RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Хен Цимбаліста: "Концерт - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом"

Хен Цимбаліста: "Концерт - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом"

Автор: 23.02.2015 | мистецтво, Ізраїль
На запрошення Національного камерного ансамблю «Київські солісти» та особисто головного диригента всесвітньо відомого віолончеліста Дмитра Яблонського, видатний віртуоз виконав для київської публіки як класичні композиції (Бах і Вівальді) так і твори сучасних композиторів (Розаріо П'яццолли).

Його програма - справжній вибух емоцій, що складається з класичних, джазових та етнічних творів. Його музика - енергія імпульсів і ударів - не піддається класифікації. Відомий на весь світ король ритму, Хен Цимбаліста заворожує глядачів усього світу масивом художніх звуків, які народжуються під його руками в процесі гри більш ніж на сорока музичних інструментах.

За словами самого музиканта, дуже цікаво - виконувати один і той же твір кількома різними способами. Змінювати темп, ритм, висоту. Грати музику Баха, написану для клавіру, на маримбі та інших ударних інструментах, та ще й у супроводі оркестру.

Цимбаліста - лауреат кількох міжнародних конкурсів, в тому числі - конкурсу Франсуа Шапіро. Крім іншого Хен грав в Кеннеді-центрі, на музичних фестивалях Шлезвіг-Гольдштейн і Стреза. Віртуоз-маримбист працював в концертах з Детройтським симфонічним оркестром, Ізраїльським філармонічним оркестром, Jupiter Symphony Chamber Players в Нью-Йорку, камерним оркестром Chamber Orchestra of Eu і багатьма оркестрами Ізраїлю.

OUTLOOK вдалося поспілкуватися з Хеном Цимбаліста та дізнатися більше про його творчість:

OUTLOOK: Сьогоднішній концерт показав повною мірою, що Ваш виступ це не тільки демонстрація професійних навичок. Що ж для Вас концерт?

Хен Цимбаліста: Однією з важливих складових мого виступу є встановлення взаємозв'язку з аудиторією. Я працюю з публікою на протязі всього вступу. Надихаюся, коли бачу посмішки на обличчях людей, і зовсім не важливо ти виконуєш твори Баха, Чайковського або народні мотиви, важливо одне - які емоції ти викликаєш у глядача! Я дуже ретельно відбираю матеріал для своїх програм і завжди вибудовую особливий порядок композицій, продумую, що прозвучить на початку і в кінці. Я люблю те, що роблю і ніколи не виступаю з творами, які мені не імпонують. Концерт для мене - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом і ті емоції, які я посилаю, повертаються мені у відповідь по наростаючій.

OUTLOOK: Ви щойно згадали, що не граєте мелодії, які не торкнулися Вашої душі. Так які ж твори є Вашими фаворитами?

Хен Цимбаліста: Серед улюбленої музики завжди присутній Бах. Багато композитори створюють твори особисто для моїх соло. Сьогодні, наприклад, в програмі звучали Євген Левітас і Беньямін Юсупов. Наша співпраця полягає в тому, що я кажу їм, що я зараз відчуваю і що б хотілося виконати. Хочу зазначити, що намагаюся однаково наповнити емоціями і класичну та етно музику . Приміром, той факт, що посеред виконання Вівальді зал почав аплодувати - це для мене знак, що обмін почуттів стався. І я в захваті від цього, адже сенс полягає не просто в отриманні овацій, а в тому - що б мене відчули. Сьогодні така кількість негативних подій відбувається у світі, зокрема в Ізраїлі та Україні, що хочеться за допомогою музики допомагати людям боротися з апатією, не концентруватися лише на війнах, грошах і роботі. І як би нам не було важко, навколо все ж багато прекрасного. Я намагаюся частіше говорити людям: "Друзі, ви ще пам'ятаєте, що таке любов, яскраві фарби?!!".

OUTLOOK: Пан Цимбаліста, і ще одне питання, розкажіть як до Вас прийшло бажання оволодіти грою саме на цих музичних інструментах?

Хен Цимбаліста: Як і будь-хлопчик я дуже хотів грати на барабанах... Мені пощастило, що в один момент мама відвела мене в консерваторію і наполягла на тому, щоб я спочатку освоїв фортепіано і флейту, а потім вже ударні. Три роки я навчався грі на флейті, з надією, що скоро отримаю "дозвіл" на інструмент, про який мрію. І незабаром я почав поєднувати гру на фортепіано і на барабанах. Потім, я потрапив у групу, де один мій колега з Ізраїльської філармонії познайомив мене з маримбою. Мені тоді було 14 і я потрапив в полон цього звуку. На маримбі досить важко грати, кожен раз це своєрідний виклик, але я люблю виклики...

OUTLOOK: Спасибі Вам велике за інтерв'ю і цей приголомшливий концерт!

Про те, як пройшов концерт видатного музиканта - дивіться в нашій новій галереї:

Вам це буде цікаво:
За підтримки Посольства Угорщини в Україні в Києві проходять концерти Дьордя Оравца, Андраша Габора Вірага та Ержебет Шевельо.
В Національній філармонії України триває проект «Магія живої музики», в рамках якого за підтримки посольства Угорщини в Україні відбувся концерт «КвінтоФест. Камерні акценти осені» та пройде щорічний концерт-присвята Ференцу Лісту.
Азулежу – історія з кахлю
Нерідко переконуєшся, що в руках майстра, який вкладає душу у свої творіння, звичайний обрубок дерева перетворюється на чарівну скрипку, шмат гіпсу - на античну скульптуру, і навіть глиняна плитка виглядає, як витвір мистецтва.
Брудна творчість
Брудні автомобілі – як полотно для художника. До такого мистецтва можна ставитися по-різному. Хтось буде морщити носа і гидливо обсмикувати одяг. Інші неодмінно захочуть ткнути в таку картину пальцем, щоб перевірити всю крихкість «полотна» і розмазати його обриси. Треті обов’язково зроблять селфі. Утім, байдужими не зможе лишитися ніхто.
Незвичайні шкільні уроки різних країн світу
На честь сьогоднішнього свята - Дня знань ми вирішили розповісти Вам, які незвичайні предмети належить освоїти учням у різних країнах світу! Гризти граніт науки, осягаючи основи алгебри і геометрії, або запам’ятовувати роки правління монархів, гортаючи підручники з історії, – буденна справа для школярів.
Ручна робота: персидські килими
У ті часи, коли перським воїнам не було рівних, а їхній силі підкорилися Римська імперія та Аравійський півострів, з-під пальців майстринь народу-переможця вийшов перший шедевр. «Весняний килим» став найдорожчим в історії людства. Він символізував владу і міць персів, а його краса оповідала про божественне походження царя Хосрова І.
Мікеланджело Антоніоні – співець пустелі людських душ
Непростий духовний світ людей ХХ століття став вдячною темою для багатьох кінематографістів, але особливе місце в її розробці належить Антоніоні. Режисер здобув світову славу фільмами, що зобразили внутрішній світ сучасника, його самотність, некомунікабельність (слово, що стало ключовим для творчості майстра).
Куди сходити? П’ять найцікавіших музеїв сучасного мистецтва Європи
Франсуаза Барб-Галль вчить, як розмовляти з дітьми про мистецтво. Вона у своїх книгах наводить приклади, навчає бачити те, що не бачать інші. Помічати деталі і забувати про ярлики. Але варто визнати, що серед дорослих вкрай мало людей, котрі можуть похизуватися знаннями у цій сфері.
Мандалотерапія
Вчора я створила Всесвіт. Узяла трохи гороху, рису, гречки, пшона, зерен чорного, білого перцю і кардамону. Прихопила по жмені кави та анісу. Потім у всього цього з'явився центр. Він розростався, заспокоюючи мої думки. Коли ж останнє зернятко лягло в коло, я знову відчула забуту гармонію, крізь шум машин на проспекті почула птахів...
БагатоМЕТРОва краса
Жителі великих міст чи не щодня користуються метрополітеном. На жаль, у стрімкому ритмі сучасного життя мало хто може дозволити собі насолоджуватись дизайном підземок. OUTLOOK не навчився зупиняти час, однак ми змогли підібрати для вас п'ятнадцять найдивовижніших станцій з усього світу.
Дивовижний світ Патрика Догерті
Ленд-арт – це не просто ландшафтний дизайн, а цілий напрямок у мистецтві, котре в XXI столітті, коли про «зелені технології» та навколишнє середовище не говорить тільки лінивий, вважається одним із найважливіших. Імена зірок цього виду діяльності вже постійно згадуються кураторами, критиками і поціновувачами, і особливо серед них вирізняється Патрик Догерті.
Дім, який побудував…
«Халабуди» на деревах, землянки, схованки – що ми тільки не будували в дитинстві. На жаль, коли дорослішаєш, фантазія втрачається, і більшість із нас тепер живе в незручних сірих «коробках». Однак є люди, які самостійно створили житло своєї мрії.
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
Посидимо? Частина друга
Не так давно ми вже писали про незвичайні лавочки, які можна побачити на вулицях різних міст. В один матеріал не вдалося «вмістити» всі об’єкти, які нам сподобалися, тому сьогодні – друга частина огляду. Почнемо із французького дизайнера Пабло Рейносо. Уже кілька років він подорожує країнами і залишає за собою «сліди». Ми вибрали дві найцікавіші його роботи.
Посол Елена Летісія Тереса Мікусінскі провела дипломатичний прийом, почесним гостем став всесвітньо відомий аргентинський співак Хіронімо Рауч
Колонна зала КМДА 11 червня приймала гостей Посольства Аргентинської Республіки в Україні з нагоди національного свята. Надзвичайні та Повноважні Посли, представники уряду та державних органів, партнери посольства, бізнес спільнота та ЗМІ вишикувалися у довгу чергу, аби привітати очільницю іноземної дипломатичної установи та висловити свої вітання дружній Аргентині.
Посидимо?
Гуляючи київською Пейзажною алеєю, завжди помічаєш дивовижні лавки, створені українськими майстрами. Моя улюблена – з пледом і подушкою, адже вона здається затишною навіть у негоду. Сидячи на ній, я згадав картину з дитинства: бабусі виносять з дому довгу дошку, кладуть її одним кінцем на пеньок, іншим – на перила під’їзду, і виходить лавочка. Чим не дизайнерське диво?
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Ейлат: Оаза задоволень
Ейлат навалюється на гостя зненацька, немов буря в пустелі. Серед пісків і скель розквітає сад земних задоволень, камені, оплавлені жаром легенд, набувають дару мови, а в стрімкому калейдоскопі веселощів прорізаються паростки мудрості царя Соломона. Блукаючи поглядом по безтурботному плесу вод на березі Ейлатської затоки, кожен стає філософом, а після кількох ковтків пряного коктейлю – навіть поетом!
Книжковий Арсенал 2019: іноземні гості
IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» завершився, а ми пропонуємо вам ще пролонгувати відчуття ейфорії від перебування в книжковій «оазі» у центрі столиці України. Наш портал, висвітлюючи дипломатичне життя в Україні, приділить свою увагу огляду цікавих заходів, що відбулися за підтримки іноземних посольств, і спілкуванню із закордонними гостями.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Біле золото Піднебесної. Китайський фарфор
Цивілізація Стародавнього Китаю однією з перших відкрила для себе кераміку. Встановлено, що вже в II тис. до н.е. температура випалу гончарних виробів, знайдених в долині Хуанхе, наближалася до 1200 ° С. На думку ряду дослідників, винахід порцеляни було продиктовано прагненням знайти заміну нефриту та жадеїту.
Закрити
Outlook facebook page