У Києві на Контрактовій площі в минулі вихідні пройшов вуличний фестиваль, присвячений відкриттю українсько-німецького року мов. Подія, яка відкрилося велопробігом і супроводжувалося інтерактивними уроками німецької мови і трансляціями з різних міст України, пройшла під егідою посольства Німеччини в Україні та Goethe-Institut.
Протягом дня гості фестивалю змогли зробити перші кроки у вивченні німецької мови, завдяки участі в безкоштовних мовних інтерактивних майстеренях, граючи в футбол, беручи участь в конкурсі «Європа в пазлах» і навіть пробуючи страви німецької кухні.
Для дітей були створені експериментальні майданчики з майстер-класами від IT-школи СМАРТ на базі конструктора Lego Mindstorms і Lego WeDO, уроки від школи RobotSchool на базі конструктора FISCHERTECHNIK, майстер-клас з робототехніки від школи intRobots і навіть Мала академія наук з незвичайним науковим пікніком . Також маленьких відвідувачів порадували виступи Лялькового театру німецького актора Олафа Меллера, а також німецька казка «Паперовий театр».
Гості фестивалю спробували традиційні німецькі страви та напої, а також взяли участь в кулінарних майстер-класах. Літературний сад запропонував усім великий вибір книг, поетичні майстер-класи з відомими літераторами, різноманітні розваги для дітей.
Увечері музичний настрій для гостей створювали німецькі групи «Kellerkommando» і «Messer», а також українські колективи «Гайдамаки» і «Жадан і Собаки в космосі».
13 лютого відбувся урочистий захід з нагоди головного національного свята Сербії - Дня державності, який відмічається на офіційному рівні з 2001 року і знаменує День початку сербської революції проти Османської окупації в 1804 році.
12 лютого в Музеї української діаспори за підтримки Посольства Канади в Україні відкрилась виставка, присвячена українській діаспорі у Канаді. Метою проекту є відображення для загалу життя українських канадців, їх невпинну роботу у новій країні та вклад, який вони вносять щодня.
Скільки важить кохання і чи можна виміряти його обсяг? А чи має воно центр ваги і як поводиться у спеку та в снігову заметіль? Певна річ, кохання ефірне і радше нагадує шалених метеликів, що несамовито танцюють у животі. Однак люди, котрі особливо глибоко відчувають, навчилися «творити кохання» і передавати його сенс у камені, дереві, металі для інших.
7 лютого в Національній опері України вже не вперше з нагоди Дня Святого Маруна, батька Маронітської церкви, відбувся дипломатичний прийом та урочистий концерт під егідою Посольства Ліванської Республіки в Україні. Поєднання ліванського колориту та української душі в учасниках заходи справило неймовірне враження на гостей.
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, Outlook радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Київські аеропорти, вокзали та автобусні станції мало відрізняються від аналогічних об'єктів в інших великих містах. Та це лише на перший погляд. Якщо ж придивитися до пасажирів трохи уважніше, в руках у кожного третього можна побачити круглу біло-зелену коробку. Саме в ній міститься сувенір на згадку – знаменитий «Київський торт».
22 січня в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за підтримки Посольства Австралії в Україні відбулось відкриття виставки фоторобіт Заступника голови місії Тіма Болотнікоффа "Південні землі: Австралія/Антарктида".
Життя дипломата завжди пов'язане зі зміною локацій та країн для роботи. Період діяльності Посла на посаді може бути обрахований не лише у проміжку часу, який він провів у державі перебування, але й реалізованих проектах, у налагоджених зв'язках та встановлених контактах.
Для тієї країни, чия територія розташована у межах кордонів іншої держави, ця територія називається ексклав, а для тієї країни, всередині котрої є частина, що перебуває під чужим контролем – анклав. Сьогодні Outlook подорожує по найцікавіших з точки зору географії й адміністративного управління містах і країнах, цілком розташованих на територіях інших держав.
Серед пріоритетних напрямків розвитку співпраці між країнами є культурна взаємодія, розвиток міждержавних зв'язків і проведння публічної та інформаційної політики. Посольство Угорщини в Україні розпочало 2019 рік циклом пізнавальних заходів про угорські фольклорні надбання і повірте нам нам на слово - тут безумовно варто взяти участь хоча б тыльки через його енергетику!
Рік повинен починатись правильно і в проекту OUTLOOK він був відкритий робочим ланчем в резиденції Посла Індонезії в Україні пана Юдді Кріснанді. Представники посольства з гордістю представили проекти, які були організовані соціально-культурним відділом в 2018 році і поділились планами на майбутнє.
У суботу, 12 січня 2019 року, на території спортивного дипломатичного клубу ДП «ГДІП» на Трухановому острові відбулася зустріч-тренування з бігових лиж, учасниками якої стали представники різноманітних посольств та організацій, зокрема ООН та «ГДІП» з родинами.
У цій дивовижній африканській державі туристів вражає дика мішанина культур. Чого тільки не побачиш у Сенегалі! Старовинні авто родом із Франції; корови, які ліниво гуляють по дорозі; гужові візки… А в історичній і культурній столиці країни Сен-Луї сюрпризів взагалі забагато.
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Їхня пісня Sho Z-Pod Duba звучить у серіалі «Фарго» і рекламному ролику з Девідом Бекхемом, тайські школярки вчать «Колискову» на уроці музики, а концерти гурту з нетерпінням чекають по всьому світу. Продовжуючи серію надихаючих історій про талановитих українців у рубриці «Знай наших», Outlook розповідає про найбільш самобутній і популярний за кордоном український колектив «ДахаБраха».
3-го грудня 2018 року всьоме відбувся традиційний захід Інституту міжнародних відносин – конкурс «Містер Дипломат». Однак, вперше за історію конкурсу участь в ньому взяли і дівчата, тому він мав нову назву – «Містер та Міс Дипломат».
28 листопада 2018 року в Національній академії наук України було проведено презентацію 19 випуску наукового щорічника «Україна дипломатична» та видань однойменної серії Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв.
Другого грудня відбулося святкуванні 47-ї річниці Національного Дня Об’єднаних Арабських Еміратів. В цей день відзначається об’єднання еміратів у єдину країну, що сталося завдяки зусиллям засновника ОАЕ Шейха Заїда Бін Султана Аль Нагайяна.
В 2018 році Румунія святкує велику подію – об’єднання Трансільванії з Королівством Румунія, подію, яка заклала основу сучасної країни. На честь визначної дати Надзвичайний та Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан Леон Цуркану провів урочистий дипломатичний прийом.