Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
оки науковці тільки розводять руками і намагаються розгадати феномен, пропонуємо здійснити подорож у країну екзотичних загадок. Якщо ви вирішите потиснути руку кожному жителю села Кодхіні, на вас чекатиме дивне відчуття. Ефект дежавю тут досяг апогею: ви щойно привіталися з Амітом, а назустріч вже йде Сіддхартха. Дивно, але останній має такий самий вигляд, як той, хто лишився біля воріт гостинного індійського дому. Брат-близнюк? Можливо, вирішуєте ви – і продовжуєте йти. Через два будинки історія повторюється. Обійшовши село по колу, ви перестанете дивуватися феномену близнюків. До того ж переконаєтеся ось у чому: у штаті Керала народжується в шість разів більше близнюків, ніж в інших куточках планети.
Мандрівник на ім’я Авніш Гаурав ділився враженнями:
– Найбільше близнюків я бачив у чайних лавках. До речі, цей бізнес – найбільш поширений у штаті Керала. Фактично це те, що дає можливість прожити місцевому населенню. Завдяки цьому вони водять дітей у школи, адже тільки забезпечені люди здатні дати освіту своїм чадам. Я ніколи не забуду, як зайшов в один клас… У ньому Ліза мала вигляд, як Луїза, Сем – як Семюель, а Альфред нічим не відрізнявся від Антонія.Фото natgeotv.com
Побачене примусить знайти перепис населення навіть тих, хто не цікавиться історичними пам’ятками і питаннями демографії. Так ви дізнаєтеся, що в селі Кодхіні проживають близько двох тисяч сімей (і 204 пари близнюків). Причому феномен ставить під сумнів будь-які закономірності, прийнятні у світі. Так, за інформацією National Geographic, зазвичай із тисячі новонароджених шість малюків – близнюки. У штаті Керала це правило час від часу порушується. Приміром, 2008 року на 300 дітей припало 15 пар близнюків. Та й загалом за останні шість років у селі Кодхіні зафіксовано народження 120 дітей, котрі демонстрували неймовірну схожість між собою.
Звісно, статистика зацікавила вчених, і вони спробували вивчити феномен. Задіяли географію – 35 кілометрів на південь від Калькутти і 30 кілометрів на захід від Малаппурама. Спроба класифікувати регіон не мала успіху – науковці підтвердили , що всі жителі села Кодхіні є сунітами і дотримуються школи думки під назвою Шафі. Але жодні релігійні вірування не в змозі пояснити, як жителям штату Керала вдалося взяти гору над законами біології.
Найбільш відоме дослідження індійського доктора Крішнана Шрібіджу, котрий заявив про наявність 350 пар близнюків, що проживають у Кодхіні. Він казав про те, що офіційна статистика Індії не відображає реального стану речей, і насправді близнюків набагато більше, ніж твердять державні документи. Що цікаво, в самій Індії близнюків народжується зовсім небагато. Принаймні менше, ніж в інших державах. Але, здається, невелике село вирішило зламати цей стереотип.
Крішнан Шрибіджу заявив:
– Є одна дивовижна річ, пов’язана з наступним фактом. Щороку кількість близнюків зростає. Так що за останні десять років число близнюків у селі Кодхіні подвоїлося.
До речі, існують і деякі гендерні закономірності. 2006 року в селі Кодхіні з’явилося найбільше близнюків, а через кілька років у ЗМІ просочився спогад дівчаток Саміри і Фіміни:
– Ми прийшли в новий клас і виявили, що стали восьмою парою близнюків. Це дивовижно, і про це варто говорити! Ми вирішили провести маленьке дослідження й опитали всіх дітей у школі. Загалом нарахували 24 пари близнюків.
Місцеві жителі твердять, що різкий скачок народжуваності близнюків було помічено 60-70 років тому. Тоді ж науковці вдалися до перших спроб дослідити феномен. Вони висунули гіпотезу, що, можливо, в селі і місті різні системи харчування, і це впливає на дивну тенденцію. Дослідники мали за мету виявити, який продукт стимулює народжуваність близнюків, але не знайшли нічого особливого. Біологія виявилася неспроможною пролити світло на цей феномен.Фото natgeotv.com
Деякі жителі зверталися до представників влади, сподіваючись, що ті нададуть фінансову допомогу сім’ям, де на світ з’являються близнюки. Але чиновники відповіли, що подібні соціальні проекти поки не передбачені законом. Зрештою покине буде знайдено наукове пояснення феномену близнюків, ця історія лишатиметься тільки містичною таємницею.
Не стояв осторонь і вже відомий нам Крішнан Шрібіджу, котрий намагався підвести наукову базу під цей феномен. Науковець вирішив розгадати непросту загадку, адже це могло б допомогти жінкам, що страждають від бездітності. Отже, він взявся досліджувати таємницю села Кодхіні.
– Я сподівався, що зможу визначити, який продукт чи хімічна сполука бодай непрямо спричиняє ситуацію в тій місцевості.
Зрештою він дійшов висновку, що феномен близнюків може бути пов'язаний з водою у місцевих водоймах. Але ця знахідка також виявилася притягнутою за вуха і не дає можливості проаналізувати ситуацію повною мірою. До того ж, згідно з офіційними статистичними даними, жителі штату Керала не дотримуються певної системи харчування і не вживають у їжу органічні добавки, котрі могли б впливати на те, що відбувається.
Щоправда, після того, як загадку близнюків у селі Кодхіні роз тиражували ЗМІ, жителі інших держав намагалися показати, що їм теж є чим пишатися. Так, в Нігерії є місто Ігбо-Ора, де внаслідок певних харчових звичок у жінок народжуються близнюки. Крім того, подібний феномен було зафіксовано у бразильському містечку Кандіду-Годой.
Якщо ви не стомилися від містичних збігів, є ще дещо. Але будь-які пояснення тут безсилі. У жінок, що народилися у штаті Керала, але покинули батьківщину, також народжуються близнюки. Більше, ніж збіг, менше, ніж магія?
Головне фото natgeotv.com