RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Міжнародна конференція «25-річчя незалежності Республіки Казахстан: Підсумки. Досягнення. Погляд у майбутнє"

Міжнародна конференція «25-річчя незалежності Республіки Казахстан: Підсумки. Досягнення. Погляд у майбутнє"

Автор: 02.12.2016 | дипломатія, Казахстан
Казахстан відзначає 25-річчя незалежності. За цей час країна гідно подолала безліч випробувань, і тепер їй є чим поділитися з іншими. 28 листопада відбулася Міжнародна конференція «25-річчя незалежності Республіки Казахстан: Підсумки. Досягнення. Погляд у майбутнє". Від проекту OUTLOOK конференцію відвідала Ірина Гуменюк.

Захід охопив три головні періоди історії, чим важливий досвід минулого, як живе народ в Казахстані на сьогоднішній день і яким бачиться майбутній день. Пленарне засідання було відкрито офіційними представниками Казахстану, зокрема, вітальними виступами Голови Межлісу Парламенту Республіки Казахстан Нурлан Нігматуліна, Міністра закордонних справ Єрлана Идрисова. заступника голови парламенту Білорусі Болеслава Пірштука, заступника голови парламенту Туреччини Мехмета Акіфа Хамзачебі. З промовою також виступили Заступник Голови Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації Володимира Васильєва, гість з Фінляндії - Перший заступник Голови Парламенту Маурі Пеккарінен. Крім того, ділову зустріч відвідав Голова Інституту Центральної Азії та Кавказу при університеті імені Джона Хопкінса Фредерік Старр. Представник американської науки поділився деякими тезами з концептуального доповіді «Казахстан 2041: сценарії розвитку на наступні 25 років».

На першій сесії розглядалися результати політико-економічних реформ, проведених в Казахстані. Увага приділялася питанням побудови демократичної держави в умовах стрімко розвивається ринкової економіки. Досить детально обговорювалися гідності стратегії суспільно-політичного розвитку, яка реалізується в Казахстані і більш відомої як План нації «100 конкретних кроків». Ця дискусія була особливо примітна тим, що в ній брали участь особи, задіяні в створенні і втіленні зазначених реформ в Республіці Казахстан, а саме Аким міста Астана А. О. Ісекешев, знаменитий впровадженням інноваційних технологій в питаннях промисловості, туризму, експорту, логістики, атомної індустрії і ядерної енергетики, вугільної промисловості та видобутку золота, а також Директор Інституту світової економіки і політики при фонді Першого Президента Республіки Казахстан С. Акімбеков. Представники інших держав ділилися власним досвідом і висловлювали власне схвалення величезного масиву позитивних нововведень, здійснених в Казахстані. Так, в рамках першої сесії можна було почути виступи заступника Голови Палати представників Національних Зборів Республіки Білорусь Б. К. Пірштука, Генерального директора Інституту економічних стратегій А. Агєєва, китайського гостя, що займається дослідженнями при Міністерстві закордонних справ Сю Цзянь, депутата Федеральних зборів ФРН А . Фішера.

В ході другої сесії спікери присвячували виступу усилившейся ролі Казахстану в міжнародній політиці. Зокрема, були відзначені деякі політичні досягнення держави, такі як обрання Рада Безпеки ООН, вступ до Світової організації торгівлі, підписання угоди нового покоління з Європейським Союзом і, звичайно, не обійшли увагою активну участь Казахстану в Євразійському економічному союзі. Інтернаціональні гості підкреслювали, що значну роль у глобальній діяльності Казахстану відіграє застосування методу «багатовекторної» політики. Своїм досвідом у втіленні зовнішньополітичних стратегій з присутніми поділилися Голова Комітету з міжнародних справ, оборони і безпеки Мажилісу Парламенту Республіки Казахстан М. С. Ашімбаев, заступник Голови Жогорку Кенеша Киргизької Республіки А. С. Омурбекова. Своє захоплення політикою Казахстану, майстерно втіленої за настільки короткий термін, висловив представник США А. Коен, Старший науковий співробітник Атлантичної ради. Крім того, в дискусії взяли участь Директор Програми Центральної Азії Європейського центру з вивчення проблем безпеки імені Дж. Маршалла Г. Глісон, Науковий співробітник з шведського Інституту з вивчення проблем безпеки і розвитку Ю. Енгвалла і Голова Комітету з питань зовнішньої політики Сейму Латвії О. Калніниш .

Під час третьої сесії спікери намагалися знайти відповідь на нагальні питання: яким буде розвиток Казахстану в довгостроковій перспективі, що чекає країну через 5, 10 і 25 років, які держави вплинуть на уклад життя в Казахстанської Республіці. Прогнозами на найближчі роки із слухачами поділилися представники Казахстану - С. Корнелл, Директор Інституту з вивчення проблем безпеки і розвитку. Угорщину представляв депутат Державних Зборів М. Бартош, Польщу - Координатор у справах Російської Федерації Інституту східних досліджень В. Соколовський, Іран - Радник Міністра закордонних справ С. Мусаві, Киргизстан - Президент Інституту громадської політики М. Іманалієв, Росію - Директор Аналітичного центру Інститу

Вам это будет интересно:
74-ий День незалежності Індії відсвятували в Києві
15 серпня Посольство Індії відзначило 74-й День незалежності. Надзвичайний і Повноважний Посол Партха Сатпатхі підняв Державний прапор і у своїй промові побажав усім членам індійської громади в Україні щасливого Дня незалежності.
Дипломатія в умовах карантину. Новопризначені посли п'яти держав вручили вірчі грамоти
Вчора, 30 липня, відбулись церемонії вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському послами Данії, Афганістану, Литви, Чорногорії та Саудівської Аравії
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Посольство Угорщини в Україні відкрило виставку «ЛЕНЕРДЖІ-кращі фото природи»
1 липня за сприяння та участі Спілки фотографів природи Угорщини NaturArt, Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини відбулося урочисте відкриття виставки «ЛЕНЕРДЖІ-кращі фото природи» в Центрі Української Культури та Мистецтва.
Покладання квітів до пам’ятника туркменського поета Махтумкулі Фрагі
26 червня у Києві відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника поетові Махтумкулі Фрагі. Захід організувало Посольство Туркменістану до Дня працівників культури й мистецтва Туркменістану, за сприянням якого у 2001 році було встановлно пам’ятник поетові.
5 питань від молоді послу ПАР в Україні Андре Йоханнесу Гроєневальду
Продовжуючи традицію культурних заходів у межах «Diplomatic Greetings», спільного культурного проєкту «OUTLOOK» та ДП «ГДІП», Посол Південно-Африканської Республіки в Україні Андре Йоханнес Гроєневальд зустрівся з учнями Школи молодого українського дипломата при Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка...
Онлайн-зустріч із послом Німеччини в Україні Анкою Фельдгузен
Як стають послом? Як виглядають робочі будні у Посольстві? Як пані Фельдгузен вивчила українську? Ці та інші питання можна буде особисто поставити пані Послу вже у найближчу середу...
5 питань від молоді послу Кореї в Україні Квон Кі-чангу
У рамках «Diplomatic Greetings», спільного культурного проєкту «OUTLOOK» та ДП «ГДІП», учні Школи молодого українського дипломата при Інституті міжнародних відносин КНУ ім.Тараса Шевченка та студенти факультету міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв мали змогу поспілкуватися з...
Конкурс малюнків до Дня Прапора від Посольство Аргентини в Україні!
При підтримці Посольства Аргентини в Україні на честь Дня Прапора та його творця Мануеля Хосе Хоакіна дель Корасон де Хесус Бельграно відбудеться конкурс малюнків, присвячений історії національного прапора Аргентини.
Дипломатія в умовах карантину. Новопризначені посли вручили вірчі грамоти
Протягом цієї весни відбулось декілька церемоній вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському від новопризначених послів Азербайджану, Казахстану, Китаю, Куби, Палестини, Португалії, Сербії та Туркменістану.
Онлайн-зустріч зі словенським футболістом Беньяміном Вербичем вже завтра!
Вже завтра, 15 травня, у Міжнародний день сім'ї, Посольство Республіки Словенія в Україні організовує ексклюзивну онлайн-зустріч зі словенським футболістом, двократним володарем Суперкубку України у 2018-2019 роках Беньяміном Вербичем. Долучитись можуть усі бажаючі!
Візит дипломатів до Острозької академії
За організаційного сприяння Острозької академії та ГДІП іноземний дипломатичний корпус відвідав українське місто Острог. У поїздці взяли участь дипломати Афганістану, Болгарії, Бразилії, В’єтнаму, Грузії, Індонезії, Іраку, Киргизії, Конго, Мексики, Молдови, Палестини, Словаччини, Словенії, США, Фінляндії, Франції...
Diplomatic Greetings від проєкту OUTLOOK та ГДІП. Почесні учасники Посли Республіки Корея та ПАР
20 лютого відбувся черговий захід в рамках проекту DIPLOMATIC GREETINGS. Учасниками стали студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З молоддю цього разу зустрічалися...
Посолкиня Мелісса О‘Рурк провела дипломатичний прийом у Києві
Надзвичайний та Повноважний Посол Австралійського Союзу Мелісса О‘Рурк 27 січня зустрічала почесних гостей з нагоди Національного дня. Серед запрошених були Надзвичайні та Повноважні посли Індії, Бельгії, Греції, Афганістану, Молдови, Киргизстану, Індонезії, Малайзії, Пакистану, Швейцарії, Словенії та дипломати з інших країн.
День Республіки з розмахом відсвяткувало Посольство Індії в Україні
27 січня Посольство Індії організувало прийом з нагоди 71-го Дня Республіки Індія. Індія здобула незалежність від колоніальної окупації 15 серпня 1947 року, а Конституція сучасної та незалежної Індії набула чинності 26 січня 1950 року, цей день назавжди увійшов в історію держави і тепер є святковим.
Посолкиня Аніца Джаміч організувала у Києві концерт з нагоди головування Хорватії у Раді ЄС
Надзвичайна та Повноважна Посолкиня Хорватії в Україні пані Аніца Джаміч організувала у Києві концерт з нагоди головування Хорватії у Раді ЄС. До столичної філармонії завітали друзі та партнери дипустанови, а також державні діячі.
Посол Судану в Україні Мохамед Еїса Ісмаїл Дахаб провів дипломатичний прийом в Києві
З нагоди Національного дня Судану в столиці України відбувся дипломатичний прийом, що зібрав в одному з п’ятизіркових готелів Києва глав дипломатичних місій, регіональних та міжнародних організацій, акредитованих в Україні, українських чиновників та студентів-суданців, які навчаються в Україні.
Володарем міжнародної премії «Людина року – 2019» за значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною стане Посол Туреччини в Україні
Для України, яка невідворотно обрала своїми пріоритетами демократичні цінності, особливого значення набувають увага і підтримка світового співтовариства, вагомий особистий внесок відомих діячів міжнародного масштабу у розбудові України як суверенної демократичної держави.
Посол Індонезії в Україні Юдді Кріснанді та гендиректор OUTLOOK Дарія Карякіна провели спецпроєкт FEEL Indonesia
Посольством Республіки Індонезія в Україні та проєктом OUTLOOK 23 грудня 2019 року в творчому просторі "Арт Причал" в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL реалізовано спецпроєкт FEEL Indonesia.
Проєкт Diplomatic Greetings від OUTLOOK та ГДІП з Послом Республіки Словенія в Україні
Наприкінці грудня у Посольстві Республіки Словенія в Україні відбулася зустріч представників дипломатичної сфери з учнями Школа молодого українського дипломата при Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та студентами факультету міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв.
Закрыть
Outlook facebook page