RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв відкрила прес-центр

Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв відкрила прес-центр

15 лютого 2017 року в прес-центрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв було анонсовано важливі для дипломатичного та суспільного життя події. У заході взяли участь представники 40 іноземних дипломатичних місій, ЗМІ та наукова громадськість.

Під час вступної промови Павло Кривонос, генеральний директор ДП “ГДІП”, закликав Надзвичайних і Повноважних Послів, представників посольств долучатися до роботи прес-центру й використовувати його як майданчик для спілкування між дипломатами, пресою, молоддю. Адже нині суспільство потребує більше інформації історичного та духовного спрямування.

У межах заходу до слова було запрошено Андрія Заяця, державного секретаря МЗС України, який висловив сподівання, що прес-центр ГДІП стане справжнім прес-клубом та місцем для спілкування дипломатів. “Хочу скористатися нагодою та з приємністю нагадати, що 2017 рік оголошено Президентом України П. Порошенком Роком української революції 1917–1921 років. Наприкінці року буде низка важливих подій із вшанування визвольних змагань, до організації яких долучаться, зокрема, ГДІП і Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин. Адже це торкається не лише питання революції, а й перших кроків на дипломатичному шляху Української Держави 100 років тому. Тож анонсую серію меморіальних заходів у зв’язку з цим. Також цьогоріч – 22 грудня – ми відзначатимемо 100-річчя створення першого українського Міністерства закордонних справ й запросимо всіх до оновленого музею, який буде функціонувати в приміщенні Дипломатичної академії”, – анонсував держсекретар МЗС України.

Матьє Арден, виконавчий директор Французького інституту в Україні анонсував події, заплановані в контексті фестивалю “Французька весна в Україні”. Пан Арден зауважив, що Інститут із франкомовними посольствами з 10 до 31 березня реалізує низку культурних заходів задля популяризації французької культури та мови. Власне, Французька весна розпочнеться 1 квітня на Софійській площі, а завершиться 29 квітня під Аркою дружби народів. “Протягом місяця ми проведемо, – повідомив пан Арден, – понад 50 подій у 8 містах України. Більшість заходів будуть безкоштовними, тож сподіваємося, що багато охочих зможуть вільно ознайомитися з нашою культурою та побачити, які міцні зв’язки між Україною та Францією. Вони значно міцніші, ніж навіть п’ять років тому. Одним із проектів творчого спрямування, які сприяють поглибленню співпраці між нашими країнами, є спільні спектаклі та виставки”.

Люк Якобс, Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні, запросив усіх долучатися до подій у межах заходів із франкофонії в березні цього року. Посольство Бельгії відкриє цю подію урочистим концертом у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського. Франкофонія – то не лише можливість об’єднатися громаді, яка спілкується французькою мовою. Це нагода долучитися й тим, хто любить французьку мову, культуру та розділяє спільні цінності, зокрема толерантність. Також пан Якобс представив учасникам заходу Почесного консула Королівства Бельгія у Львові Ярослава Івановича Гарцулу, який підготував та видав книгу “Бельгія: така далека, така близька...” до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між нашими державами. “Відносини між Україною та Бельгією сягають давнішого часу й налічують понад 25 років. У книзі пана Гарцули йдеться про цілі століття співпраці та взаємодії між представниками наших країн, тож видання буде цікавим не лише тим, хто вивчає дипломатію, а й тим, хто цікавиться світовою історією”, – зауважив посол. Відтак Ярослав Гарцула представив присутнім на заході зазначене видання, над яким він працював понад п’ять років, наголосивши, що українці й бельгійці значно ближчі один до одного, ніж здається на перший погляд. Прочитавши видання, у цьому переконається кожен, адже автор наводить чимало цікавих фактів з історії Бельгії та України, а також про взаємини Західної України та Бельгії в минулому й на сучасному етапі.

Лі Янг-Гу, Надзвичайний і Повноважний Посол Кореї, виголосив промову про нові форми публічної дипломатії, а Атар Аббас, Надзвичайний і Повноважний Посол Пакистану – про роль ЗМІ в конфліктних ситуаціях.

Долучилися до обговорення й представники наукової громадськості. З ініціативами щодо співпраці та найближчими планами виступили: Ірина Матяш, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор; Анатолій Денисенко, головний редактор наукового щорічника “Україна дипломатична”, кандидат історичних наук; Віктор Камаєв, віце-президент наукового парку “Київська політехніка”, кандидат технічних наук. Останній представив молодого вченого Євгена Коваленка, який працював у складі групи університету, що розробила й запустила на орбіту наносупутник.

Кушнарьов Максим, громадський діяч, один із засновників історико-культурологічного проекту «Оберіг часу» розповів про ідею створення видання “Українка”, на сторінках якого описано приклади боротьби за щастя та досягнення мети протягом усієї історії українського народу. Своєю працею жінки посилювали всі сфери життя суспільства, результати їхньої діяльності закріплено в мистецтві, культурі, науці й освіті. Найболючішою втратою для кожного народу є втрата історичної пам’яті, яка є основою у вихованні національної самосвідомості. “Історичне минуле сформувало наше сьогодення. Тому й донині українські жінки є прикладом любові, сили, краси та добра”, – зазначив Максим Кушнарьов.

Сергій Томіленко, в.о. голови Національної спілки журналістів України, перший секретар НСЖУ, та Юрій Артеменко, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення висловили підтримку щодо відкриття таких прес-майданчиків, які дозволять поглибити співпрацю між українськими та зарубіжними журналістами.

Завершив презентацію виступ представників Циганського театру “Романс”. Народний артист України Крикунов Ігор запросив присутніх долучитися до відзначення міжнародного дня циган 8 квітня на фестивалі “Амала”.

Захід був сповнений новими ідеями й амбітними планами, які варто реалізовувати. 

Вам это будет интересно:
Володарем міжнародної премії «Людина року – 2019» за значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною стане Посол Туреччини в Україні
Для України, яка невідворотно обрала своїми пріоритетами демократичні цінності, особливого значення набувають увага і підтримка світового співтовариства, вагомий особистий внесок відомих діячів міжнародного масштабу у розбудові України як суверенної демократичної держави.
Посол Індонезії в Україні Юдді Кріснанді та гендиректор OUTLOOK Дарія Карякіна провели спецпроєкт FEEL Indonesia
Посольством Республіки Індонезія в Україні та проєктом OUTLOOK 23 грудня 2019 року в творчому просторі "Арт Причал" в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL реалізовано спецпроєкт FEEL Indonesia.
Проєкт Diplomatic Greetings від OUTLOOK та ГДІП з Послом Республіки Словенія в Україні
Наприкінці грудня у Посольстві Республіки Словенія в Україні відбулася зустріч представників дипломатичної сфери з учнями Школа молодого українського дипломата при Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та студентами факультету міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв.
28-ий День Незалежності Казахстану. Посол Самат Ордабаєв провів дипломатичний прийом
4 грудня 2019 року з нагоди святкування Дня Незалежності Республіки Казахстан у столиці відбувся дипломатичний прийом. Надзвичайні і Повноважні Посли Латвії, Словаччини, Таджикистану, Азербайджану, Білорусі та Угорщини, представники державних установ та міжнародних організацій...
У Києві відбудеться захід FEEL Indonesia від проєкту OUTLOOK та посольства Індонезії в Україні
23 грудня 2019 року в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL 2019 буде реалізовано спецпроект FEEL Indonesia.
В Україні пройшов «Культурний день ОАЕ»-2019
У неділю, 1 грудня, у Києві відбувся захід «Культурний день ОАЕ», гостями якого стали Надзвичайні і Повноважні посли Алжиру, Пакистану, Лівану, народні депутати, а також представники арабських діаспор в Україні.
Студентка Олена Луніна здобула перемогу в конкурсі «Містер та Міс Дипломат» в ІМВ
5-го грудня 2019 року в стінах Інституту міжнародних відносин увосьме обирали «найкращого дипломата», вдруге за історію конкурсу в ньому взяли участь дівчата, саме тому захід змінив назву на «Містер та Міс Дипломат».
Diplomatic Greetings з Послом Словацької Республіки від проєкту OUTLOOK та ГДІП
На початку грудня 2019 року відбулася чергова зустріч в рамках спільної ініціативи проєкту OUTLOOK і ГДІП - Diplomatic Greetings. Почесним гостем заходу став Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін.
В столиці відбувся Благодійний ярмарок за участі посольств
30 листопада 2019 на НСК «Олімпійський» Міжнародний Жіночий клуб Києва (IWCK) - недержавна некомерційна організація, заснована у 1992 році організувала традиційний Благодійний Ярмарок з метою збору коштів на допомогу сиротам, людям похилого віку, дітям з особливими потребами та вимушеним переселенцям зі сходу України.
«Україні дипломатичній»-20, а Інституту міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка - 75 років. Фоторепортаж з відзначення знакових дат
У середу, 27 листопада 2019 року, у залі Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка відбулися презентація двадцятого ювілейного випуску наукового щорічника «Україна дипломатична» та низки фірмових видань ГДІП і дипломатичне прийняття з нагоди 75-річчя Інституту.
Посол Крістіан-Леон Цуркану: «Румунія - це не лише сусід, але й друг українського народу»
В столиці України пройшов дипломатичний прийом, організований Посольством Румунії в Україні. Відсвяткувати основоположний момент історії сучасної Румунії- Велике Об'єднання 1918 року прийшли Надзвичайні та Повноважні Посли Ізраїлю, Естонії, Німеччини, Туреччини, Франції та дипломати з інших країн.
Проєкт OUTLOOK реалізував ініціативу FEEL SOUTH AFRICA в рамках фестивалю культур народів світу OWCF за підтримки Посольства ПАР в Україні
21 листопада OUTLOOK спільно з Посольством Південно-Африканської Республіки в Україні реалізував спецпроєкт FEEL SOUTH AFRICA в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL.
Зустрічайте «Містер та Міс Дипломат» 2019!
Вже вдруге в новому форматі в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка пройде битва за звання найкращого дипломата серед студентства – інтелектуально-розважальне шоу «Містер та Міс Дипломат».
Майстерклас з приготування вареників для Клубу дружин послів від проєкту OUTLOOK та кулінарного експерта Євгена Клопотенко
За ініціативи Клубу дружин послів “Ambassador’s Spouses Club” проєкт OUTLOOK організував кулінарний майстерклас з ліплення вареників від українського шеф-кухаря, співвласника ресторану “100 років тому вперед” Євгена Клопотенка.
День Короля Бельгії в Києві. Посол Алекс Ленартс продовжив щорічну традицію святкувань
Київська Філармонія приймала гостей Посольства Бельгії в Україні з нагоди Дня Короля. Надзвичайні та Повноважні Посли Фінляндії, Японії, Норвегії, Словенії, Вірменії, Бразилії, Аргентини та інших країн завітали на урочистий прийом та концертну програму.
Киргизькій Республіці - 28. Посол Жусупбек Шаріпов провів дипломатичний прийом у столиці України
20 листопада в готелі InterContinental Kyiv відбувся дипломатичний прийом з нагоди 28-ої річниці Незалежності Киргизької Республіки. Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні вітав запрошених з нагоди свята.
В Києві відбудеться захід Feel South Africa від проєкту OUTLOOK та Посольства ПАР в Україні
21 та 22 листопада проєкт OUTLOOK спільно з Посольством Південно-Африканської республіки в Україні реалізовує спецпроєкт FEEL SOUTH AFRICA в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL 2019.
Дискусія «Музика, що руйнує стіни» від Фонду Фрідріха Науманна за Свободу
8 листопада 2019 року Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні стали учасниками дискусії «Музика, що руйнує стіни», безпосереднім організатором якої став Фонд Фрідріха Науманна за Свободу.
У Києві відбувся транскордонний молодіжний табір «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі»
З 5 по 8 листопада 2019 року у рамках проєкту відбулись заходи, до участі в яких долучились студенти та викладачі з Білорусі й України, поважні гості та дипломати​.
Новопризначені посли чотирьох держав та Глава Представництва ЄС вручили вірчі грамоти Президенту України
​7 листопада 2019 року відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському послами Королівства Швеція, Швейцарської Конфедерації, Грузії, Мексиканських Сполучених Штатів та Главою Представництва Європейського Союзу.
Закрыть
Outlook facebook page