RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу

З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу

Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!

Ла-Рінконада, Перу: вище – тільки небо

Існує така думка, що жити на висоті понад 4800 метрів над рівнем моря постійно – неможливо. Там неодмінно виникає гірська хвороба, пов’язана із браком кисню, порушення концентрації та інші малоприємні симптоми. Як показує практика, це – складно, але можливо. Понад 50 тисяч жителів Ла-Рінконади у Перу уже багато років живуть на висоті 5200 метрів над рівнем моря. Та й не тільки живуть, а працюють на місцевому руднику, на котрому зав’язана вся економіка міста. Сюди прибувають все нові робітники, які прагнуть добряче заробити. А останнім часом тут розвинулась справжня золота лихоманка, що спонукає шукачів коштовного металу забиратися на саму вершину світу і випробовувати на собі всі труднощі місцевого способу життя. Як і можна було припустити, шлях у місто, та й сама міська інфраструктура – аж ніяк не прості. Тут немає ні каналізації, ні навіть водопроводу, а дістатися до місця призначення можна тільки пішки вузькою гірською дорогою. Умови проживання і роботи у місті не можна назвати сприятливими через небезпеку обрушення шахт, льодовикових повеней, відсутності санітарної служби. Ґрунт і вода тут отруєні ртуттю, котру місцеві робітники використовують для добування золота. Жителі Ла-Рінконади живуть у невеликих будиночках, більше схожих на бараки, збудовані на гірських схилах у тісному сусідстві.la-rinconada-may-12-2017.jpgФото wealthdaily.com

Читайте також: Ліма is the capital of...

Апартадерос, Венесуела: між трьома річками

Найбільш високогірне місто Венесуели, розташоване на висоті 3505 метрів над рівнем моря, приваблює багатьох жителів країни, що стомилися від постійного шуму і метушні. І багатьом таки вдається перебратися в спокійні Анди і жити тут у долині під шум трьох гірських річок… Місцеве населення займається сільським господарством, але основний дохід йому приносять все-таки туристи. У місті непогано розвинена інфраструктура, тут є все для комфортного відпочинку – затишні ресторани, комфортні готелі, різноманітні магазини і сувенірні лавки… А будівництво просторого шосе набагато спростило шлях до міста, схованого від цивілізації.Vista_del_Pueblo_de_Apartaderos.jpgФото en.wikipedia.org

Ла-Пас, Болівія: примарна столиця

У всіх джерелах Ла-Пас фігурує як найбільш високогірна столиця світу. Це і так, і не так. Справа в тому, що юридична столиця Болівії – місто Сукре. Але фактично Ла-Пас перетягнув на себе ковдру ще 1898 року, коли сюди перебралася більшість закладів разом із президентською резиденцією. Розташована столична нестолиця на висоті 3600 метрів над рівнем моря. Населення – майже 2 млн людей разом із передмістями, що робить Ла-Пас одним із найбільших міст країни. Дивовижна не тільки висота міста, але й його рельєф із безліччю раптових спусків-підйомів, подолати які без звички буває вельми непросто. Але треновані місцеві пересуваються зі швидкістю професійних спортсменів. Для тих, кому висоти замало і кого тягне ще вище, тут є оглядовий майданчик Кірі-Кірі, що дає змогу сповна насолодитися величним краєвидом міста.La-Paz-Bolivia.jpgФото kid101.com

Читайте також: Битися, як жінка. Бійцівський клуб літаючих чоліт

Лхаса, Тибет: місто богів

Назва міста Лхаси, розташованого на висоті 3650 метрів над рівнем моря, з тибетської перекладається як «місто богів»… І ця назва пасує йому якнайкраще. Воно розкинуло свої простори в самому центрі тибетського плато, оточеного найкрасивішими горами у світі. А вволю поспостерігавши за таким близьким небом, неодмінно дійдеш висновку, що це місце справді унікальне. Багато років Лхаса приваблює туристів, не пропонуючи при цьому ні дорогих ресторанів, ні модних курортів… Жодного пафосу – тільки тиша і спокій. Недарма вважають, що у Лхасі розташована резиденція Далай-Лами. Тут немає і фешенебельних готелів, але заїжджий турист з легкістю може поселитися в якій-небудь із місцевих сімей чи в одному з невеликих мотелів.View-on-the-Gangen-Monastery-in-Tibet.jpgФото wondersoftibet.com

Читайте також: Тибет. Гори, що розмовляють із небом...

Кіто, Еквадор: першопроходець в ЮНЕСКО

А ось і офіційна найбільш високогірна столиця світу Кіто, розташована на висоті 2850 метрів над рівнем моря. Сьогодні тут проживають понад 5 млн людей, що робить Кіто другим за чисельністю містом в країні. Центр столиці Еквадору вважають не лише найбільш високогірним, але й одним із найбільш цінних з точки зору архітектури. 1978 року разом із польським Краковом він був проголошений об’єктом культурного спадку світового значення. Комісія ЮНЕСКО оцінила гарне збереження будівель. Кіто з легкістю можна назвати політичним, економічним і культурним центром Еквадору. Та й у житті всього континенту він відіграє важливу роль: в околицях міста розташована штаб-квартира Союзу південноамериканських націй. lists-5-cultural-highlights-of-quito-ecuador.jpgФото wanderlust.co.uk

Читайте також: Куенка - культурна столиця Еквадору

Головне фото agoda.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Перу. Місця сили
Ізраїль, Індія, Мекка – ці географічні точки дуже важливі для адептів різних релігій і не тільки: вирушивши туди у паломництво, можна звідати благодать і відчути найпотужнішу концентрацію енергії, навіть будучи невіруючим. Не території Південної Америки, у Перу, теж є свої місця сили. І саме про них пише наш читач і автор Ія Зайцева.
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
Мешканці долини Отавало. Корисні індіанці
Їм не так сильно діставалося від конкістадорів, як іншим корінним жителям Латинської Америки. Слава про талант мешканців долини Отавало швидко дісталася до королівських палат, як, втім, і тюки тканин із шерсті лам і вікуній, створені вмілими руками індіанців. Високу майстерність іспанці обклали оброком, а самих отавальців нарекли «корисними індіанцями».
Закрыть
Outlook facebook page