RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага

Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага

Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».

Ми гуляємо вигнутими мощеними вуличками Парижа або, скажімо, Рима, милуємося будівлями з вишуканою архітектурою, вдихаємо ароматний запах кави і хрустких круасанів, слухаємо спів пташок і стукіт коліс трамваїв, які проїжджають повз нас. Дивимося праворуч, ліворуч, вгору і навіть не замислюємося над тим, де ступають наші ноги. Тим часом міські підземелля живуть власним захопливим життям, відкриваючи найпотаємніші місцини шукачам пригод.

Я збагнула це декілька років тому, коли з каналізаційного люка на одній з паризьких вулиць посеред білого дня вилізло троє молодих людей – двоє хлопців і дівчина. На них був зручний спортивний одяг, дещоприпорошений, і каски з ліхтариками. У руках вони тримали якісь троси та ксерокопію мапи із заплутаною мережею ходів у катакомбах французької столиці. Моє знайомство з підземним світом почалося того ж таки вечора.

Париж

Паризькі катакомби (Carriersde Paris) утворилися внаслідок видобутку вапняку, з якого і збудовано більшість палаців та особняків міста. b5fadcc3b060_catacombs-decure (1).jpgФото pillowfort.social

Столиця стрімко розширювалася, і до XVII сторіччя житлові споруди досягли шахт, через що виникла загроза обвалів ґрунту. Нині підземелля продовжують заливати бетоном. Однак частина маршрутів доступна.

Більше того, місцева влада пристосувала їх для туристичних потреб.catacombs-paris.jpgФото wordlesstech.com

Таким є Оссуарій, або підземне кладовище. Некрополь утворився на глибині близько 17 метрів після того, як 1763 року в Парижі з метою дотримання санітарних норм заборонили ховати померлих. Останки, захоронені на цвинтарі Невинних (таму братських могилах лежали в тому числі жертви чуми і Варфоломіївської ночі),дезінфікували і шарами складали в покинутих каменоломнях Томб-Ісуар. Через це в Оссуарії, який налічує 780 метрів галерей, утворилися цілі стіни з людських кісток.

Берлін

Сучасне обличчя Берліна – це висотки, паркінги, торговельні центри і незліченні паби зморем пива і шнапсу. Але на глибині всього декількох метрів під жвавими вулицями німецької столиці досі є підземні тунелі, які залишилися з часів нацистської Німеччини. Потрапити туди можна через одну з станцій метро.East-Berlin-Berliner-Unterwelten-Fuehrungen_Tour_M_Bild_24-Holger_Happel-1180x787.jpgФото adventure.com

Стіни бункерів розписані свастикою та обвішані пропагандистськими плакатами Третього Рейху. За оцінками істориків, у Другу світову берлінські катакомби дали прилисток більш як 800 тисячам осіб.

Хоча з лабіринтів уціліла десь п’ята частина, любителям полоскотати нерви є на що подивитися. На підлозі можна знайти залишки гашеного вапна, за допомогою якого знищували трупи, а в деяких кімнатах – металеві гаки, котрі використовували для тортур. Ще одна особливість – фосфоричні стіни, які освітлюють приміщення навіть без електрики.East-Berlin-Berliner-Unterwelten-Fuehrungen_Tour_M_Bild_19-Holger_Happel.jpgФото adventure.com

Крім нацистських катакомб, під Берліном прокладено 30 тунелів часів холодної війни, що сполучали західну тасхідну частини міста.

Прага

Підземний світ Праги – це підвали старого міста. Ставлення до них було трепетним, оскільки це єдине, що залишалося від помешкань після частих пожеж. Усі цінні речі – золото, коштовності, домашнє начиння –міщани зберігали нижче рівня землі.01p.jpgФото prague.eu

З підвалу будинку на вулиці Haštalská, 1 відкривається вхід до тунелю, де, за легендою, жив і працював алхімік Лев. Тут туристові відкривається таємна лабораторія з піччю, зібраною з осколків, котрі датуються XVI століттям.

Старе місто також зрите підземними ходами з романо-готичними склепіннями. Найвідомішим маршрутом є траса С, яка пролягає на глибині близько 30 метрів. На Карловій площі була скарбниця каплиці Божого тіла. Це місце Карл IV хотів зробити найбільшим центром паломництва, деб зберігалися головні реліквії Центральної Європи. Одначе каплицю, що заважала містобудівному процесу, знесли. За переказами, в її фундаменті залишилися незліченні багатства, які ще можуть бути виявлені при подальших реконструкціях вулиці.

Головне фото commons.wikimedia.org

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
На подіумі: Німеччина
Характерною рисою національного німецького костюма завжди вважали його самобутність і комфорт. Напевно, тому помилуватися національним одягом Німеччини в наші дні можна не лише на святах десь у селі чи в книжках з історії, але й на вулицях великих міст.
Гід по старині: Европейські блошині ринки
Всупереч поширеній думці, європейські блошині ринки мають небагато спільного з секонд-хендом або звичайними торговельними рядами традиційних речових базарів. По суті, ці місця унікальні тим, що своєрідно відображають дух країни, а по непоказних, на перший погляд, товарах можна прочитати її минуле, відчути настрій епохи.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Висоти Сходу
Стереотипи – страшна річ. За «допомогою» них у нас в голові формується певна картина світу, яку не так просто змінити. Взяти, приміром, поняття «хмарочос». У 90% людей в уяві відразу ж виникають американські міста, знайомі з фільмів і ТБ. Цілком логічно, та ось тільки в наш час, щоб побачити кращу панораму на шикарні хмарочоси, курс слід тримати на схід.
ФОТОПРОЕКТ: Варшава звисока
Ми ловили промені весняного сонця на майже порожніх варшавських вуличках в неділю. Коли сонце сховалося за хмарочосами - ми піднялися на найвищий з них, щоб побачити захід.
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Закрыть
Outlook facebook page