RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  У Посольстві Узбекистану пройшла зустріч Ambassador's Spouses Club Kiev

У Посольстві Узбекистану пройшла зустріч Ambassador's Spouses Club Kiev

Посольство Узбекистану в Україні та Ambassador's Spouses Club Kiev ознайомили українську громадськість та іноземних гостей з національним мистецтвом узбецького народу, традиціями і правилами, створених руками народних творців, ремісниками з Узбекистану.

У заході, організованому Посольством Узбекистану в Україні та Ambassador's Spouses Club Kiev, взяли участь дружини керівників дипломатичних представництв іноземних держав, співробітники міжнародних організацій і журналісти. Серед них також були поширені інформаційні матеріали, що відображають багатий культурно-туристичний потенціал Узбекистану.

Гостям була представлена велика експозиція національних костюмів і тканин, виконаних за старовинними ескізами і традиціями. Дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан в Україні Гулноза Абдуаліева постаралася максимально продемонструвати культуру і творчість узбецького народу.

На заході гостей ознайомили з узбецьким принтом тканини «ІКАТ», а також вокальним мистецтвом «МАКОМ», які були включені в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО в грудні 2017 року.

За словами пані Гулнози "ІКАТ" можна порівняти з джазовою імпровізацією, коли в фон відомих мелодій, вплітаються нові теми, часом змінюють основну канву твору до невпізнання, наповнюючи її іншими фарбами. Ікат - це стильний візерунок одного майстра з відомою геометрією тільки йому одному, в якому химерно переплітаються лінії і кольору, породжуючи хитросплетіння образів і фігур. Ви ніколи не знайдете два однакових візерунка, тому що кожне полотно унікальне, зроблене і забарвлене вручну і іноді навіть сам майстер не знає кінцевого результату своєї роботи.

Вона зазначає, що Ікат іноді називають іншим ім'ям - хан-атлас, адрас, бухарські шоі. Під час презентації пані Гулноза розповіла про красиву легенду створення «Хан-Атласу». Згідно з легендою одного разу один з правителів Маргилан вирішив одружитися в п'ятий раз. Він побачив юну дочку ткача, закохався і вирішив, що п'ятою дружиною стане саме вона. Ткач засмутився, дізнавшись про намір хана, прийшов до палацу і попросив не чіпати його дочка. Тоді Хан сказав, що відмовиться від наміру тільки в тому випадку, якщо майстер створить до наступного ранку щось більш прекрасне ніж його дочка.

Ткач не міг їсти і не міг заснути всю ніч, на світанку він пішов до струмка. Засмучений він присів у роздумах на березі струмка подивився в нього, а в ньому відбивалася веселка. Художник заплакав і коли сльози падали в струмок, то веселка розійшлася брижами представивши йому чудовий малюнок. Він зрозумів, у чому його порятунок, і виткав надзвичайну тканину за образом побаченого - легку, як хмара, прохолодну, як гірське повітря, і яка відображає всі фарби веселки.

До ранку, майстер приніс своє творіння хану. Той був вражений красою тканини і велів назвати її "хан-атлас" ( "ханський шовк"), а дочку ткача віддав в дружини своєму улюбленому синові.

За інформацією пані Абдуаліевой в сучасному світі мотив «ІКАТ» надзвичайно популярний - його активно використовують виробники текстилю, шпалер, порцеляни, дизайнери інтер'єру і модельєри. «Узбецький принт» і національні мотиви широко використовується на світових подіумах. Яскравість, етнічність і жвавість національних узбецьких тканин підкорили і надихнули дизайнерів одягу і інтер'єру не тільки Узбекистану, а й світу, і ознаменували початок XXI століття періодом розквіту ІКАТ. Узбецький орнамент - трендсеттер колекцій Louis Vuitton і Christian Dior, Etro і інших світових брендів, котрі використовували «узбецький принт» в своїх колекціях.

Поряд з витворами узбецьких майстрів, в ході виставки відвідувачі мали можливість ознайомитися з роботою ткацького верстата з виробництва ІКАТ і порцелянового посуду, на який також були нанесені малюнки з узбецького принта «Ікат».

Дружина Посла Узбекистану ознайомила присутніх з жанром МАКОМ, який популярний у багатьох країнах Сходу таких як, Туреччина, Азербайджан, Таджикистан і інші, але за її словами узбецький МАКОМ трохи відрізняється своєю манерою виконання.

Незабутнє враження на присутніх справив виступ народної артистки Узбекистану Муножат Йулчіевой, яка виконала в узбецькому класичному музичному жанрі маком, яка здобула всесвітню славу як виконавиця маком.

Бурхливе захоплення у гостей викликав вихід ансамблю дутаристок «Істіклол кізларі» під керівництвом Рузі Ходжаєва, які віртуозно виконали національні мелодії і пісні.

На завершення заходу пані Гулноза пригостила гостей знаменитим узбецьким пловом, самсою, смаженими пельменями й іншими стравами національної кухні.

Вам это будет интересно:
Зліпи собі хобі. Історія гончарства
У краєзнавчий музей якої країни не зайди, неодмінно помітиш схожі археологічні знахідки – уламки глиняних виробів. Гончарне ремесло, що народилося кілька тисячоліть тому, однак існує й сьогодні, по праву може вважатися одним із найбільш довговічних.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
У Києві відкрилась виставка азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва
24 грудня за ініціативою та за підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка робіт відомого азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва. Серед гостей були присутні заступник міністра культури України Ростислав Карандеєв...
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
Ручна робота: персидські килими
У ті часи, коли перським воїнам не було рівних, а їхній силі підкорилися Римська імперія та Аравійський півострів, з-під пальців майстринь народу-переможця вийшов перший шедевр. «Весняний килим» став найдорожчим в історії людства. Він символізував владу і міць персів, а його краса оповідала про божественне походження царя Хосрова І.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Цукровий живопис Китаю: мистецтво з ложки
Квіти і дерева, тварини і птахи, дракони і герої казок – словом, все, що тільки спаде на думку, може тут перетворитися на об’єкт… їстівного мистецтва. Дивовижною технікою малювання гарячим цукром володіють китайські майстри із провінції Сичуань. Картини, виконані практично карамеллю, не можуть бути ні "відредаговані", ні перемальовані наново.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
Фаду: ніжність і глибина португальських романсів
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
Вручення вірчих грамот Президенту України новопризначеними главами місій
1 жовтня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти в Апостольського нунція, послів Держави Ізраїль та Латвійської Республіки.
"Танцюючі фарби" чи турецьке малювання на воді - ебру
Вода – стихія примхлива і хистка. Будь-яке порушення її спокою змушує водний глянець змінюватися. Важко уявити собі, що воду можна використовувати як полотно, створюючи неповторні малюнки різнокольоровими фарбами: одна рідина лягає на поверхню іншої, народжуючи смислові сюжети…
Закрыть
Outlook facebook page