RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Найяскравіші міста Хорватії: Так відпочивають аристократи

Найяскравіші міста Хорватії: Так відпочивають аристократи

Хорватію називають перлиною Адріатичного узбережжя. Ця країна розташована на півдні Центральної Європи і віднедавна стала членом Євросоюзу. Зараз її красоти часто відвідують – щороку тут бувають понад 10 мільйонів туристів. А це більш ніж населення самої країни. Що ж так приваблює сюди мандрівників?

Курорти Хорватії: трохи історії

Ще в XIX столітті тут любила відпочивати аристократія. А у минулому столітті місцеві курорти на Адріатичному узбережжі були мало не найпопулярнішими в Європі. Та цій красивій країні довелося пережити і важкі часи.

Через те, що вона як суверенна держава порівняно молода і до того ж прийшла до незалежності через воєнні дії, в 90-х туризм тут був у занепаді. Та вже з початку 2000-х Хорватія повернула собі колишню курортну славу. Тепер інфраструктура країни повністю відповідає міжнародним стандартам сервісу і якості.

Клімат

Хорватія багата пам’ятками та ексклюзивними розвагами, та через своє географічне розташування на берегах прекрасного Адріатичного моря відома серед туристів передусім як курортна зона. Поєднати розслаблений відпочинок з екскурсіями і яхт-спортом – приваблива ідея для подорожі…

Біля узбережжя переважає середземноморський клімат. Тому пляжний сезон триває тут традиційно з травня до середини жовтня. Та навіть влітку тут не буває надто спекотно і задушливо. Середні температури в сезон – від 25 °C до 30 °C.

Найпопулярніші напрямки

Хорватія складається із двох частин – континентальної та адріатичної. Для туристів приваблива переважно вузька смуга узбережжя Адріатичного моря. Тут є три головні зони для відпочинку зі своїми унікальними перевагами.

Півострів Істрія з цікавою старовинною архітектурою, в якій вигадливо переплелися кілька стилів – античність, готика, ренесанс і бароко. Його курорти оточені сосновими лісами і всіяні оливковими гаями. А особливий колорит місцевості додають італійці, котрих чимало серед місцевих жителів. Сплав італійської і хорватської культур народжує щось якісно нове і незвичне.

Середня і Південна Далмація – центральна частина цього ж узбережжя – включає в себе безліч островів. Тут 2 національних і 1 природний парк, усамітнені затоки з бухтами, скелясті і галькові пляжі, а сосни можуть рости прямо біля моря.Фото 3.bp.blogspot.com

У новинку для тутешніх туристів – яхтинг. Цей напрямок відпочинку розвивається тут скаженими темпами. Уже побудовані марини і культивується інфраструктура яхтового чартеру. А кожен охочий зайнятися саме цим видом спорту може закінчити курси яхтсменів. І після складання державного іспиту отримати міжнародні кваліфікаційні документи.

Кругом красиві місця і незаймана природа. А безліч пляжів і яхт-стоянок відзначені престижною нагородою – «Блакитним прапором» FEE («Foundation for Environmental Education»). Це сертифікат якості пляжу, котрий видає міжнародна Федерація екологічної освіти. Таку нагороду отримують тільки найкращі у світі, причому «складаючи іспит» щороку. Оцінка гарантує щонайменше, що на даному місці вільний вхід і чиста вода, котру щодня тестують.

Дивіться також: Балканське сузір’я: 5 цікавих міст півострова

Медулін для спортсменів

Найбільш південне місто Істри. До нього прилягає десяток островів. Доїхати просто – оренда човна чи водне таксі. Правда, навіть звичайне таксі в Хорватії коштує дорожче, ніж деінде в Європі. Подача – близько 2,6 євро, а кілометр – 0,6. При цьому вночі ціна піднімається на 20%. Так що користуйтесь краще автобусами чи поромами.

Медулін – ідеальне місце для активного пляжного спорту на кшталт кемпінгу, водних скутерів, лиж, яхт і багато чого ще. Та найбільше він підійде відпочивальникам, націленим на серйозне спортивне проведення часу, адже оптимально для цього облаштований. Тут безліч спеціалізованих центрів віндсерфінгу і дайвінгу. А для естетів – гольф-клуб «Golfclub Medulin».

До того ж для різноманіття – галерея «LOŽA» з роботами місцевих художників. А ще екскурсії затокою на човні з купанням і спостереженням за слідами динозаврів. Маршрут: печери Golumbera, мис Kamenjak, острови Fenoliga і Ceja, бухта Krmeda Cove.

Новалья: рай для танцюристів

Ось справжній рай для тусовщиків. Новалья – невеличке містечко, але його пляжні дискотеки гримлять на весь світ. Сюди приїжджають найпопулярніші ді-джеї і найяскравіші представники клубної культури. А вечірки відбуваються безперервно.

Уночі публіка розважається в клубах на пляжі «Zrce Beach». Наприклад, в компанії Арміна Ванн Бюрена чи Тієсто, потім – ранкова afterparty, далі пару годин на сон і вже в обід починаються нові танцювальні марафони. Особлива родзинка – «Sunset Boat Party», дискотека на яхті, котра після збору людей вирушає у море.

Ціна за вхід на вечірку залежить від того, хто на ній виступає. У середньому – близько 7–10 євро. Але можна купити відразу travel-пакет (проживання, вхід в клуби і напої включено). Він може коштувати від 70 до 300 євро.Фото a-transfers-croatia.com

Ровінь: контрастні поєднання

Цей курорт поєднує в собі умиротворення старого міста вдень і насичені розваги вночі. При цьому він невеликий, компактний, тому розважальних місць а, відтак, і туристів не так вже й багато.

Зате тут є розважальний центр «Monvi». Його вважають найвеселішим тусовочним місцем в Хорватії. Усе, що потрібно для того, щоб якісно розважитися, причому на будь-який смак – 12 барів, дискотеки, театр просто неба, піцерії-закусочні і галерея сучасного мистецтва. А «Poolbar» – місце найкрутіших вечірок просто неба. Та для початку вечора – достатня кількість коктейльних терас із видом на гавань.Фото tourist-destinations.net

Шибенек: місто із задерикуватою назвою

Шибенек настільки ж яскравий, як і його назва. Це одне з найцікавіших міст у Середній Далмації, котре гордо носить назву «музей просто неба».

Поселення було засноване 1066 року і саме дихає стародавньою історією. Вузькі вулиці, старовинні бруківки, будівлі – їх ніби час обійшов стороною. Ні, це не наш світ, це якась загублена цивілізація.

Одна з головних пам’яток Шибенека – фортеця Святої Анни. Вона велично височіє над містом на найвищому його пагорбі. «Свята Анна» – нагадування про давню історію міста. Та туристам до душі не тільки культурна цінність фортеці, але й те, що звідти відкривається красивий краєвид міста . Фото arenacamps.com

Головне фото firstpropertycroatia.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page