RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Водоспади Ігуасу - Ніагара «відпочиває»!

Водоспади Ігуасу - Ніагара «відпочиває»!

П’ять тонн води щомиті зриваються в ущелину, ревучи, піднімаючи пар і розплескуючи бризки на всі боки. «Рідка стіна» водоспадів Ігуасу півмісяцем, у три кілометри, розкинулася на кордоні Аргентини, Бразилії та Парагваю...

Шум води, ніби хтось одночасно забув закрутити десятки тисяч кранів, чується за кілька кілометрів, поступово посилюючись... Нарешті перед очима постає долина, наповнена безліччю каскадів (275, якщо бути точним). Одягнені в дощовики туристи товпляться на оглядових майданчиках, доповнюючи звук падаючої води захопленими вигуками і задаючись питанням, хто ж створив таку красу?imgonline-com-ua-Resize-iaYxib3B3eZuEOk.jpgФото freepik.com

Розгадок тут декілька. Місцева легенда свідчить, що водоспад – результат нерозділених почуттів верховного бога древніх індіанців, який колись закохався в аборигенку Найпе і вимагав від вождя племені, а за сумісництвом батька дівчини, віддати йому кохану. Строгий тато, не сміючи перечити «Великому», звісно, погодився, незважаючи на благання спадкоємиці залишити її в спокої, позаяк нареченим, хай і не божественним, вона вже обзавелася. Отримавши категоричне «ні», парочка вирішила тікати. Шлях пролягав через річку. Гребучи веслами, вони якомога швидше намагалися дістатися до суші і сховатися в непрохідних джунглях, та ображений потенційний чоловік помітив їх і, розгнівавшись, стукнув своїм величезним кулаком по річці, від чого й виникли водоспади. Банальна для міфів схема: боги + люди + нещасна любов = чудо природи.aerial-view-iguazu-falls-brazil-1920x1080.jpgФото steppestravel.com

На противагу казці, вчені, як завжди, висувають свою теорію. У цьому випадку – про вулканічне походження водоспадів. Із величезної кількості лави сформувалися високі скелі, а потім дощі «переповнили» місцеву річку, і вона почала переливатися через брили, створивши грандіозний комплекс.

«Жалюгідна Ніагара...» – це все, що змогла промовити перша леді США Елеонора Рузвельт, побувавши тут. А вона ж навіть не розглядала всю панораму з вертольота! Для туристів нашого часу замовити подібну послугу не буде проблемою, ну хіба що матеріальною – політ обійдеться вам в 110 доларів. Удвічі менше доведеться викласти тим, хто хоче не просто подивитися, а по-справжньому «відчути» водоспад. Туристичні човни покатають вас по річках, у які й зриваються тонни води. Несучись стрімкою течією Парани, що розлилася з боку Парагваю, або, власне, Ігуасу, яка бере початок на території Бразилії та Аргентини, ніби зливаєшся з величезним потоком і відчуваєш себе його частиною.49496144-7adb-4e0b-82c0-668acb61d7d0-misiones-panorama-argentine-side-waterfall-flows-streams-falling-down-parana-river-surrounded-tropical-jungle-forest-iguazu-falls-argentina-SS_large.jpgФото travellocal.com

Розбавляє 275 водних пам’яток ще одна... У дитинстві, вибігаючи після літнього дощу, який різко змінився ясною погодою, ми захоплювалися барвистою дугою, що перекинулася через блакитне небо, не розуміючи, як і чому вона з’явилася. Дізнавшись про те, що це промені сонця відбиваються паром або туманом, її загадковість в нашій уяві трохи згасла. Але над Ігуасу веселка – щось особливе, передусім через те, що вона тут практично постійно, іноді навіть у темну пору доби. Формування нічної «семиколірної» майже таке ж, як і денної, тільки сонце і місяць міняються місцями, створюючи природне освітлення. Проте особливо віруючі сучасні індіанці на честь цього здійснюють свої ритуали, уславлюючи різнокольоровий небесний обідок, що вважається таємним шаманським знаком...

Головне фото enchantingtravels.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Камініто: Вулиця у ритмі танго
Ми продовжуємо наш цикл «Історія однієї вулиці» і сьогодні розповідаємо про одну з найгарніших і веселих вулиць Буенос-Айреса під назвою Камініто. Вона простяглася в знаменитому кварталі Ла Бока, заснованому в 19 столітті італійськими емігрантами.
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Закрыть
Outlook facebook page