RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  «Frida and Diego». У Києві відкрили фотовиставку, присвячену Фріді Кало та її чоловікові

«Frida and Diego». У Києві відкрили фотовиставку, присвячену Фріді Кало та її чоловікові

«Далі в спідниці», «Найбільший провокатор минулого століття», жінка, що епатує і вселяє впевненість у майже безмежний потенціал людини, Фріда Кало дивувала сучасників і продовжує захоплювати шанувальників її творчості і сьогодні. Зазирнути за лаштунки життя мексиканського генія тепер можуть і кияни. За підтримки Посольства Мексики в Україні в Національному музеї імені Тараса Шевченка відкрилася виставка фотографій, присвячених відносинам Фріди Кало та її чоловіка Дієго Рівера.

Перший «ФрідаФест» в українській столиці офіційно відкрила Надзвичайний і Повноважний Посол Мексики Марія Луїза Беатріс Лопес Гаргальо. Глава місії відзначила інтерес української публіки до творчості її видатної співвітчизниці і підкреслила її вагомий внесок у розвиток світового мистецтва. Презентація фестивалю ознаменувалася і поданням полотна «Фріда - Орнамент Свободи» художника Андрія Єрмоленка.

Родзинкою вечора став символічний карнавал, присвячений легендарній художниці, яка так любила життя і веселощі. Всі шанувальники Фріди змогли насолодитися мексиканською музикою, танцями, яскравими костюмами та частуваннями. А ті, хто найкраще зуміли передати образ видатної мексиканки, стали володарями культової книги Жерара Де Кортанза «Фріда Кало. Безжальна краса ».

Найбільше в житті Фріда любила саме життя. Незважаючи на болісні фізичні страждання, вона іскрилася гумором, вміла жартувати над собою, і розважатися від душі. Після перенесеного в шість років поліомієліту, дівчинка назавжди залишилася кульгавою, однолітки дали їй прізвисько «дерев'яна нога». Але явний фізичний недолік лише загартував характер: Фріда займалася боксом, багато плавала, грала в футбол і з легкістю поступила до престижної школи Мексики, щоб вивчати медицину. У 17 років у результаті страшної аварії у Фріди було зламане все тіло, але якою кошмарною не була драма - багато в чому саме завдяки їй на світ з'явилася художниця Фріда Кало.

Опинившись, прикутою до ліжка, вона попросила батька фотографа Гільєрмо Кало встановити над ліжком мольберт, а збоку поставити дзеркало, так з'явилися її перші малюнки, більшість з яких складали її особисті образи. «Я пишу себе, тому що багато часу проводжу на самоті і тому що є тією темою, яку знаю найкраще», - так Фріда Кало пояснювала свою любов до автопортретів.

Вагомим лейтмотивом у творчості художниці став образ її чоловіка Дієго Рівера. «У моєму житті було дві трагедії, - говорила Фріда. - Перша - аварія, друга - Дієго ».

У прославленого мексиканського художника Фріда закохалася ще в школі, ледь оговтавшись від травм, Фріда відправилася до свого кумира - показати картини. Він був удвічі старший і мав славу страшенного ловеласа. Однак ніхто не зміг зупинити рішучу дівчину: через два роки пара зіграла весілля

Шлюб Дієго і Фріди жартома називали союзом слона і голубки (знаменитий художник був набагато вище і товще дружини). Дієго дражнили «принцом-жабою», проте жодна жінка не могла встояти перед його чарівністю. Довгі роки Кало терпіла зради чоловіка, він стверджував, що жодна жінка не зрівняється із нею, але не міг встояти перед новими спокусами. Однак, лише одного художниця не змогла пробачити, коли чоловік зрадив з її сестрою Крістіною.

У рідній країні перша персональна виставка Фріди Кало відбулася тільки за рік до її смерті, в 1953 році. Тоді Кало вже була прикута до ліжка - їй ампутували частину ноги. Незважаючи на це, художниця особисто відвідала свою виставку. Фріда жартувала і сміялася до останнього - в тому числі і над своєю дивною, переламаною долею. Сьогодні картини Фріди продаються за рекордні для латиноамериканських авторів суми, а її називають найвідомішою художницею в світі.

Вам это будет интересно:
Зліпи собі хобі. Історія гончарства
У краєзнавчий музей якої країни не зайди, неодмінно помітиш схожі археологічні знахідки – уламки глиняних виробів. Гончарне ремесло, що народилося кілька тисячоліть тому, однак існує й сьогодні, по праву може вважатися одним із найбільш довговічних.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Мехіко: від пірамід до хмарочосів
Згідно зі статистикою більшість туристів, що відвідують Мексику, «відводять на столицю» лише день-два і їдуть далі, особливо не надаючи місту увагу. OUTLOOK вважає, що це не найкраще рішення, адже Мехіко здатне закохати в себе всерйоз і надовго. Найбільш популярні відмазки «проскочити» Мехіко: нестерпна спека, перенаселеність, кримінал...
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
У Києві відкрилась виставка азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва
24 грудня за ініціативою та за підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка робіт відомого азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва. Серед гостей були присутні заступник міністра культури України Ростислав Карандеєв...
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
Ручна робота: персидські килими
У ті часи, коли перським воїнам не було рівних, а їхній силі підкорилися Римська імперія та Аравійський півострів, з-під пальців майстринь народу-переможця вийшов перший шедевр. «Весняний килим» став найдорожчим в історії людства. Він символізував владу і міць персів, а його краса оповідала про божественне походження царя Хосрова І.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Цукровий живопис Китаю: мистецтво з ложки
Квіти і дерева, тварини і птахи, дракони і герої казок – словом, все, що тільки спаде на думку, може тут перетворитися на об’єкт… їстівного мистецтва. Дивовижною технікою малювання гарячим цукром володіють китайські майстри із провінції Сичуань. Картини, виконані практично карамеллю, не можуть бути ні "відредаговані", ні перемальовані наново.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
Фаду: ніжність і глибина португальських романсів
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
Закрыть
Outlook facebook page