RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв відкрила прес-центр

Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв відкрила прес-центр

15 лютого 2017 року в прес-центрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв було анонсовано важливі для дипломатичного та суспільного життя події. У заході взяли участь представники 40 іноземних дипломатичних місій, ЗМІ та наукова громадськість.

Під час вступної промови Павло Кривонос, генеральний директор ДП “ГДІП”, закликав Надзвичайних і Повноважних Послів, представників посольств долучатися до роботи прес-центру й використовувати його як майданчик для спілкування між дипломатами, пресою, молоддю. Адже нині суспільство потребує більше інформації історичного та духовного спрямування.

У межах заходу до слова було запрошено Андрія Заяця, державного секретаря МЗС України, який висловив сподівання, що прес-центр ГДІП стане справжнім прес-клубом та місцем для спілкування дипломатів. “Хочу скористатися нагодою та з приємністю нагадати, що 2017 рік оголошено Президентом України П. Порошенком Роком української революції 1917–1921 років. Наприкінці року буде низка важливих подій із вшанування визвольних змагань, до організації яких долучаться, зокрема, ГДІП і Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин. Адже це торкається не лише питання революції, а й перших кроків на дипломатичному шляху Української Держави 100 років тому. Тож анонсую серію меморіальних заходів у зв’язку з цим. Також цьогоріч – 22 грудня – ми відзначатимемо 100-річчя створення першого українського Міністерства закордонних справ й запросимо всіх до оновленого музею, який буде функціонувати в приміщенні Дипломатичної академії”, – анонсував держсекретар МЗС України.

Матьє Арден, виконавчий директор Французького інституту в Україні анонсував події, заплановані в контексті фестивалю “Французька весна в Україні”. Пан Арден зауважив, що Інститут із франкомовними посольствами з 10 до 31 березня реалізує низку культурних заходів задля популяризації французької культури та мови. Власне, Французька весна розпочнеться 1 квітня на Софійській площі, а завершиться 29 квітня під Аркою дружби народів. “Протягом місяця ми проведемо, – повідомив пан Арден, – понад 50 подій у 8 містах України. Більшість заходів будуть безкоштовними, тож сподіваємося, що багато охочих зможуть вільно ознайомитися з нашою культурою та побачити, які міцні зв’язки між Україною та Францією. Вони значно міцніші, ніж навіть п’ять років тому. Одним із проектів творчого спрямування, які сприяють поглибленню співпраці між нашими країнами, є спільні спектаклі та виставки”.

Люк Якобс, Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні, запросив усіх долучатися до подій у межах заходів із франкофонії в березні цього року. Посольство Бельгії відкриє цю подію урочистим концертом у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського. Франкофонія – то не лише можливість об’єднатися громаді, яка спілкується французькою мовою. Це нагода долучитися й тим, хто любить французьку мову, культуру та розділяє спільні цінності, зокрема толерантність. Також пан Якобс представив учасникам заходу Почесного консула Королівства Бельгія у Львові Ярослава Івановича Гарцулу, який підготував та видав книгу “Бельгія: така далека, така близька...” до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між нашими державами. “Відносини між Україною та Бельгією сягають давнішого часу й налічують понад 25 років. У книзі пана Гарцули йдеться про цілі століття співпраці та взаємодії між представниками наших країн, тож видання буде цікавим не лише тим, хто вивчає дипломатію, а й тим, хто цікавиться світовою історією”, – зауважив посол. Відтак Ярослав Гарцула представив присутнім на заході зазначене видання, над яким він працював понад п’ять років, наголосивши, що українці й бельгійці значно ближчі один до одного, ніж здається на перший погляд. Прочитавши видання, у цьому переконається кожен, адже автор наводить чимало цікавих фактів з історії Бельгії та України, а також про взаємини Західної України та Бельгії в минулому й на сучасному етапі.

Лі Янг-Гу, Надзвичайний і Повноважний Посол Кореї, виголосив промову про нові форми публічної дипломатії, а Атар Аббас, Надзвичайний і Повноважний Посол Пакистану – про роль ЗМІ в конфліктних ситуаціях.

Долучилися до обговорення й представники наукової громадськості. З ініціативами щодо співпраці та найближчими планами виступили: Ірина Матяш, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор; Анатолій Денисенко, головний редактор наукового щорічника “Україна дипломатична”, кандидат історичних наук; Віктор Камаєв, віце-президент наукового парку “Київська політехніка”, кандидат технічних наук. Останній представив молодого вченого Євгена Коваленка, який працював у складі групи університету, що розробила й запустила на орбіту наносупутник.

Кушнарьов Максим, громадський діяч, один із засновників історико-культурологічного проекту «Оберіг часу» розповів про ідею створення видання “Українка”, на сторінках якого описано приклади боротьби за щастя та досягнення мети протягом усієї історії українського народу. Своєю працею жінки посилювали всі сфери життя суспільства, результати їхньої діяльності закріплено в мистецтві, культурі, науці й освіті. Найболючішою втратою для кожного народу є втрата історичної пам’яті, яка є основою у вихованні національної самосвідомості. “Історичне минуле сформувало наше сьогодення. Тому й донині українські жінки є прикладом любові, сили, краси та добра”, – зазначив Максим Кушнарьов.

Сергій Томіленко, в.о. голови Національної спілки журналістів України, перший секретар НСЖУ, та Юрій Артеменко, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення висловили підтримку щодо відкриття таких прес-майданчиків, які дозволять поглибити співпрацю між українськими та зарубіжними журналістами.

Завершив презентацію виступ представників Циганського театру “Романс”. Народний артист України Крикунов Ігор запросив присутніх долучитися до відзначення міжнародного дня циган 8 квітня на фестивалі “Амала”.

Захід був сповнений новими ідеями й амбітними планами, які варто реалізовувати. 

Вам это будет интересно:
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
64-ий Національний День Малайзії!
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
Вручення вірчих грамот чотирма новопризначеними послами Президенту України
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Національний день Бельгії-2021!
21 липня у Києві відбувся дипломатичний прийом з нагоди 190-ї річниці з дня присяги Леопольда Сакскобургського на вірність новій бельгійській конституції і обрання його першим монархом. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс радо вітав гостей на урочистому заході, серед яких були присутні...
Прем’єра вистави Бертольта Брехта «Тригрошова опера» у Львові!
9 липня о 19:30 на Великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні та організаційної - Почесного консульства Німеччини у Львові відбудеться прем'єра вистави «Тригрошова опера» Бертольта Брехта.
Покладання квітів з нагоди 297-го дня народження Махтумкулі Фрагі
25 травня, напередодні одночасно двох свят - Дня працівників культури та мистецтва та Дня поезії великого сина туркменського народу Махтумкулі Фрагі, у Києві за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану відбулось покладання квітів до пам'ятника національному поету Туркменістану Махтумкулі Фрагі.
Золтан Кіш у Києві. Концерт за підтримки Посольства Угорщини в Україні
24 червня у Колонній залі імені М.В.Лисенка Національної філармонії України відбувся концерт Національного академічного духового оркестру України під диригуванням Олексія Вікулова. Солістом став лауреат міжнародних конкурсів, угорський тромбоніст та учасник всесвітньо відомого гурту Mnozil Brass Золтан Кіш.
29-а річниця заснування ГДІПу. Дипломати вітають!
5 червня 2021 року відбулось велике дипломатично-сімейне спортивне свято з нагоди 29-ї річниці заснування Генеральної дирекції у спортивно-дипломатичному клубі ДП «ГДІП», що на Трухановому острові.
В Києві відбувся концерт до Дня Республіки Азербайджан
27 травня у Колонній залі ім.В.Лисенка Національної філармонії України за підтримки Об'єднаної діаспори азербайджанців України з нагоди державного свята - Дня Республіки відбувся концерт Діалог дружби "Україна-Азербайджан". На заході були присутні Надзвичайні та Повноважні Посли Азербайджану, Туркменістану, Куби ...
Новий Почесний Президент Харківського Дипломатичного клубу
24 травня у Харківському дипломатичному клубі відбулась інагурація його Почесних Президента та членів. У заході взяли участь почесні консули в Харкові Бразилії, Австрії, Словенії, Словаччини, Чорногорії, Грузії, Індонезії, Туреччини, в.о. міського голови Харкова​ Ігор Терехов...
Нагородження переможців 25-ї ювілейної загальнонаціональної премії «Людина року-2020»
22 травня 2021 року в залі Національної опери України відбулася ХХV ювілейна церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «Людина року-2020» та володарів міжнародних та спеціальних премій програми.
Святкування Дня Африки онлайн!
25 травня на сторінці Facebook Посольства Південної Африки в Києві з 17:00 до 18:30 відбудеться святкування Дня Африки. Вже 58 років поспіль 55 держав на Афринському континенті об'єднуються для відзначення цього свята...
Про національного лідера словами Посла Азербайджану Ельміри Ахундової
10 травня з нагоди 98-річчя Гейдара Алієва у Посольстві Азербайджану в Києві відбулась презентація першого тому "Під тягарем влади" тритомного роману-дослідження «Гейдар Алієв. Особистість і епоха» авторства Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджану в Україні, народної письменниці Ельміри Ахундової.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Квітень 2021 року - місяць святкування Великодня західного і східного обрядів, початок Рамадану, а також місяць активної роботи посольств у культурних та політичних напрямах. Добірка таких новин - далі у статті.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні
Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Ірану в Україні
19 лютого 2010 року на 64-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено Резолюцію «Міжнародний день NOWRUZ». Відповідно до неї Генеральна Асамблея ООН закликає держави-члени «докладати зусиль для підвищення рівня інформованості щодо NOWRUZ та організовувати щорічні заходи до цього свята». Тому сьогодні OUTLOOK про традиції святкування NOWRUZ...
Дипломатія в умовах карантину. Відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом лютого відбулась низка подій, які організували або до яких долучились іноземні представництва, акредитовані в Україні. Пропонуємо до вашої уваги підбірку деяких з них.
Розширення складу почесних членів Харківського дипломатичного клубу
11 лютого в Харківському дипломатичному клубі відбулося засідання Асамблеї Громадської організації «Харківський дипломатичний клуб» за участі Почесних консулів Албанії Шахіна Омарова, Бразилії Сергія Куцевляка, Грузії Олександри Чихладзе та Казахстану Еміна Наджафлі.
Закрыть
Outlook facebook page