Посольство Куби відсвяткувало в Києві річницю перемоги кубинської революції
Висловити свою повагу і привітати зі святом в цей день прибули Глави дипломатичних місій Мексики, Таджикистану, Ірану, Бельгії, Молдови, ПАР, Грузії, Палестини, Аргентини, Білорусі, Індії, представники громадськості, державних органів, ЗМІ,
У своєму виступі Оскар Сантана Леон подякував усім присутнім за візит і привітав представників кубинської сторони зі святом. Зазначив плідні і міцні відносини між Україною і Кубою, а також нагадав присутнім, що його країна безоплатно допомогла Україні врятувати життя і здоров'я більш ніж 24-х тисяч дітей, які постраждали від "мирного атома" в 1986 році.
День тріумфу революції на Кубі, відомий також як День звільнення Куби - це велике свято на Острові Свободи, що відзначається щорічно 1 січня. У цей день кубинці святкують річницю перемоги революції 1959 року.
Кубинська революція 1959 року призвела до того, що в країні був повалений режим диктатора Ф. Батісти. До того часу з 1952 року Батіста очолював Кубу і його правління відрізнялося жорстокими репресіями.
У 1953 році відбулася перша спроба повалення диктаторського режиму. Тоді група патріотів в кількості 160 осіб, очолювана молодим адвокатом Фіделем Кастро, пішла на штурм військових казарм Монкади. Урядовим військам вдалося зупинити штурм: багато учасників були вбиті, а Фідель Кастро і його брат Рауль були кинуті за ґрати.
У 1956 році була здійснена друга велика спроба змістити жорстокого диктатора. На цей раз бунтівники виступили на невеликій яхті «Гранма» з мексиканського порту Туслан до Куби, кінцевим пунктом їх шляху була покинута садиба Кресенсіо Переса. Дістатися до цієї садиби вдалося 22 революціонерам з 82. Офіційно було оголошено, що всі заколотники вбиті.
З 1957 по 1959 роки повстанський рух сильно розрослося і перетворилося на загальнонаціональне патріотичний рух. Тепер уже не тільки окремі групи заколотників, а цілий народ піднявся на боротьбу з ненависним режимом.
Правління Батісти закінчилося в ніч з 31 грудня 1958 року на 1 січня 1959 року, коли диктатор після церемонії зустрічі Нового року втік з країни. У наші дні в честь повалення режиму диктатури 1 січня на Кубі оголошено Днем тріумфу революції.
Сучасне святкування цього дня включає зазвичай паради, концерти, різні культурні заходи.