RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  У Батумі відбулася Міжнародна конференція «Україна і Грузія: дипломатичні відносини, міжнародні зв’язки, культурна дипломатія»

У Батумі відбулася Міжнародна конференція «Україна і Грузія: дипломатичні відносини, міжнародні зв’язки, культурна дипломатія»

10–13 травня у місті Батумі відбулася Міжнародна наукова конференція «Україна і Грузія: дипломатичні відносини, міжнародні зв’язки, культурна дипломатія», присвячена 25-річчю встановлення українсько-грузинських дипломатичних відносин на сучасному етапі взаємин наших держав.

Непересічність цієї наукової імпрези полягала в тому, що це був перший захід такого рівня за участю провідних науковців з України, Румунії, Польщі та Грузії в контексті ювілейних заходів 2017 року. Десять років тому подібну конференцію «Дипломатичні, громадські та економічні відношення між Українською Народною Республікою та Грузинською Демократичною Республікою у 1917–1922 роках» було проведено Посольством України в Грузії і Міжнародним культурно-благодійним і науково-просвітнім Союзом «Дніпро». Нинішня наукова зустріч мала значно ширший тематичний і часовий спектр. Науковці обговорили важливі питання історії та сьогодення дипломатичних зав’язків України і Грузії. Захід організували та провели Посольство України в Грузії, Дипломатична академія України, Батумський державний університет імені Шота Руставелі, Наукове товариство історії дипломатії і міжнародних відносин та Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв. Робота конференції відбувалася в приміщенні Батумського державного університету імені Шота Руставелі.

Під час урочистого відкриття ректор Батумського державного університету імені Шота Руставелі Мераб Халваши мету конференції окреслив як «поглиблення відносин між нашими державами і народами» й подякував кожному учаснику з України, Румунії, Польщі, науковцям з Грузії, за те, що знайшли можливість зібратися сьогодні для обговорення важливих подій, пов’язаних з дипломатичними відносинами між нашими країнами.

З вітальним словом виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грузії Ігор Долгов, який наголосив, що вважає таку конференцію справжнім дипломатичним успіхом, адже обговорення 25-річчя встановлення відносин між нашими державами сприятиме їх поглибленню. Почесний гість висловив сподівання, що ця конференція є першою, але не останньою, що вона започаткує низку заходів, присвячених 100-річчю встановлення дипломатичних зав’язків України й Грузії. «Я як посол щиро радію, що українців тут люблять і чекають» – сказав І.О. Долгов. Українська делегація привезла з Києва також відеозвернення Надзвичайного і Повноважного Посла Грузії в Україні Міхеїла Уклеби, який наголосив, що наші народи пов’язані тривалою історією, але насамперед людьми. А ще наші нації зустрічаються зі схожими викликами сьогодення саме через свободолюбність і прагнення жити за своїми орієнтирами. «Такі заходи, як сьогодні свідчать про те, що ми на правильному шляху, ми рухаємося до успіху, до перемоги європейських цінностей», – констатував М. Уклеба.

Вітання учасникам конференції виголосив і перший проректор Дипломатичної академії України Вячеслав Ціватий, вказавши на такі три особливості конференції як унікальність, традиційність та інституційність. Ірина Матяш, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, доктор історичних наук, науковий куратор конференції з українського боку, повідомила учасникам заходу, що члени Товариства, якому всього рік, але чисельність якого щодень зростає, й надалі працюватимуть над поглибленням тематики досліджень та запросила грузинських гостей до участі в конференції, присвяченій 100-річчю дипломатичних відносин України та Грузії. Представники Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв долучилися до вітань і передали господарям та високоповажним гостям книги й сувеніри для музею на згадку про Україну та конференцію.

Після офіційного відкриття розпочалося плідне наукове спілкування в трьох тематичних панелях: «Україна і Грузія в міжнародних зв'язках: історія та сучасність», «Чорноморський регіон в міжнародних відносинах», «Персоналії української та грузинської дипломатії через призму дипломатичних архівів і приватних колекцій». Всі визначені в програмі доповіді було виголошено. Високий академічний рівень виступів учасників сприяв результативній дискусії. Приємно, що грузинські колеги дякували за репрезентацію раніше невідомої їм інформації, пов’язаної з історією українсько-грузинських дипломатичних і консульських відносин.

Під час конференції було здійснено візити до краєзнавчого та археологічного музеїв, налагоджено контакти щодо співпраці з їх представниками. За підсумками конференції заплановано видати збірник наукових праць.

Вам это будет интересно:
Вічна любов. Пам’ятники коханню в Україні
Скільки важить кохання і чи можна виміряти його обсяг? А чи має воно центр ваги і як поводиться у спеку та в снігову заметіль? Певна річ, кохання ефірне і радше нагадує шалених метеликів, що несамовито танцюють у животі. Однак люди, котрі особливо глибоко відчувають, навчилися «творити кохання» і передавати його сенс у камені, дереві, металі для інших.
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Ми там були: Гудаурі
У Гудаурі легко відчути час, затиснути його між пальцями і розтягнути у просторі, перелаштовуючи свій внутрішній ритм у режим відчуттів. І вже немає дедлайну, набридливих сусідів і лихачів, що виїжджають на зустрічку. Усе це починає здаватися ілюзорним і швидкоплинним. Тут, у Гудаурі, інші цінності. Гори не терплять метушні, внутрішнього діалогу і самоїдства. Найбільше задоволення просто дивитися на них.
Ніч перед Різдвом і після
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Харківський Дипломатичний Клуб святкує першу річницю створення!
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Вісім новопризначених послів вручили вірчі грамоти Президенту України
У четвер, 9 грудня, новопризначені Надзвичайні та Повноважні Посли Алжирської Народної Демократичної Республіки, Боснії і Герцеговини, Грузіїі, Домініканської Республіки, Нової Зеландії, Республіки Сенегал, Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка та Японії вручили вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.
Онлайн-семінар від Міжнародного жіночого клубу Києва
1 грудня з 10:00 до 11:30 Міжнародний жіночий клуб Києва запрошує долучитись до онлайн-заходу на платформі Zoom на тему: «Як бути у часи невизначеності? Секрет вашого успіху»
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Вручення вірчих грамот Президенту України новопризначеними главами місій
1 жовтня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти в Апостольського нунція, послів Держави Ізраїль та Латвійської Республіки.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
Кінофестиваль "ОКО" встановлює рекорд
До Національного реєстру рекордів України внесуть унікальний етнографічний артоб'єкт, який створили в Болграді в рамках Міжнародного етнографічного кінофестивалю "ОКО".
Стартує online-едиція Міжнародного Етнографічного Кінофестивалю ОКО
З 11 по 18 вересня на сайті кінофестивалю okofilmfest.com.ua відбудуться покази конкурсних стрічок на етнографічну та антропологічну тематику.
64-ий Національний День Малайзії!
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
Оголошено онлайн та офлайн програми кінофестивалю "ОКО"
Менш ніж за місяць розпочнеться друга едиція Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО», який зібрав у свою програму документальні стрічки з усього світу, і мовою кіно розповідатиме про звичаї, обряди, традиції, релігії та культуру різних країн та народів.
Закрыть
Outlook facebook page