RU  UK  EN
Статті  >  День взяття Бастилії

День взяття Бастилії

14 липня у Франції відзначають національне свято, присвячене Великій французькій революції, а саме дню взяття фортеці Бастилії.

Офіційна програма святкування передбачає серію балів: бали пожежників, Великий Бал, який відбувається 13 липня у саду Тюїльрі. У сам день Бастилії проходить урочистий військовий парад на Єлисейських полях. Він починається о 10 годині ранку на площі Етуаль і рухається в бік Лувру; парад приймає президент Франції. На площі Конкорд, навпроти Тріумфальної арки споруджені спеціальні місця для глядачів. Фіналом свята стає великий феєрверк біля Ейфелевої вежі на Марсовому полі. Піротехнічий галас починається зазвичай о 10 годині вечора.

Нещодавно до параду приєдналися і військові представники союзних країн, з метою підкреслити ключову роль Франції в Євросоюзі. Серед них британські війська і знамениті «Червоні Стріли» - пілотажна група Королівських ВПС Великобританії.

Сенс самого великого французького свята виражається одним коротким вигуком: «Vive la France!» («Хай живе Франція!").

14 липня 1789 в'язниця Бастилія була захоплена. Після кількох днів вуличних заворушень розлючений багатотисячний натовп приступив до штурму фортеці-тюрми. Нечисленна охорона була нейтралізована окремими пострілами. Нападники захопили зброю і боєприпаси, звільнили сімох в'язнів і пронесли вулицями Парижа голови коменданта і його підлеглих, насадивши їх на піки. Відразу ж натовп почав руйнувати страшну і ненависну будівлю. Бастилію повністю знищили лише до кінця року. Саме 14 липня вважається початком Французької революції.

Вам це буде цікаво:
День визволення Африки
25 травня відзначається День визволення Африки, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.
Європейський день сусідів
В 2000 році в Парижі було прийнято рішення про введення в Європі нового свята – Дня сусідів.
Всесвітній день черепахи
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
Опубліковано перший прототип атласу
20 травня 1570 року було опубліковано перший прототип географічного атласу, розроблений південноірландським картографом Абрахамом Ортеліусом.
День Ататюрка, молоді та спорту в Туреччині
19 травня в Туреччині відзначають День молоді та спорту, присвячений першому президенту республіки Мустафі Кемалю Ататюрку.
День конституції в Норвегії
17 травня в Норвегії відзначають двохсоту річницю незалежності від Данії і День конституції.
День біографів
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
День незалежності Парагваю
14 і 15 травня в латиноамериканській державі Парагвай відзначають день незалежності.
Міжнародний день хумус
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Анфестірія на Кіпрі
Свято квітів на Кіпрі або Анфестірія - це не просто свято, а данина поваги незвичайним багатствам природи цього острова.
Фестиваль квітів у Хіросімі
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги у Франції
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
День леї на Гаваях
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
Вальпургієва ніч
Сьогодні після опівночі на Землю опуститься Вальпургієва ніч - згідно з легендою, сама таємнича і містична ніч в році.
Міжнародний день охорони праці
28 квітня відзначається Міжнародний день охорони праці. Ця дата була проголошена в 2003 році в пам'ять про людей, загиблих на робочому місці.
У цей день була запатентована газована вода
24 квітня 1833 в США була запатентована газована вода. Її творець - вчений Джозеф Прістлі, який довів процес фотосинтезу і творець звеселяючого газу.
День любові в Грузії
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
Панамериканский день
Сьогодні 35 країн Північної і Південної Америки святкують Панамериканський день.
Міжнародний день польоту людини в космос
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
День нарождення Джозефа Пулітцера
10 квітня - день народження засновника жовтої преси і знаменитої премії в галузі літератури та журналістики Джозефа Пулітцера.
Закрити
Outlook facebook page