RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Канада: особливий колорит молодого урбана

Канада: особливий колорит молодого урбана

Автор: 19.04.2021 | Канада
Кажуть, головна пам’ятка Канади – її природа. Але природа – це зовсім не досягнення країни, а ось те, що її жителі побудували, звели і спорудили – відображення національного менталітету. Тому хочеться поговорити про найкращі урбаністичні місця Канади.

CN Tower: ми гуляли по карнизу

Вежу вважають символом Торонто, та й самої Канади, адже її назва розшифровується як «Canada’s National». Висота вежі – 553 метри. Це вдвічі більше висоти Ейфелевої вежі. До 2007 року CN була найвищою будівлею у світі, до появи Дубайської вежі. А в разі необхідності може стати сховищем від природних катаклізмів для канадців. Вона витримає землетрус у 8,5 балів, а також пориви вітру 420 км/год.

CN Tower було збудовано для виконання телекомунікаційних функцій. Сьогодні це одне з найбільш популярних туристичних місць у світі. Щороку вежу відвідують близько 2 мільйонів людей.01aCNTowerNorthFacingSkylineView-e1504033515197.jpgФото nationaltrustcanada.ca

Спершу, ступивши на територію CN, вам, напевно, буде вдивовижу проїхатися на ліфті, котрий рухається зі швидкістю 22 км/год. На ньому варто доїхати до незвичайного ресторану, котрий обертається на висоті 351 метр. Звідси відкривається чудовий краєвид міста і навіть пагорбів, розташованих далеко від Торонто.

Також у вежі є дивовижна розвага – атракціон «Edge Walk». Він дає змогу всім охочим здійснити екстравагантну й екстремальну прогулянку – пройтися оглядовим майданчиком по відкритому карнизу.

Адреса: 301 Front St W, Toronto, ON M5V 2T6.

Зустріти павука на щастя

Є така прикмета: якщо по тобі повзе павук, то він принесе величезне щастя. До того ж у народі кажуть: павуків не можна вбивати – буде горе. Канадці, очевидно, теж вірять у такі прикмети. Адже на центральній площі їхньої столиці прямо перед будівлею Національної галереї гордо розмістився величезний пам’ятник павуку.

Примітно, що пам’ятник нічим не огороджений і без п’єдесталу. Створюється враження природного перебування «павучихи», ніби вона просто вийшла на прогулянку. Наприкінці 90-х скульптура стала сенсацією у світовому мистецтві. А влада Оттави заплатила авторові за його зведення 3 мільйони доларів. Тепер у різних країнах світу створюють його копії.Maman_ZH.jpgФото cutprintfilm.com

Автор одного з найбільш незвичайних пам’ятників у світі – Луїза Буржуа. Вона назвала свою бронзову скульптуру заввишки 10 метрів ласкаво «Маман». Так черево павучихи екстравагантний скульптор наповнила білими яйцями з мармуру. Причому присвятила його певним чином своїй матері, котра втілювала для неї образ материнства. А порівняння саме з цією комахою невипадкове.

Луїза вважала, що павуки – це символ дружелюбності стосовно навколишнього світу з одного боку, і водночас – трепетної турботи про своїх дітей і домашнє вогнище. Ця скульптура була останньою в творчості мадам Буржуа, пов’язаною з темою природи.

Піднебесна прогулянка

Калгарі – третє місто за чисельністю населення в Канаді (трохи більш як мільйон жителів). Одна з найцікавіших споруд у цьому мегаполісі – «+15». Це своєрідна система наземних переходів, що поєднує будівлі в центрі міста. Їх ще метафорично називають небесними доріжками. Калгарійська система найбільша у світі – сьогодні це 59 мостів. Їхня загальна довжина становить 16 кілометрів.

Переходи розташовані на висоті 15 футів над землею, а це 4,6 метра. Спершу їх створювали з фундаментальною метою, але з часом вони стали родзинкою мегаполіса. «+15» розробив архітектор Гарольд Хенон у 60-ті роки минулого століття.Фото pinterest.com

Засклені і підігріті переходи дуже зручні для прогулянок «над містом» у негоду. Вони дають змогу комфортно пересуватися по центру Калгарі, навіть якщо він завалений снігом чи дощ ллє як із відра.

Як знайти «+15»? Ці переходи єднають практично всі будівлі в центрі Калгарі, так званого даунтауна.

Наше мистецтво народжується на вулицах

Монреальський музей сучасного мистецтва – один із найбільших в Канаді. Його постійні виставки переважно експонують роботи найкращих місцевих авторів. Та це не заважає йому бути знаменитим у всьому світі.MG_8211_©SebastienRoy_dev-2-1800x1200.jpgФото macm.org

Музей засновано 1964 року. У відповідності з тенденціями сучасного мистецтва, його експонати – це не тільки картини і скульптури, але й інсталяції, фото, експериментальні відеофільми. Музей постійно представляє художників всього світу, проводить тимчасові персональні виставки і перформанси.

Адреса: Sainte Catherine street, Монреаль.

Gastown: старовинний годинник ще йде

Усе в цьому районі нагадує про блискуче королівське минуле. Вузькі вулиці, приховані переходи, що породжують безліч підворіть, завуальовані внутрішні двори з чудовими ресторанами і магазинами…

Це Ґестаун! Легендарний район Ванкувера, третього за розміром міста Канади. Ґестаун – найстаріший район міста, що втілює всю його історію. Він серце Ванкувера у прямому і переносному сенсі і, природно, розташований у центрі. Ґестаун цікавий і цінний завдяки тому, що зумів зберегти свій первісний вигляд й архітектуру.gastown-steam-clock-vancouver.jpgФото tripadvisor.com

Дивовижно, цей чарівний район названо на честь його першого простого жителя – Джека Дейтона, власника бару «Глобус». Він був аж надто говірким, тому отримав прізвисько Ґессі, тобто балакучий. Кажуть, будь-яку розмову Джек перетворював на розлогий монолог, ніскільки не переймаючись тим, чи слухають його взагалі. Статуя Ґессі-Джеку встановлено у сквері Мейпл-Трі.

З-поміж інших пам’яток Ґестауна:

Паровий годинник, що працює на паровій тязі. Кожні 15 хвилин годинник випускає хмару пари під радісні мелодії. Адреса: кут Камбі-стріт і Уотер-стріт.

Готель «Європа» – перша будівля Ванкувера, зведена на початку минулого століття. На жаль, тепер оселитися в ній не можна: її зачинено для постояльців.

Екстравагантна розвага – Музей поліції з моргом, автопсією і т. д.istock_1124659884.jpgФото convergence.malaysiaairports.com.my

Канада відносно молода країна. Найбільшим її містам ледве за кількасот років. Та, виявляється, вона багата чарівними пам’ятками, не менш привабливими, ніж європейські. Адже її народ зміг пройти важкий історичний шлях від колонії до самостійної держави. При цьому канадці дбайливо зберегли свою культуру, розвиваючи і поважаючи її.

Головне фото travelandleisure.com

Вам это будет интересно:
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Снігова королева позаздрила б. Кращі льодові готелі світу
Замість підлоги з підігрівом – ковзанка. Як альтернатива махровому халату – шапка-вушанка і пуховик. Відпочити у стилі «Північний полюс» пропонують еко-готелі та кафе в Канаді, Румунії і навіть спекотному Дубаї...Єкзотичними можуть бути готелі не тільки біля окену та тропічних пальм.
Ескімоські іглу. Що нам варто із снігу дім збудувати!
Крихітка-син до батька прийшов і пропонує втекти від мами і бабусі на Північний полюс? Тільки не треба трагічних промов про люті морози, суцільну темряву полярної ночі і голодних білих ведмедів! Змовницьки підморгніть сміливцю й запропонуйте справжню чоловічу справу – навчитися будувати іглу для ночівлі в краю вічної мерзлоти під час зимових канікул.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ковзкі забави: Найкращі вуличні ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. Напередодні свят OUTLOOK підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу. Частина 2
Ви, бува, не зголодніли? Ну й чудово, адже ми продовжуємо нашу розповідь про найпопулярнішу вуличну їжу з усього світу. Налітай, поки гаряче! Почнемо з південно-азійської країни Сінгапур - багаті на вітаміни і мінерали морепродукти займають ключове місце в раціоні жителів ...
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Канадські хмарочоси: не тільки вгору, але і вниз
Навряд чи знайдеться така людина, котра б не скасувала свою зустріч чи прогулянку, побачивши не найкращу погоду за вікном, оскільки вдягатися, утеплятися, чекати на холоді транспорт – це цілий атракціон, і взагалі краще закутатися у плед і почитати книжку.
Історія однієї вулиці: Янг-Стріт
Люди, котрі вперше приїхали до Торонто, мають всі шанси попастися на вудочку місцевих сюрпризів. Наприклад, вам можуть запропонувати: «Чи не бажаєте доїхати до пункту призначення через вулицю Янг-Стріт?» А коли ви погодитесь на цю авантюру, вас перепитають: «Ви що, зібрались проїхати по всій вулиці?» І коли зніяковілий мандрівник вникне в деталі...
Символ Канади - Кленовий сироп. Що це таке і з чим його їдять?
Поряд з фаст-фудом, колою і пластівцями з молоком, продуктом, про який нав’язливо згадують мало не в кожному американському фільмі, є кленовий сироп. Ним «приправляють» млинці, оладки, кекси, тости... Загалом, все, що зроблено з борошна. На прилавки ж європейських супермаркетів він потрапив зовсім недавно, одразу загнавши в глухий кут покупців, які прагнуть скуштувати недоступні раніше страви з медово-деревним смаком, але не знають, як їх приготувати.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Дім, який побудував…
«Халабуди» на деревах, землянки, схованки – що ми тільки не будували в дитинстві. На жаль, коли дорослішаєш, фантазія втрачається, і більшість із нас тепер живе в незручних сірих «коробках». Однак є люди, які самостійно створили житло своєї мрії.
А ви знали...?
Остання наша добірка новин у цьому році охоплює чарівні місця нашої планети, рукотворні шедеври, зроблені людьми,  самих таких великих людей, а також  нагадування, що допомога один одному - запорука щастя. 
Знай наших: Христя Фріланд
У сьогоднішньому продовженні нашої рубрики про знаменитих українців, що змінюють світ тут і зараз, ми розкажемо про неймовірно енергійну Христю Фріланд – журналіста, письменника, а тепер вже й успішного політика. Етнічна українка, що відмінно володіє «рідною мовою», – чудовий приклад того, що людина, якщо вона сама того хоче, може розвиватися у багатьох сферах.
"Україноканадці". Посол Роман Ващук відкрив виставку в Києві
12 лютого в Музеї української діаспори за підтримки Посольства Канади в Україні відкрилась виставка, присвячена українській діаспорі у Канаді. Метою проекту є відображення для загалу життя українських канадців, їх невпинну роботу у новій країні та вклад, який вони вносять щодня.
Оттава is the capital of...
Канада - не тільки дуже красива і мальовнича країна, а й ще і одна з найбільш розвинених в економічному плані держав планети. Оскільки багато тамтешніх міста на слуху, іноземці часто плутаються: яке ж місто все-таки столиця? Торонто? Ванкувер? Або, може, Монреаль? OUTLOOK знає не тільки відповідь на це питання, але і набагато більше, тому розповідає про те, чим живе Оттава, столиця Канади.
Посол Канади та Міністр інфраструктури України підписали спільний план дій щодо проходження аудиту Міжнародної морської організації
Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук та Міністр інфраструктури України Володимир Омелян підписали спільний план дій, щодо проходження Україною аудиту Міжнародної морської організації. Підписання документу відбулося 12 липня в приміщенні Посольства Канади в Україні.
Канаді -150! Посол Роман Ващук приймає привітання....
У Києві на території заповідника "Софія Київська" відбувся урочистий прийом, присвячений 150-річчю Канади, організований Посольством Канади в Україні та особисто Надзвичайним і Повноважним Послом Романом Ващуком.
Посол Роман Ващук відкрив в Києві святкові заходи до 150-річчя Канади
Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук разом із Мером Києва Віталієм Кличко відкрили святкові заходи на Хрещатику до 150-річчя Канади.
Закрыть
Outlook facebook page