RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Несповідимі шляхи щастя: де загадувати бажання в Латвії?

Несповідимі шляхи щастя: де загадувати бажання в Латвії?

Мандрівка в Латвію обриває ланцюг повсякденності, впускаючи у світ потаємні фантазії, котрим немає виходу в коловороті буднів. Блукаючи у вікових соснах, свіжий балтійський бриз млосно перебирає струни очікування чогось незвичного. Мрії справді збуваються – тільки треба знати, де загадувати бажання.

Якщо ви готові впустити невідоме у своє життя, візьміть до уваги живі місця сили в Латвії. Вистежуючи синього птаха щастя серед руїн латвійських замків, намагайтеся триматися подалі від екскурсій і звертати на себе увагу. Чарування не терпить шуму, суєти і марної цікавості, допомагаючи тільки тим, хто дотримується правил гри і ставиться з повагою до народних вірувань.

Найвідоміші місця сили в Латвії пов’язані із сердечними справами: кохання потребує надійного захисту від мінливості долі. Романтичним парам благоволить Міст закоханих на тропі Динабурга в заповіднику «Даугавас локі», що веде до стародавнього городища і зруйнованої фортеці. Спустіться дерев’яними сходинками від стоянки до яру, і ви побачите, як під тендітним дощатим настилом зливаються два джерела. Якщо ваші почуття чисті, наче джерельна вода, можете розраховувати на покровительство добрих духів, але не сподівайтеся на шлюб за розрахунком – тутешня магія розриває союзи, скріплені корисливістю. Також вважається доброю прикметою прив’язати дзвіночок до гілки старого дуба у Біріні в день одруження.Lansk_2923s-1-1920x1280.jpgФото cyclingadventures.lv

У Ризі молодята приїжджають фотографуватися до третього будинку по вулиці Алкснаю. У строкату мозаїку бруківки вмонтовано дивовижний камінь, на якому розбірливо проглядається цифра «два», утворена прожилками кварцу. Наречений і наречена мають одночасно стати на це диво природи і поцілуватися, щоб жити в достатку і згоді. А коли у подружніх стосунках настає штиль, старожили прямують у церкву Сумуючої Богоматері: вівтар, зведений у центрі розореного капища богині Мари, має властивість пробуджувати пригаслу пристрасть.fixedw_large_4x.jpgФото trover.com

У разі невдач на особистому фронті рекомендовано відвідати Дундагський замок в околицях Вентспілса. За легендою в лівонській цитаделі живе привид – Зелена діва, жорстоко покарана королем гномів за розладжене весілля – жінку живою замурували в кріпосну стіну. Відтоді привид страдниці намагається вимолити прощення, єднаючи закохані серця. Камінь коханців біля замкової вежі дарує примирення після безглуздої сварки, а тому, хто ще не зустрів свою другу половинку, варто зазирнути в колодязь у внутрішньому дворі – і велике кохання мимоволі спіткає протягом року.Castle_Dundaga.jpgФото commons.wikimedia.org

Жителі міста Огре повіряють свої амурні таємниці Серце-каменю – талісману дендропарку «Лаздукалс». Ваш коханий неприступний, як сирійський анахорет? Розшукайте на схилі пагорба важкий валун рожевого відтінку і погладьте шорсткувату поверхню – тоді ваш обранець пом’якшає і піде на зближення. Ще один культовий мегаліт, що, за переказом, слугував ложем богатирю Лачплесісу, розташований на території музею Лієлварде. Виконується будь-яке щире бажання, але оголосити свою волю слід голосно!

До слова, сам по собі дендрарій, створений ентузіастом-одинаком Янісом Шпаковським, наділений потужною позитивною енергетикою. Через обмежений бюджет Яніс купував у лісорозсаднику вибракувані саджанці, та жодне деревце не загинуло: відгукуючись на турботу, насадження стрімко розросталися ввись і вшир, перетворюючи безлюдний схил на квітучий сад. Прогулянка парком відганяє геть втому і печаль, зриваючи з душі свинцеву печать відчаю і звільнюючи сили для творчості і боротьби.

За міцним здоров’ям і довголіттям ідуть до Латвійського етнографічного музею, розташованого на березі озера Югла у півгодини їзди від Риги. У земгальському секторі експозиції встановлено магічний стовп, доторк до якого приносить полегшення при хронічних хворобах. А в Латгалії при болях у спині радять піднятися на гору Маконькалнс до руїн фортеці Фолкенберг – ефект зберігається на два-три роки.144705a2c0a89fce2d8ed2ac75ce6446.jpgФото arrivalguides.com

Деякі зачаровані місця опікуються честолюбцями, що претендують на високе становище в суспільстві. Поїздка до єпископського замку Крустпілс дає імпульс кар’єрному зростанню, що забуксувало через інтриги: щойно ви доторкнетесь до хреста на дверях, підступи заздрісників розвіються, як дим. Можна звертатися і з іншими проханнями, але доведеться запастися терпінням: задумане збудеться не так швидко, як хотілося б, зате напевно! Подейкують, нібито допомогою чудотворного хреста скористалася юна сирота Марта Скавронська, що служила на мизі неподалік від Крустпілського замку. Хто б міг подумати, що безрідна селянка зійде на престол Російської імперії під іменем Катерини I і залишить країні блискучий спадок – Великий Царскосільський палац?На караульній вежі зберігається ще один легендарний артефакт – Дзвін бажань, в котрий варто подзвонити, закликаючи янголів на підмогу. Щоправда, небожителі не згідні просити за грішників безоплатно – перш ніж смикнути за шнур, киньте монетку в таз.autors_Gatis_Balodis.jpgФото jekabpilsmuzejs.lv

Заручитися підтримкою небес можна, навіть не виїжджаючи за межі столиці. Якщо задумали відкрити власну справу, підніміться на гору Дзегужкалнс з боку вулиці Дзірцієма та уявіть у барвах світле майбутнє свого бізнесу, проходячи через паркові ворота. Якщо ж ви налаштовані на корпоративну кар’єру, та відчуваєте, що переросли свою посаду, сходження краще розпочати з правого флангу – у такому випадку привід виявити себе й домогтися підвищення з’явиться дуже скоро. Підстрахуватися можна, потерши носи відлитим у бронзі бременським музикантам, що стережуть вхід у собор святого Петра або приклавшись до розп’яття на фасаді будинку №22 по вулиці Яунієла, в якому шанувальники радянського кіно з радістю впізнають будинок Шерлока Холмса, увічнений у стрічці Ігоря Масленнікова.Bremen-town-musicians-statue-Riga-Latvia.jpg
Фото traveladdicts.net

Не бійтеся загадувати бажання – в Латвії все збувається точнісінько так, як задумано!

Головне фото celotajs.lv

Вам это будет интересно:
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Амазонки з племені мосо: Заповідник фемінізму в затінку Гімалаїв
Автори антиутопій пророкують сотні бід людям майбутнього, яким знову і знову забороняють грати весілля, та, схоже, не все так страшно. У китайській провінції Юньнань, коло самісінького підніжжя Гімалаїв, живе матріархальне плем'я мосо, якому поняття шлюбу зовсім не знайоме.
Йодль – музика австрійських гір
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким можуть наїстись місцеві. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди...
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Ніч перед Різдвом і після
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Глінтвейн: зігріваємось правильно
Вітамінчики, загартовування, правильний режим дня... Це все добре і корисно, особливо в холоди, ось тільки іноді треба себе і побалувати й одночасно убезпечити від мікробів і застуди. У такий час найкращий засіб – глінтвейн.
Ескімоські іглу. Що нам варто із снігу дім збудувати!
Крихітка-син до батька прийшов і пропонує втекти від мами і бабусі на Північний полюс? Тільки не треба трагічних промов про люті морози, суцільну темряву полярної ночі і голодних білих ведмедів! Змовницьки підморгніть сміливцю й запропонуйте справжню чоловічу справу – навчитися будувати іглу для ночівлі в краю вічної мерзлоти під час зимових канікул.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Не зламай язика. Найбільш складні діалекти світу
Кажуть, чим простіше, тим краще, але чи так це? Ми знаємо, що не всі народності сповідують цей принцип. OUTLOOK знайшов найбільш дивніі, складні і важко вимовляючі мови світу і хоче поділитися цим з читачами.
Що вони їдять: кухня Риму
OUTLOOK часто розповідає про кухні народів світу, але, коли йдеться про Італію, писати про країну загалом було б злочином. Кожен з її двадцяти регіонів – це окремий світ зі своїми тонкощами і спеціалітетами. І нехай звання гастрономічної столиці Італії носить Болонья, її офіційній столиці Риму теж є чим похизуватися.
Ми там були: Ле-Ман – недоторканий шарм старої Франції
Антон Сак переїхав до Франції, щоб отримати вищу освіту. Він студент хімічного факультету Леманського університету (Le Mans Université). Сьогодні розповідає нам про Ле-Ман – чарівне старовинне французьке місто зі своїм особливим колоритом. Воно мало відоме туристам, проте відвідування його – цікава точка у маршруті.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
Хаапсалу: естонський настрій
Ми знаємо Естонію як батьківщину Skype і самобутніх страв на кшталт молочного супу з овочами, ми дивуємось відсутності майбутнього часу в національній мові. А сьогодні розглянемо крихітку-країну більш предметно, заскочивши в «осиновий гай» – місто Хаапсалу, столицю Ляенеського повіту держави.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
Килимами вистелена дорога до Азії
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
Закрыть
Outlook facebook page