RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Ейлат: Оаза задоволень

Ейлат: Оаза задоволень

Автор: 02.04.2021 | Ізраїль
Ейлат навалюється на гостя зненацька, немов буря в пустелі. Серед пісків і скель розквітає сад земних задоволень, камені, оплавлені жаром легенд, набувають дару мови, а в стрімкому калейдоскопі веселощів прорізаються паростки мудрості царя Соломона. Блукаючи поглядом по безтурботному плесу вод на березі Ейлатської затоки, кожен стає філософом, а після кількох ковтків пряного коктейлю – навіть поетом!

Ще якихось півстоліття тому Ейлат був глухим бедуїнським селищем на перетині пустель Арава та Негев. Але варто було ізраїльтянам засукати рукава, як із-під вікових нашарувань піску постала найбільша перлина в курортному намисті Ізраїлю, відполірована оксамитовими хвилями Червоного моря до сліпучого блиску. У місті сформувався унікальний клімат, вельми сприятливий для пляжного відпочинку. Стовпчик термометра може тижнями триматися на п'ятдесятиградусній позначці, та завдяки сухості повітря спека майже не відчувається. Безугавний вітер з узбережжя викликає захват в ентузіастів серфінгу, параглайдингу і вітрильного спорту, а ласкаве море, пронизане кораловими рифами, лунко зітхає прохолодою: попри спекотну погоду, вода прогрівається максимум до 26 градусів. Крізь прозору гладінь проглядаються мальовничі підводні міста, населені безліччю екзотичних мешканців.Фото lonelyplanet.com

Скарб має гідну оправу: місто оперезали випрасувані стрічки шосе, на узбережжі вишикувалися стрункі ряди готелів на будь-який смак, а на вулицях замайоріли вивіски екскурсійних бюро. Уздовж вузької смуги пляжу розкинувся Променад, оточений строкатою свитою магазинів, клубів, ресторанів, сувенірних крамниць та атракціонів. Нещодавно свої двері відчинив шикарний тематичний парк «Місто Царів», а за загадковою вивіскою «Темрява» ховається найбільша кімната жахів в Ізраїлі. Дивовижно, але тут примудрилися побудувати навіть льодовий палац з екстремальними гірками і пречудовим баром. Він нічим не поступається скандинавським побратимам – будівлю проектував гуру крижаного дизайну Кріс Функ.Фото new.goisrael.com

Ейлат заслужено вважається одним з найкращих місць для дайвінгу: зі спорядження знадобиться лише маска з трубкою. Тим, хто не вміє плавати, проведуть дистанційну екскурсію палатами Нептуна в підводній обсерваторії Морського музею. Ізольована камера з панорамним склом, занурена аж на сто метрів, дозволяє в повній мірі відчути погляд безодні – радше цікавий, ніж ворожий. Звідси близенько до заповідника «Кораловий пляж», який розкинувся на рифі загальною протяжністю понад кілометр. У центрі атолу є гігантський акваріум-ковчег, який став прихистком всякій морській тварі по парі. А на веселий «Дельфіновий риф» приходять поспілкуватися з красенями афалінами: довірливі тварини охоче приймають ласощі з рук, підставляючи гладкі спини для пестощів.

Курорт інтенсивно розвивається: налагоджується сполучення з північними та південними регіонами, біля парку Тімна будується новий міжнародний аеропорт. Адже добре знайомий туристам повітряний термінал «Евда» не справляється з навантаженням, яке дедалі зростає, а скромні можливості внутрішнього аеропорту «Ейлат» не дозволяють приймати важкі лайнери. Зате для споттерів там привілля – льотне поле із сільською безпосередністю обнесено низьким дерев'яним парканчиком, з якого зручно фотографувати літаки, котрі сідають.

Читайте також: Ми там були: Ізраїль

Північні передмістя Ейлата – рай для Індіани Джонса-початківця. Від селища Еліфаз легко дістатися природного заповідника Хай-Бар і парку Тімна, де залягає найдавніше родовище міді у світі, котре часто підносять як копальні царя Соломона. Археолог-рабин Нельсон Глюк, який розкопав залишки штолень і плавильних печей у пустелі Арава, в пориві захоплення припустився помилки, коли відніс свою знахідку до епохи Трицарства. Насправді родовище почали розробляти наприкінці неоліту, а за часів Соломона воно, на жаль, простоювало. Крім міді, долину Тімна прославили дивовижні самоцвіти. Тут видобували хризоколу та ейлатський камінь, природний гібрид малахіту й лазуриту. Туристи охоче везуть з Ейлата кустарні прикраси зі срібла з камінням в ажурних оправах, покритих традиційним орнаментом.Фото lonelyplanet.com

Монументальні Соломонові стовпи – ще одна насмішка природи над людськими забобонами. Тривалий час могутні кам'яні виступи приймали за руїни царського палацу, хоча насправді перед нами оголений червоний пісковик, який набув вигляду фортечних стін. На підступах до стовпів здіймаються фігурні скелі Червоного каньйону, що закарбували нескінченний потік сюрреалістичних видінь у химерних обрисах виступів.

Читайте також: 10 маловідомих фактів про Ізраїль

Старозавітне місто, відкрите навстіж вітрам історії, вправно тасує часи та звичаї, перетворюючи стрімкий плин днів на містичний танок семи покривал. За кожною викритою таємницею одразу з'являється інша, не даючи допитливому розуму спокою. Кипуча юність світу, заблукавши серед скель, готова говорити мовами людей та янголів. Важливо тільки вміти слухати.

Головне фото lonelyplanet.com

Вам это будет интересно:
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
ФОТОПРОЕКТ: Голодним не втечеш. Барвисті базари Ізраїлю
За підтримки Представництва Міністерства туризму Ізраїлю в Україні OUTLOOK побував у цій неймовірній країні. Сьогодні ми ділимося з Вами яскравими фото з міських ринків! Місцевий колорит навіть крізь знімки на екрані дозволяє поринути у цю автентичну і неймовірно "смачну" атмосферу! Насолоджуйтесь!
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу. Частина 2
Ви, бува, не зголодніли? Ну й чудово, адже ми продовжуємо нашу розповідь про найпопулярнішу вуличну їжу з усього світу. Налітай, поки гаряче! Почнемо з південно-азійської країни Сінгапур - багаті на вітаміни і мінерали морепродукти займають ключове місце в раціоні жителів ...
Історія однієї вулиці: Дизенгоф
Прогулюючись вулицею Дізенгоф у самісінькому центрі Тель-Авіва, можна спіймати себе на думці, що це не вулиця, а якийсь телепорт, адже тут змішалося все: торгові ряди, практична та лаконічна архітектура баугаус, модні шоуруми, котрі не поступаються міланським. Проте все це нагромадження аж ніяк не надмірне, а цілком природне, тому пройдімося вулицею.
Єрусалим: місто, яке постало з попелу
У кам'яні стіни Єрусалима, обведені золотим контуром, вкарбувалися колоритні легенди і релігійні вірування. Їх пожвавлюють гучні розмови торговців, котрі розмістилися біля Яффських воріт Старого міста. OUTLOOK розповість вам про п'ять місць, що їх обов'язково потрібно відвідати в Єрусалимі.
Вручення вірчих грамот Президенту України новопризначеними главами місій
1 жовтня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти в Апостольського нунція, послів Держави Ізраїль та Латвійської Республіки.
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
Ізраїль: зупинки в Галілеї
У Нижній Галілеї розкинувся Назарет – місто, де Діва Марія отримала Благу звістку і де жив Ісус Христос. І це – не єдиний факт, який притягує паломників з усього світу до Галілеї. Учені-релігієзнавці підрахували, що вісім з одинадцяти чудес Христос здійснив саме в цих краях, багатих архітектурними пам'ятками.
Фортеця Масада: остання битва
«Моя хата скраю, першим народ від ворога захищаю» – це українське прислів'я цілком можна вплести в історію ізраїльського народу, тільки замість «хати» використати слово «фортеця». Коли римляни напали на Єрусалим, жителі стояли пліч-о-пліч доти, доки ворожі легіони не відтіснили їх до останньої твердині.
Розкіш і блиск. Біржа діамантів в Тель-Авіві
Алмазну біржу в Ізраїлі називають «державою в державі»: у бізнес-комплексі зосереджено тисячі компаній, щодня тут укладають безліч угод. Сюди ж приходять туристи, що приїхали в Тель-Авів з різних куточків світу, щоб відвідати музей алмазів імені Гаррі Оппенгеймера і поспостерігати за тим, як відбувається огранювання каменів і вершаться долі діамантів.
10 маловідомих фактів про Ізраїль
Об'їхавши цю маленьку за площею, проте надзвичайно цікаву країну, наша команда OUTLOOK підготувала добірку незвичайних фактів про неї. Ви ж не знали, що на івриті звичного нам равлика @ називають «штруделем»? Тож читайте далі, і ми розкриємо інші цікавинки, про які ви й не підозрювали!
Аромати та смаки: від сучасного Сарона-маркет в Тель-Авіві, до старого ринку Шука в Єрусалимі
Коли потрапляєте в нове місце, зовсім не обов'язково купувати оглядову екскурсію по місту: сходіть на ринок - і «все» зрозумієте ... Кольори. Смаки. Запахи. І люди. Галасливі, колоритні і справжні. Саме там ви дійсно пізнаєте темперамент країни.
Точка на карті: музей Ілани Гур
Складання маршрутів для сучасних туристів вже давно виходять за межі класичного розуміння поїздок за кордон. Мандрівники сьогодні є настільки вибагливими, що стандартний набір — історичні місця та крамниці з сувенірами скоро турагенціям пропонувати буде нікому, адже попит зростає не на традиційні екскурсії, а на отримання емоцій.
Незвичайні шкільні уроки різних країн світу
На честь сьогоднішнього свята - Дня знань ми вирішили розповісти Вам, які незвичайні предмети належить освоїти учням у різних країнах світу! Гризти граніт науки, осягаючи основи алгебри і геометрії, або запам’ятовувати роки правління монархів, гортаючи підручники з історії, – буденна справа для школярів.
Незвичайна терапія: дельфіни знімають стрес
Як позбутися стресу й отримати море задоволення? Дельфінотерапія – дієвий засіб проти емоційного болю. Прогулянка разом з цими мешканцями морів здатна принести безмежну кількість емоцій і навіть розширити межі розуму… Принаймні так твердять прибічники цього напрямку. Отже, в які країни найкраще вирушити, щоб лікуватися за методом дельфінотерапії?
Герцлія – сонце з відтінком luxury
Якщо відмотати час, на 8 століть назад, ми б опинилися в Аполлонії – скромному грецькому портовому містечку. Нині ж на цьому місці всього в десяти кілометрах від Тель-Авіва ніжиться курорт, де поєднується теплота середземноморського сонця і туристичні інвестиції. OUTLOOK побував у Герцлії... і радить бронювати квитки вже зараз!
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю з режисером Дороном Пазом
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з ізраїльським режисером Дороном Пазом, котрий представив у Києві свою нову роботу «Єрусалим». Про спосіб пошуку натхнення через заголовки в журнальних статтях, перспективу кінематографу загалом і про причини вельми стриманого ставлення до критиків читайте далі у матеріалі!
Посольства Болгарії та Ізраїлю відкрили в Києві виставку, присвячену долі євреїв у Болгарії
Посольство Республіки Болгарія та Держави Ізраїль в Україні, а також Департамент культури Київської міської державної адміністрації та Національний історико-архітектурний музей "Київська Фортеця" відкрили виставку, присвячену долі євреїв у Болгарії.
Стартапи з Ізраїлю: найкращий ресурс – це мізки
Про фантастичну підприємливість представників єврейського народу і вміння заробляти буквально на всьому у всі часи складали легенди. Наше двадцять перше століття, коли бізнесом з кожним днем займаються дедалі більше і більше людей по всьому світу, також не стало винятком. Якщо говорити про успішність жителів Ізраїлю, достатньо лише поглянути на їхні прибуткові і неймовірно креативні стартапи.
Ми там були: Ізраїль
Розпаковуючи валізу після повернення додому з подорожі, ви виявляєте там не сувеніри, пам'ятні листівки, пару стоптаних кедів, які зберегли відбиток чужини, а щось, що змінило вас, змусивши поглянути на світ ширше, під новим кутом. Я – Олександра Портянко, випусковий редактор theoutlook.com.ua, і це моя історія подорожі.
Закрыть
Outlook facebook page