RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Гетто світу: Бедфорд: англійська глибинка з італійським присмаком

Гетто світу: Бедфорд: англійська глибинка з італійським присмаком

Сьогодні розповіддю про одне з найбільш дивовижних поєднань, яке тільки можна уявити, таких несхожих одне на одного народів – італійців та англійців – ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену етнічним гетто світу. Приготуйтеся вирушити разом з нами в холодний і дощовий Бедфорд, де ми зануримося в теплу середземноморську атмосферу.

Бедфорд, попри велику кількість середньовічних замків, фортець та інших подібних об’єктів, до 1960-х-1970-х років складно було назвати популярним місцем з точки зору туризму, оскільки це було типове 100-тисячне місто з британської глибинки. Саме графство Бедфордшир, столицею якого воно і є, славилося мальовничою річкою Уз, кількома пивними заводами і виробами з шерсті. Самі британці, любителі внутрішнього туризму, або ті, хто уже побував за кордоном, час від часу навідувалися сюди, тікаючи від галасливих мегаполісів, таких, як Лондон чи Глазго, або ж відпочиваючи від важких промислових центрів типу Ліверпуля чи Манчестера, дихаючи свіжим і бадьорим повітрям провінції і насолоджуючись її неквапливим способом життя. Проте сьогодні Бедфорд, що цілковито перемінився за кілька років і став дуже популярним місцем значною мірою завдяки італійській громаді, котра населяє як центральні райони, так і окраїни, ніяк не можна назвати нудним і нецікавим.F9509AAB7F0001014F706FA0057EEF31.jpgФото pac.ru

На перший погляд дивовижна сама поява теплолюбних італійців у такому собі звичайному англійському містечку, котре ніяк не можна назвати ні культурним, ні фінансовим, ні промисловим центром. Все-таки зазвичай люди, та ще й з іншої країни, переселяються або туди, де тепло і красиво, або, де багато роботи. Однак, якщо копати глибше і вникнути бодай трохи в історію Європи після Другої світової війни, то все стане набагато яснішим.bedford-area-guide-article-image-fisher-german.jpgФото fishergerman.co.uk

Закінчення бойових дій принесло не тільки жаданий мир, але й розруху. Велика Британія, що серйозно постраждала від бомбардувань і втратила дуже багато свого чоловічого населення у битвах по всьому світу, дуже потребувала трудових мігрантів. Італія ж, переживала серйозну економічну кризу, тому на початку 50-х років минулого століття уряди двох країн знайшли одне одного – було укладено угоду, згідно з якою 7500 італійців вирушили у Бедфорд відновлювати графство. Дивовижно, але гостинність місцевих жителів разом із добре оплачуваною роботою зробили свою справу – емоційні і гарячі італійці змогли звикнутися не лише зі статечними британцями, але і з місцевою погодою, тому більша їхня частина не повернулася додому по закінченню контракту. Більше того, пізніше під’їхала і друга частина переселенців разом із сім’ями першої, а за ними і третя хвиля. Усе це дало такий демографічний результат, що сьогодні кожен третій у місті має середземноморські корені._methode_sundaytimes_prod_web_bin_e3587358-4b1c-11e9-96ca-8fefe1a19859.jpgФото thetimes.co.uk

За більш ніж 60-літнє спільне проживання іммігранти і корінні жителі не були замішані в якихось конфліктах чи чварах: всі ставляться один до одного з повагою і толерантністю. Можливо, це ще й тому, що італійська громада не лише заробила свій авторитет чесною працею, але і завдяки тому, що жителі півдня по-справжньому закохалися у місто і забарвили його із властивим їм смаком і витонченістю, відкривши милі сімейні ресторанчики, відновивши одразу кілька архітектурних об’єктів і поклавши початок культурному процвітанню Бедфорда.bedford.jpgФото haart.co.uk

Тепер туристів приваблює саме це дивовижне поєднання двох культур, таких не схожих одна на одну. Річковий фестиваль на річці Уз, Італійський фестиваль, Свято повітряних зміїв, літній ярмарок – ці веселі і барвисті заходи стали візитною карткою міста. А якщо додати до цих хеппенінгів ще й відреставровані об’єкти, наприклад, такі, як собор святого Павла, величну будівлю зернової біржі, старовинні млини, вікторіанські парки і художню галерею Хіггінс, котра зберігає унікальні акварелі і кераміку, ми отримає різнобічне і цікаве місце для уїк-енду, а то й тижневої відпустки. Значною мірою завдяки італійському впливові туризм у наші дні став таким же важливим напрямком для всього графства, як шерстяна промисловість разом із пивоварінням.2pd-kite-1-of-1.jpgФото powerdronevisuals.co.uk

Неформально Бедфорд вважають столицею всіх італійців Великої Британії. До 2008 року тут навіть працювало консульство, а дотепер функціонують відразу кілька офіційних закладів. Самі туристи з Апеннін включають це місто у свою обов’язкову програму подорожі по Туманному Альбіону, відвідуючи його відразу після Лондона. Тому в літні місяці концентрація італійців сягає тут взагалі мало не половини населення – вони залюбки відмовляються від спагеті і вина на користь пива і британських закусок і так само насолоджуються неймовірно незвичним поєднанням культур, наспівуючи вечорами англо-італійські хіти і перетворюючи середньовічні вулички на концертні майданчики просто неба. На це переплетіння не раз звертали увагу ЮНЕСКО та ООН, котрі відзначали місто своїми нагородами і ставили за приклад всьому світові. Тому у Бедфорді слід неодмінно побувати всім, хто любить Англію й Італію, оскільки тут вони сходяться.

Головне фото homesandproperty.co.uk

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Кокні: глузлива британська говірка
Дивні прізвиська для предметів, знайомих кожному; відома нині форма ain't (замість am not), а також літера h, що пропадає в деяких словах – все це про британську говірку кокні, колоритний діалект, що шокує консервативних англійців саркастичністю й епатажем.
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Закрыть
Outlook facebook page