RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Сен-Луї: перше поселення європейців в Африці

Сен-Луї: перше поселення європейців в Африці

У цій дивовижній африканській державі туристів вражає дика мішанина культур. Чого тільки не побачиш у Сенегалі! Старовинні авто родом із Франції; корови, які ліниво гуляють по дорозі; гужові візки… А в історичній і культурній столиці країни Сен-Луї сюрпризів взагалі забагато.

Який вигляд має Сен-Луї на перший погляд?

Один народ, одна мета, одна віра. Протягом багатьох років саме ці слова надихали місцевих жителів, додаючи сенс існуванню. На жаль, зазвичай туристи вирушають у Кенію або більш розкручені місця, оминаючи Сенегал… Утім, цю помилку частково виправляє ЮНЕСКО. У списку Всесвітнього спадку місто Сен-Луї перебуває на 956-й позиції. Поспілкувавшись із місцевими жителями, ви почуєте переплетіння історій, міфів і оповідей народів світу. Дізнаєтесь, як французи починали підкорювати Африку, саме заволодівши її серцем – Сен-Луї. Побачите квартали, просякнуті шармом Франції, зазирнете в розкішні палаци.Без названия.jpgФото spiritedpursuit.com

Звернувши увагу на те, як був збудований Сен-Луї, запам’ятовуйте звивисті вулички і різкі повороти. А якщо почуєте, що місцева архітектура унікальна, знайте, це чиста правда. Жодне місто Африки не змогло повторити ту схему, котра стала основою Сен-Луї. Мандрівники, що вперше прибули в околиці, повинні знати, що місто ділиться на три частини. Щоб скласти думку про те, як світові культури вплинули на життя в Африці, варто відвідати всі три – так звані «Континент», «Острів» і «Берберську мову».

Від Континенту до Острова зовсім близько. Потрібно перейти через найстаріший міст Федерба – і відразу потрапляєш в найбільш респектабельний район міста. Не дивно, що саме тут розташована резиденція місцевого губернатора. Утім, якщо ви хочете розкішного життя, знімайте квартиру в іншій місцевості, більш відомій під назвою Берберська мова. Це теж острів, але він має форму піщаної коси. Сюди часто з’їжджаються рибалки, а на вулицях, як і слід чекати, пахне рибою... До речі, риболовна тематика присутня не тільки в межах Берберської мови. У Сен-Луї є одне пам’ятне місце – цвинтар мусульман. Найбільш дивне в ньому те, що могили вздовж і впоперек завішані рибальськими сітками.

Як добратися?

Прийнято вважати, що найзручніший спосіб пересування в Сен-Луї – власне авто. Таксі теж непогана альтернатива. У ньому поміщається до семи осіб, що дає змогу називати таксі громадським транспортом. Якщо вам потрібен дешевший варіант, підійде міні-кар. Менш комфортний, ніж таксі, але достатньо надійний транспорт не рушить з місця, доки п’ятнадцять пасажирів не розсядуться по своїх місцях.26ec9d9d-1814-4ed8-a9c3-2f41a07cb118-Senegal-Saint-Louis-family-in-cart-SS_large.jpgФото travellocal.com

Де зупинитися?

Один із найпрекрасніших гостьових домів у Сен-Луї розташований на острові. Його власниця Мері-Керолайн Камара поєднала сучасність і традиції в цих стінах. Камара підтримує місцеву творчість – літературу і живопис. Відпочиваючи в готелі, ви матимете змогу почитати книги авторів із Сенегалу і помилуватися картинами. Що вже казати про легендарні традиційні сніданки!

Читайте також: Departure: Дакар

Ще один знаменитий готель в Сен-Луї більше нагадує галерею. Ідея його створення належить міському мерові Амаду Дуду. Найцікавіше тут – виставка, покликана увічнити міську історію.b8d469468849884d73ff3d49653786f7.jpgФото pinterest.com

Що їдять жителі Сен-Луї?

У ресторані Ля Лінгері(La Lingerie) можете спробувати популярні місцеві страви а-ля ясса пуазон (yassa poison) або ясса пуле (yassa poulet). Серед інгредієнтів – цибуля, часник, лимон, курка чи риба. Інша національна страва, котру ви просто зобов’язані скуштувати в Сен-Луї– чеб-у-джен (thie boudienne), мікс із риби, помідорів, рису й овочів. До речі, вважають, що цей знаменитий кулінарний витвір винайшли саме в Сен-Луї…

Музичне кафе Ндар-Ндар (Ndar Ndar) пропонує туристам не тільки щойно зварену каву з верблюжим молоком і сенегальським соком, але й подивитися, який вигляд має місцеве мистецтво. Не забудьте підійти до стелажу з дисками – в цьому закладі ви знайдете будь-яку музику від джазу до афро-ритмів.senegal-culture.jpg
Фото peregrineadventures.com

Скарби Сен-Луї

Це місто здатне похизуватися цікавими місцями, котрі варто відвідати кожному допитливому туристові.1ece19efcb70895ecc20e2925817c844.jpgФото pinterest.com

Муфо Сен-Луї (Mupho Saint Louis) – музей, котрий відкрили не так давно. В одному із залів міститься фотогалерея, куди відправляють свої роботи фотографи зі всього Сенегалу.

Читайте також: Гвінея-Бісау. Дорога втеча від цивілізації

Ще одна пам’ятка із серії міських легенд – міст Федерба (Faidherbe Bridge). Щоб вийти на острів, вам доведеться перетнути знаменитий міст, котрому понад сотню років. Його спроектував відомий на весь світ французький архітектор Густав Ейфель.chilean-flamingo_0010.jpgФото rzss.wordpress.соm

Ланге-де-Бербери (Langue de Barberis) – частина національного парку, міститься в 45 хвилинах їзди від Сен-Луї. По парку, немов у казці, гуляють рожеві фламінго і проходжуються білі пелікани. Одне з найкрасивіших місць тут – Ocean de Savane. Плавати вздовж берега чи взяти каное і дивитися на дельфінів – вирішувати вам. Головне, не проґавте свій шанс.6bf256c9-e86e-4899-b9bb-b95e7dc5b7d2-Pelicans_DoodgePark_Senegal_SS_large.jpg
Фото travellocal.com

Крім того, в Сен-Луї відбувається джазовий фестиваль (Saint Louis Jazz Festival) – якщо ви приїхали в Сенегал у травні, не забудьте про це.

Головне фото dx-world.net

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Найробі
Сьогодні ми вирушаємо на відпочинок по-кенійськи. Будемо остерігатися злодюжок, торгуватися на місцевих ринках, куштувати фантастичний чай і закутуватися у строкатий африканський текстиль. Дізнаємося, які місця недоступні для скромних бюджетів, не засмутимося і піднімемо настрій фантастичним заходом сонця на узбережжі Індійського океану.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Колоритний континент. Красиві племена Африки
Повсякденне життя африканських племен може видаватися дивним навіть для мешканців цього континенту. І тільки природа і допитливі мандрівники лишаються наодинці з колоритом і незвичністю побуту етносів за межею мегаполіса.
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Йодль – музика австрійських гір
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Не зламай язика. Найбільш складні діалекти світу
Кажуть, чим простіше, тим краще, але чи так це? Ми знаємо, що не всі народності сповідують цей принцип. OUTLOOK знайшов найбільш дивніі, складні і важко вимовляючі мови світу і хоче поділитися цим з читачами.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Закрыть
Outlook facebook page