RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Італія грибна. Полювання за трюфелями

Італія грибна. Полювання за трюфелями

Автор: 05.10.2019 | Італія
Ні для кого не секрет, що Італія – одна з найпопулярніших країн серед туристів, де кожен може знайти щось цікаве. Хтось їде сюди помилуватися архітектурою або ж купити модного одягу, багатьох вабить відпочинок на морі, ну а деякі вирушають по гриби!

Італійське містечко Сан-Мініато називають Містом білих трюфелів. Восени тут відбувається однойменний фестиваль, присвячений цим рідкісним і дорогим грибам. Народні гуляння проводять щовихідних.Гурмани всього світу з'їжджаються сюди на ласощі. До речі, саме тут 1954 року було знайдено найбільшого білого трюфеля. Він важив близько 2,5 кг! Італійці подарували його президентові США Гарі Трумену – великому поціновувачеві вишуканої їжі. І взагалі, місцеві гриби не тільки великі, а і неймовірно популярні – їх подають у найкращих ресторанах світу. Напевно, тому серед фестивальної тусовки багато не тільки шанувальників делікатесу, але й середньостатистичних туристів. Майже третина приїжджих – закупники і ресторатори.IMG_3070.jpgФото handluggageonly.co.uk

Фахівці вважають, що навіть відомі чорні трюфелі з Франції не такі цінні за своїми якостями. До того ж і коштують вони дешевше. Адже середня вартість італійських іноді перевищує дві тисячі євро за кілограм! Прийнято вважати, що гриби з Апеннін роблять жінок ніжними, а чоловіків велелюбними. Усе завдяки вітамінам В1, В2, С, які в них містяться. Важливо також і те, що білі трюфелі – найпотужніші антиоксиданти.

Примітно, що ці гриби практично завжди подають сирими. Їх нарізають дрібними скибочками і додають до різних страв: починаючи з яєчні й закінчуючи пастою. Та особливо кухарі люблять робити соуси з білими трюфелями. Кажуть, з ними наїдки стають особливо делікатними на смак.eataly-truffles-pinecones-green-ribbons-horizontal-2.jpgФото maxim.com

Батьківщина цих виняткових трюфелів, Сан-Мініато, ґрунтовно готується до фестивалю. Адже завдяки туристам місцеві впродовж кількох тижнів забезпечують себе до літа. У місті проводять численні дегустації та майстер-класи, на яких знавці пояснюють, як слід вибирати і готувати гриби. Звичайно ж, на святі можна скуштувати й інших страв італійської кухні. Але фішка в тім, що практично у всі ласощі додають місцевий коронний компонент, при цьому істотно піднімаючи вартість страв. Вельми популярні на фестивалі конкурси і традиційний аукціон. Головний лот, певна річ, білий трюфель. Ціна його іноді злітає і до 300 тис. євро, одначе покупців це не бентежить. Зі спокійною душею вони спустошують гаманці заради італійського делікатесу.banner-3-def-1.jpgФото smartraveltoitaly.com

Другим за популярністю заходом після аукціону є «грибне полювання». Досвідчені, як їх тут називають, тріфалау, легко й доступно пояснять будь-кому, як саме потрібно збирати делікатес. До речі, вам обов'язково виділять або дресированих собак, або свиней. Але не поспішайте протестувати проти останніх, адже тільки вони здатні відчути трюфель за 20 метрів. І не забудьте надягнути на «мисливця» намордника! Інакше він з'їсть знахідку раніше, ніж та потрапить до ваших рук.20190116_111144.jpgФото trufflehunting-zagreb.hr

Якщо ви вже вивчаєте розклад рейсів на Італію – це слушно. Зволікати не варто, адже білий трюфель погано зберігається. У максимально відтворених природних умовах гриб зберігає свої смакові якості не більше 10 днів. Що ж, це вам не печериці із супермаркету!

Головне фото pinterest.com

Вам это будет интересно:
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Якщо в тебе 10 доларів і ти в Римі
Сьогодні OUTLOOK продовжує одну із своїх найбільш популярних рубрик розповіддю про те, як можна витратити десять вічно зелених і приємних кишені й оку у Вічному місті, в який щорічно стікаються натовпи туристів і який не перестає дивувати кожного щасливця, який побував тут! Повірте, столиці Італії є, чим вас здивувати!
Зимова казка: які міста найгарніше прикрашають до Нового року
До початку 2022 року лишилося зовсім обмаль часу, тому, якщо ви ще не вирішили, де саме будете відзначати найпопулярніше свято на нашій планеті, OUTLOOK пропонує свою добірку найбільш яскравих міст для святкування. У них всі бажання і мрії неодмінно збудуться!
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Що вони їдять: кухня Риму
OUTLOOK часто розповідає про кухні народів світу, але, коли йдеться про Італію, писати про країну загалом було б злочином. Кожен з її двадцяти регіонів – це окремий світ зі своїми тонкощами і спеціалітетами. І нехай звання гастрономічної столиці Італії носить Болонья, її офіційній столиці Риму теж є чим похизуватися.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Пляжі й античність – римське передмістя Остія
Стародавній, сповнений красот і пам’яток Рим щороку приваблює понад 30 мільйонів туристів. Побачити на власні очі Колізей, сунути руку у Вуста істини і кинути монетку у фонтан Треві – мрія будь-якого мандрівника. Але мало кому відомо, що лише в 30 кілометрах від столиці є не менш приваблива і поки що не окупована туристами Остія...
Якщо в тебе 10 доларів і ти у Болоньї
Неймовірна за своєю фактурою оранжево-червона середньовічна архітектура, величні вулиці-галереї замість звичних тротуарів, що дають змогу здійснювати пішохідні прогулянки за будь-якої погоди, а також статус кулінарної столиці Італії – хіба тільки цих причин замало, щоб вирушити у Болонью? OUTLOOK вважає, що ні...
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
Кожен рано чи пізно приходить до Риму
Хто добре бачив Італію, а особливо Рим, той більше ніколи не буде зовсім нещасним, – казав Гете. Повністю згоден з цією думкою наш читач і фотограф Роман Матков. Своїми враженнями від міста він сьогодні ділиться.
Таксі по-венеційському: гондоли
Мабуть, на планеті немає людини, яка би хоч краєчком вуха не чула про дивовижне італійське місто на воді. Венеція з її неповторною архітектурою, фантастичними пейзажами і власною атмосферою вже багато століть вабить людей з усіх куточків світу. І щоб відчути її на повну й побачити під несподіваним кутом, треба неодмінно поплавати на легендарних гондолах...
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Дипломатія в умовах карантину. Відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Departure: Трієст
Спробуйте відгадати, що це за місто і де: тут і там прогулюються хорвати і словенці, п'ють пиво, як у найкращих австрійських броварнях, і при цьому закушують пастою з місцевими морепродуктами. Навряд чи ви одразу збагнете, про що мова, а от ми знаємо, і сьогоднішня наша розповідь про італійський Трієст, який іноді називають «останньою цитаделлю Італії на Сході».
Альберобелло: у світі труллів, вина і чарувань
Стареньке селище, котре колись було розташоване на території сучасного Альберобелло, було знищене і зведене заново не менш ніж сотню разів. І йдеться не про завоювання і нальоти войовничих чужинців. Ні, його свідомо руйнували самі мешканці. Як гадаєте, навіщо?
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
Закрыть
Outlook facebook page