RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Мултан – місто жовтих манго і бірюзових дахів

Мултан – місто жовтих манго і бірюзових дахів

Маловідоме пакистанське місто Мултан розташоване в провінції Пенджаб на березі мальовничої річки Ченаб. Більшість туристів, напевно, про нього ніколи і не чули, хоча воно знаходиться практично в центрі країни і є одним з найдавніших міст Азії. Але той, хто хоч раз побував в Мултані, точно полюбив його назавжди ..

...хоча б за його головну фішку – бірюзовий колір дахів мечетей і мавзолеїв. Саме завдяки цій особливості місто часом нагадує глибоке море, що переливається десятками відтінків від бірюзового до синього. З давніх-давен за місто вели безкінечні бої, котрі стали особливо запеклими в Середні віки. Це не дивно, оскільки саме тут починався Великий колісний шлях в Індію. Пізніше Мултан не раз завойовували афганці, сикхи, англійці… Але 1947 року його мандри скінчилися, і він міцно закріпився у складі незалежного Пакистану. Сьогодні місто – важливий торговий і промисловий центр країни. Незважаючи на напружену політичну атмосферу, що панує у Пакистані, туристи їдуть сюди, щоб поближче познайомитися з його величезним історико-культурним спадком і незвичайною культурою. З цієї точки зору Мултан – справжня перлина, де можна знайти собі купу цікавих занять. Ось вам маленький список!Фото farm1.staticflickr.com

Поторгуватися на Hussain Agahi Bazar

Як можна відчути колорит міста, не зазирнувши на місцевий ринок? Відповідь – ніяк, адже кожен із них особливий, живе власним життям і за своїми правилами. Але є у всіх азійських базарів і щось спільне – любов до торгу. У Мултані ви знайдете один найбільший і найвідоміший ринок, на котрому можна відшукати буквально все – від стародавніх килимів до електронної техніки, від маленьких абищиць ручної роботи до тонн ароматних спецій. Ринок настільки заповнений бажаючими продати свій товар, часто аналогічний, що тут з легкістю можна виторгувати трофеї за хорошу ціну. Якщо не біля одного прилавка, так біля іншого. Продають на ринку і справжні зірки мултанського виробництва – кераміку. Пакистан славиться якісними керамічними виробами й експортує їх в інші країни. Враховуючи таку любов до цього виду занять, у Мултані навіть створили Інститут блакитної кераміки , де можна поспостерігати за процесом створення керамічних шедеврів, а також прикупити собі дещо. Не лишають поза увагою місцеві туристи і чудові твори мултанських жінок – вишивку ручної роботи.Фото thedollarbusiness.com

Скуштувати місцеву смакоту

Мултан широко відомий на весь світ як місто манго. Так що, коли ви вже заїхали сюди, то не скуштувати найсоковитіші і найбільші плоди манго у світі – просто злочин. На місцевих ринках пропонують безліч сортів на будь-який смак, і кожен радує неповторним смаком. Запаморочити голову здатна і ще одна коронна смакота міста – халва. Тут її виробляють із цукру, топленого масла і борошна, приправляючи десерт різноманітними горішками. Придбати ці ласощі можна у більшості туристичних місць або у звичайних крамницях із солодощами.Фото shughal.com

Долучитися до місцевого спорту

Якщо ви спитаєте жителя Мултана, який вид спорту в його країні головний, той без вагань відповість: «Звичайно, крикет!». Його популярність у Пакистані можна порівняти з популярністю футболу в Англії. На головному стадіоні міста постійно проводять ігри і пробні матчі, особливо в сезон, котрий триває в країні із вересня по лютий. Будь-яка гра збурює жителів міста, стаючи мало не національним святом. Для заїжджого туриста найкращою порадою буде відвідати не офіційний матч, а один із товариських, коли людей на стадіоні менше. Це дасть змогу насолодитися грою і красою місцевого стадіону без особливих незручностей і тісняви.

Пройтись по слідах історії

У Мултані розташовано стільки священних місць, що навряд чи їх можна обійти всі… Але насамперед слід неодмінно потрапити у мавзолей Хазрата Шаха Рукн-і-Алама, котрий славиться одним із найбільших куполів в Азії. Тут похований шейх Рукн ад-Дін Абул Фатх, відомий під іменем «Рукн-і-Алам» (Опора світу). Мавзолей має вигляд двоярусної будівлі із поставлених один на одного двох восьмикутників. У найкращому ракурсі можна роздивитися дивовижний вигляд міста із руїн форту Мултан, котрий міститься на узвишші біля річки Раві. Деякі оборонні споруди збереглися і дотепер.Фото upload.wikimedia.org

Влаштувати сімейний пікнік

Якщо після насиченої програми вам все ж захочеться відпочити від міста і влаштувати незабутній пікнік на природі, можна вирушити в далеку подорож до міста Музаффаргарх. Дістатися туди можна як суходолом на мікроавтобусі, так і більш мальовничим шляхом – на човні по річці Ченаб. Насолодившись красою місцевої природи, ви опинитеся в однойменному парку, де можна розбити намет, трохи відпочити від дороги і приготувати найсмачніше м'ясо на багатті. Парк – ідеальне місце для сімейного відпочинку і для проведення національних фестивалів.

Головне фото pinterest.com

Вам це буде цікаво:
В рамках проекту Diplomatic Greetings дружина Посла Пакистану познайомила українок з мистецтвом розпису по тканині
Дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Пакистану в Україні Сіма Аттар приєдналася до культурно-освітнього проекту OUTLOOK і ГДІП Diplomatic Greetings і провела незвичайний майстер-клас з виготовлення шалей, сумочок і декорування подушок.
У межах проекту Diplomatic Greetings дружина Посла Пакистану познайомить українок з мистецтвом розпису по тканині
9 грудня у Києві відбудеться незвичайний майстер-клас з виготовлення шалей, сумочок і декорування подушок, який проведе дружина Посла Пакистану в Україні пані Сіма Аттар.
Дружина Посла Пакистану провела дружній обід і майстер клас "Tie and Dye" для Ambassadors Spouses Клуб
Дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Пакистану Сіма Аттар провела дружній обід і майстер клас по виготовленню традиційних пакистанських шалей "Tie and Dye" для клубу дружин послів "Ambassadors Spouses Club".
Посол Пакистану Атар Аббас провів прийом на честь Національного дня
Надзвичайний і Повноважний Посол Пакистану в Україні Атар Аббас провів урочистий дипломатичний прийом, на честь Національного Дня Пакистану і 77-ї річниці прийняття резолюції Пакистану, яка визначила концептуальні рамки створення країни в 1947 році.
Калаші: дивовижний народ в горах Пакистану
Переглядаючи «Дискавері» або інші науково-популярні телепрограми, здається, що нашу планету вже давно досліджено і вивчено вздовж і впоперек. Але деякі феномени, які трапляються в житті, буквально ошелешують. Як, приміром, той факт, що в горах Гіндукушу в оточенні ісламських держав уже кілька тисячоліть ізольовано живе загадковий білявий народ калаші, чиє походження й досі не можуть розгадати науковці.
Гульнути в... Пакистані!
OUTLOOK вивчив найяскравіші пакистанські свята. Не даремно ж кажуть: як народ гуляє, так він і живе.Дивовижна гра історії. Пакистан на політичній карті світу з’явився порівняно недавно, але назвати цю державу «молодою» язик не повертається.
Надзвичайний і Повноважний посол Пакистану в Україні провів дипломатичний прийом
У Києві відбувся урочистий дипломатичний прийом на честь Дня Пакистану, відомого також як День пакистанської резолюції або Республіканський день, який святкується щорічно 23 березня, починаючи з 1956 року. Захід на честь національного свята Пакистану відвідали Надзвичайні і Повноважні посли в Україні багатьох країн...
Закрити
Outlook facebook page