RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Історія однієї вулиці: Пікаділлі Стріт

Історія однієї вулиці: Пікаділлі Стріт

Лондон – це місто, котре просто не може не вражати. Кожен його гість неодмінно чимось захоплюється: хтось архітектурою, хтось божевільним ритмом життя, а хтось вікторіанським духом і аристократичною атмосферою в нашому XXI столітті. Його вулиці – справжня скарбниця для власних досліджень, а починати їх слід з легендарної Пікаділлі Стріт...

... оскільки прогулявшись лише нею самою, відразу збагнеш, що ж таке Лондон і з чим його їдять.

Саме слово Пікаділлі, хоч уже міцно асоціюється зі столицею Великої Британії, все-таки не надто англійське, погодьтесь. Утім, і вулицю, і її початок – площу Пікаділлі – лондонці не те, що люблять, вони вважають все це справжнім серцем свого міста. І назва їм зовсім не ріже слух, тим більше, якщо бодай трохи зазирнути в історію. До XVII століття Пікаділлі Стріт була португальською, і хтозна, як би ми називали її сьогодні, якби 1612 року місцевий бізнесмен Роберт Бейкер не купив там велику ділянку для зведення особняка і крамниці комірців при ньому. Саме цей магазин, де продавали модні на той час жорсткі комірці-пікадили, не тільки дав змогу Бейкеру сколотити божевільний статок, але й поклав початок спершу народному, а потім й офіційному перейменуванню – замість Португальської вулиці лондонці отримали вулицю Пікаділлі.dc595ad538dcfbeb426eb56c1035f24e.jpgФото pinterest.co.uk

Слідом за Бейкером в цю частину мегаполіса потягнулись й інші успішні бізнесмени і промисловці, і вона стала перетворюватися на фешенебельний район, чия основна забудова відбулася в середині XVII століття. І саме архітектурою тих часів і стилів милуються як туристи, так і корінні містяни. Сама ж площа, одна з головних пам’яток, нерозривно пов’язаних з Пікаділлі Стріт, з’явилася у своєму нинішньому вигляді набагато пізніше – вже в XIX столітті. Тоді міська влада вирішила створити тут транспортний і торговий вузол, з’єднавши одразу кілька центральних вулиць. Двадцяте століття додало просторові станцію метро і гігантські рекламні екрани, котрі за всю свою історію були вимкнуті лише кілька разів, наприклад, у дні смерті Черчилля чи принцеси Діани.

Нашу прогулянку по Пікаділлі Стріт ми розпочнемо з місця, звідки починаються майже всі екскурсії, а закохані призначають побачення – біля фонтану з фігурою оголеного янгола. Його свого часу замовив лорд Ешлі Шафтсбері – знаменитий філантроп і меценат. За задумом дизайнерів і замовника, статуя Антероса символізує зріле й обдумане кохання. При цьому самі лондонці у всі часи ставилися до неї дещо скептично і придумували куди більш вульгарні концепції. Як би там не було, фонтан має величезну популярність. Рухаємося далі, а точніше спускаємося під землю, але не для того, щоб проїхатися на метро, а щоб потрапити в … театр. Легендарний Критеріон-театр, що прославився сміливим постановками і революційними технічними ефектами, розташувався практично під землею. Це дало йому змогу не тільки пережити кілька масштабних перебудов центру міста, але й стати в роки Другої світової війни стратегічно важливим об’єктом: на час бомбардувань тут не тільки ховалися перехожі, але й співробітники Бі-бі-сі використовували його як резервну студію, щоб безперебійно вести трансляції. У наш час Критеріон-театр – це цілий розважальний комплекс із власними студіями, галереями, де можна культурно і приємно провести цілий день.shutterstock_1258419229.jpgФото theculturetrip.com

Наступна наша зупинка – будівля з листівок, ще один символ Лондона – Королівська академія мистецтв. Напевно, легше назвати художників, котрі тут не вчилися чи не викладали, оскільки серед випускників – всі зірки британського і світового живопису. Сама помпезна будівля, тихі двори, що рідкість для центру, і, звісно ж, творча атмосфера – вже багато століть допомагають талановитим тутешнім студентам вивчати високе мистецтво. Що цікаво, хоч академія і королівська, вона живе завдяки виставкам і внескам за навчання і не приймає жодної фінансової допомоги ні від уряду, ні від королівської сім’ї.

Ще один цікавий об’єкт на Пікаділлі Стріт – найрозкішніший британський готель – «Рітц». Збудований 1906 року, він має бездоганну репутацію і слугую пристанищем для впливових і забезпечених гостей, що відвідують Лондон. На початку нашого століття всередині було проведено генеральну реконструкцію номерів, котра додала і без того чудовому британському стилю високої технологічності. Тут справді переплелися і нові технології, і традиції, котрі свято шанують. Тому, навіть якщо ви зупинилися в скромнішому готелі, але готові розстатися з енною сумою грошей, неодмінно заходьте в «Рітц» на п’ять годин вечора, попередньо замовивши столик в готельному ресторані – тут проводять щоденне англійське чаювання.sfgbhgbh.jpgФото fonday.ru

Як би ми не поспішали на файф-о-клок, не можна не зазирнути у магазин Фортнума і Мейсона, котрому вже майже триста років, оскільки саме тут можна прикупити продукти, що потрапляють на королівський стіл. Шоколад, випічка, чай на вагу, делікатеси – все це тепер і до послуг заможних відвідувачів, котрі мріють власним шлунком відчути, чим харчуються члени королівської родини.

Загалом на Пікаділлі все або королівське, або богемне, тому, якщо бюджет обмежений, достатньо просто споглядати навколишню красу і відкласти дегустації і відвідини до кращих часів. Це справді найбільш фешенебельна і дорога вулиця зовсім недешевого у принципі Лондона, наповнена окрім тих об’єктів, про які ми розповіли, ще десятками закритих, елітних – клубів, ресторанів, співтовариств. Там можна посидіти в кріслі Чарльза Дарвіна, на власні очі побачити посмертну маску Наполеона чи випити віскі за столом, сколоченим із дощок судна адмірала Нельсона. Щоб потрапити туди, часто не вистачить навіть серйозних статків: у багато місць вхід суворо за приналежністю до знатних сімей, за походженням або заслугами перед Королівством, оскільки кругом будуть сидіти лорди, сери і найближчі родичі Корони. Пікаділлі Стріт сміливо можна назвати двосторонньою вулицею: перша її сторона галаслива, відкрита для туристів, а друга – закрита, наповнена таємним форматом «тільки для своїх». І в цьому, напевно, ще одна принада, оскільки, гуляючи тут, можна не лише розглядати, але й фантазувати. 26_4.jpgФото jaani.net

Головне фото telegraph.co.uk

Вам это будет интересно:
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Камініто: Вулиця у ритмі танго
Ми продовжуємо наш цикл «Історія однієї вулиці» і сьогодні розповідаємо про одну з найгарніших і веселих вулиць Буенос-Айреса під назвою Камініто. Вона простяглася в знаменитому кварталі Ла Бока, заснованому в 19 столітті італійськими емігрантами.
Кокні: глузлива британська говірка
Дивні прізвиська для предметів, знайомих кожному; відома нині форма ain't (замість am not), а також літера h, що пропадає в деяких словах – все це про британську говірку кокні, колоритний діалект, що шокує консервативних англійців саркастичністю й епатажем.
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Історія однієї вулиці: Талія: «Єлисейські поля» Саудівської Аравії
Сьогодні OUTLOOK повідає про життя в Саудівській Аравії, прогулюючись головною вулицею шанованого паломниками другого за величиною міста й «економічної столиці» – міста Джидди. Тут, на вулиці Талії, особливо явно можна прослідкувати, як стрімко в арабську культуру вливаються західні мотиви, вносячи в це місце легкий дисонанс…
Історія однієї вулиці: Orchard road - фруктовий шопінг
Єврейський і китайський цвинтарі по сусідству, фруктові дерева, модні бутіки і справжній військовий бункер – усе це змішалося на Orchard road, дивовижній вулиці Сінгапура. Саме розповіддю про неї ми продовжуємо наш захопливий цикл «Історія однієї вулиці».
Гетто світу: Бедфорд: англійська глибинка з італійським присмаком
Сьогодні розповіддю про одне з найбільш дивовижних поєднань, яке тільки можна уявити, таких несхожих одне на одного народів – італійців та англійців – ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену етнічним гетто світу. Приготуйтеся вирушити разом з нами в холодний і дощовий Бедфорд, де ми зануримося в теплу середземноморську атмосферу.
Історія однієї вулиці: Дизенгоф
Прогулюючись вулицею Дізенгоф у самісінькому центрі Тель-Авіва, можна спіймати себе на думці, що це не вулиця, а якийсь телепорт, адже тут змішалося все: торгові ряди, практична та лаконічна архітектура баугаус, модні шоуруми, котрі не поступаються міланським. Проте все це нагромадження аж ніяк не надмірне, а цілком природне, тому пройдімося вулицею.
Монмартр Белграда
Подібних їй – обмаль. Близько 400 метрів завдовжки. Зі своєю особливою атмосферою. Маленьке місто в місті. Тут не їздять машини. Тут відчуваєш під ногами стару нерівну бруківку, а розписи на будівлях довкола так вводять в оману, що не розбереш, де справжні вікно-балкон-двері, а де – всього лиш малюнок... Скадарлія, або вулиця Скадарська, знаходиться у центрі Белграда...
Історія однієї вулиці: проспект Андраші в Будапешті
Майже в кожному туристичному путівнику написано, що Будапешт – це східноєвропейський Париж, і сперечатися з цим твердженням не варто, оскільки угорська столиця, так само як і французька, вражає своєю розкішшю, помпезністю і бездоганним смаком. А ще й сам Ейфель разом зі своїм архітектурним бюро додав їй французького шарму.
Історія однієї вулиці: Рамбла
Столиця Каталонії Барселона – це не тільки курортна зона, а й місто з багатою історією зі своїм неповторним стилем, атмосферою і південним темпераментом. Напевно, кожен турист, потрапляючи сюди, неодмінно здійснює неквапний променад пішохідною вулицею Рамбла, про яку ми сьогодні розповідаємо.
Британська глибинка: У пошуках таємниць Альбіону
Зелені схили, порослі вересовими кущами, безлюдні приміські дороги, вузькі вулички з маленькими котеджами і садами, що п’янять своїми пахощами, – здається, що британські сільця не підкоряються плинові часу. Немов завмерлі картини героїчного фентезі, всі вони мають свою історію і готові розповісти про великі битви, хоробрих воїнів і легендарні артефакти.
Панська вулиця – з корабля на бал
Напіврозвалені будівлі радянських часів, помпезні палаци угорської знаті, ятки з антикварним начинням, стріт-арт у стилі Ван Гога – вулиця Панська рясніє суперечностями. Це місце – коктейль із старих традицій, що вже сиплються піском, і затятого бажання стати маленькою охайною Європою. Які секрети приховує вулиця Братислави, знає OUTLOOK.
Поласувати оригінально: найдивніші кафе світу
Маркетологи і ресторатори – народ підприємливий і готовий на все, аби тільки збільшити число відвідувачів власного закладу. Доволі часто способи їхнього «загравання» з публікою схожі одне на одне, а дизайн і меню мало чим відрізняються. Тому ми добряче пошукали по всьому світу і зібрали для вас колекцію справді оригінальних закладів.
Болдуїн-стріт. Крутіше не буває
OUTLOOK продовжує цикл матеріалів про неповторні вулиці. Сьогодні ми розповімо про круту Болдуїн-стріт у новозеландському місті Данідіні. Її крутість не в розкішних бутиках, елітних ресторанах чи астрономічних цінах на нерухомість. У цьому контексті все досить приземлено і нічого незвичайного. А ось сама форма вулиці вражає – у місці, яке найбільше вивищується, нахил складає 32 градуси.
Сонце під склом. Найкращі оранжереї світу
Весна вже цілий місяць панує на планеті! Невдовзі холод і сірість відступлять, пригріє лагідне сонечко, і замість теплих курток ми дістанемо із шаф легкі вітровки. Ну і яка ж весна без зелених дерев і прекрасних квітів? А щоб очікування омріяних барв та ароматів було легшим, пропонуємо вам насолодитися красою, яка протягом року тішить відвідувачів найцікавіших оранжерей планети.
Історія однієї вулиці: Проспект Багдад у Стамбулі
Якщо весь величний Стамбул – це серце регіональної торгівлі, то одна з його розкішних вулиць – проспект Багдад – безумовно, головна артерія. Опинившись там, навіть заперечуючи шопінг усією душею, вельми складно встояти і не піддатися бажанням усе ж вирушити по крамницях і ринках. Хоча, і крім цього, тут також є що робити.
Історія однієї вулиці: Янг-Стріт
Люди, котрі вперше приїхали до Торонто, мають всі шанси попастися на вудочку місцевих сюрпризів. Наприклад, вам можуть запропонувати: «Чи не бажаєте доїхати до пункту призначення через вулицю Янг-Стріт?» А коли ви погодитесь на цю авантюру, вас перепитають: «Ви що, зібрались проїхати по всій вулиці?» І коли зніяковілий мандрівник вникне в деталі...
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Закрыть
Outlook facebook page