєн дипломатичного корпусу Нурберди Аманмурадов розповів про історію та сьогодення його країни, її економічний потенціал та виробничі потужності, про традиції виробництва текстилю та сучасні можливості взаємодії з державами світу. Пан Посол наголосив, що сьогодні Туркменістан має багато унікальних можливостей, якими з радістю ділиться зі світом. У студентів викинуло багато питань щодо співпраці Туркменістану з Україною в енергетичній сфері, розбудову туристичної інфраструктури, можливості та прийоми подолання конфліктів тощо. Також відбулося обговорення практичної роботи в посольстві, функції дуаєна та посла.
По завершенню заходу зі студентами поспілкувався Надзвичайний і Повноважний Посол Японії Шігекі Сумі. У своїй доповіді пан Сумі розповів про дипломатичну місію загалом та початок своєї дипломатичної кар’єри, що триває вже 40 років. Пан Посол зазначав та перерахував головні завдання дипломатії: забезпечення національної безпеки країни, створення середовища для демократичного та успішного розвитку суспільства. Наголосив на тому, що у разі, коли країна не може сама створювати умови безпеки, їй варто знаходити союзників. Наприклад, Японія, маючи небезпечних сусідів з ядерною зброєю, має також міцного та надійного партнера – США. Посол підкреслив, що після поразки у Другій світовій війні, Японія обрала свій шлях розвитку, а саме – бути сильною країною, спираючись не на військовий потенціал, а на економічний розвиток держави.
Жваве обговорення, щирі емоції та враження після кожної з лекцій засвідчили важливість таких зустрічей для поглиблення та розвитку двосторонньої взаємодії та становлення молодого покоління.
За матеріалами gdip.com.ua