День республіки на Мальті
Незважаючи на це, англійська королева вважалася главою держави наступні п'ять років, поки в 1979 році на Мальті не була ліквідована остання база англійських ВМС.
Мальта здавна привертала підвищену увагу завойовників завдяки своєму вигідному розташуванню в центрі морських шляхів, що ведуть з Європи в Африку та Азію. У 1530 році острів був наданий у розпорядження духовно-лицарського ордену іоаннітів, який був з цієї нагоди перейменований в Мальтійський орден.
У 1798 році Мальту захопив Наполеон Бонапарт, що скасував владу Мальтійського ордена, а в 1800 році Валетту - столицю Мальти - зайняли англійці. У 1814 році був укладений Паризький мирний договір, відповідно до умов якого Мальта остаточно відійшла Великобританії і стала її колонією і військово-морською базою.
У 1921 році Мальті було надано самоврядування, а в 1964 році - незалежність в якості королівства Співдружності. В якості глави держави на Мальті виступала королева Єлизавета II (що носила титул королеви Мальти). Однак в 1974 році конституція була переглянута, 13 грудня була проголошена республіка, а новим главою держави став президент Ентоні Мамо.