RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  «In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу

«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу

Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.

Найбільш урожайні і відомі виноградники світу розташовані в Європі, переважно в середземноморських країнах, де є всі умови для вирощування вибагливої рослини. Та справжні віртуози своєї справи ризикують створювати винні шедеври навіть у геть непідходящих й екстремальних умовах – посеред океану, високо в горах чи в кратері вулкана…

Атакама, Чилі

Закони здорового глузду й логіки підказують, що виростити у позбавленій життя пустелі Атакама взагалі не можна нічого, не кажучи вже про вибагливі виноградники. Саме це місце вважається найбільш посушливим на планеті, а в деяких районах пустелі не бачили дощу вже понад 300 років. Та от парадокс – вже більш як півстоліття саме тут вирощують найкращі столові сорти винограду в Чилі. Виноградарі, що вступили у бій із суворою безжиттєвістю Атаками, перемогли і відвоювали в неї 12 тисяч гектарів землі. Але як взагалі можна вирощувати виноград в таких умовах? Секрет простий: біля кожної лози із гумового шлангу по краплині ллється вода. Кожен пагін отримує щогодини по 4 літри води з добривами. Виноград, вирощений в Атакамі, доставляють на чотири континенти.17-01-NUVO-Magazine-Spring-2014-into_wine_page_1_image_0001.jpgФото hcvwines.com

Рангіроа, Таїті

На перший погляд, кораловий острів посеред Тихого океану – явно не найкраще місце для вирощування винограду. Але тільки якщо це не французький Таїті… Адже варто тільки де-небудь з’явитися французові, там неодмінно справа дійде до вирощування винограду чи хоча б просто до вина. Як і все найкраще в цьому світі, виноградник на Рангіроа з’явився завдяки авантюристові – бізнесмену Dominique Auroy. Раніше він жив тут якийсь час, далеко від цивілізації… саме в цьому добровільному усамітненні і народилася божевільна ідея створити власне виноградне господарство прямо посеред океану. Були побоювання, що розташування виноградників на коралових ґрунтах – не найкраща ідея, але мрія потребувала втілення. І все вийшло якнайкраще. Ґрунти виявилися підходящими: рештки коралового рифа і добрива і вигляді водоростей послужили природним підживленням для молодого винограду. А у підземних джерелах знайшлася прісна вода, необхідна для зрошення. Долучилася до загальної справи і рослинність атола: пальми і дерева папайя захищають виноград від морських бризок.3-vin-de-tahiti-cave-de-rangiroa-tahiti-islands-travel-vig3.jpgФото tahitiislandstravel.com

Читайте також: Іспанія: сухим з вина не вийдеш...

Олкілуото, Фінляндія

У Фінляндії розташований найбільш північний у світі виноградник. Виникає логічне запитання: як фіни примудряються вирощувати виноград у настільки холодному кліматі? Відповідь проста – завдяки кмітливості і постійній готовності до експериментів. Вони думали-гадали і вирішили посадити виноград… в одному з блоків атомної електростанції Олкілуото. Як і будь-яка діюча АЕС, Олкілуото викидає велику кількість тепла, котре фіни вирішали використати з користю. Виділивши під експеримент 0,1 га землі і, посадивши там виноград сорту Зілга, вони стали терпляче чекати, як же все це спрацює. Результат виявився зовсім непоганим – щороку фіни збирають на Олкілуото 850 кг урожаю.Фото news.capricorn.ru

Лансароте, Іспанія

XVIII століття було складним для острова Лансароте – тут постійно вивергалися вулкани, заливаючи потоками лави плодючі землі, села і пасовища… Уся місцевість була засипана лапіллі (вулканічними викидами) і шматочками лави, що створювало цілком сюрреалістичний пейзаж. Та раптом з’ясувалося, що вони містять чимало корисних елементів, та ще й володіють цінним умінням – абсорбувати нічну росу. З таким диво-даром природи виноградна лоза може обходитися без будь-якого зрошення – потрібно лише присипати її вулканічним піском. Місцеві швидко взяли на озброєння цей хитрий спосіб і вдосконалили його, спорудивши ідеальні конструкції для вирощування винограду. Називаються вони «герії» і їхній принцип вельми простий: кам’яне півкільце захищає від вітру лозу, посаджену у вирву, а вулканічний пісок забезпечує необхідний рівень вологості. Результат виправдовує зусилля – одна лоза з виноградників Ла Герія дає близько 20 кг винограду на рік. Понад 10 тис. незвичайних споруд створюють неймовірний ландшафт, одну з фішок виноробного району Лансароте. Ще одна фішка – незвичний смак вина. Пляшечка вина із запахом вулкана – це цінність для істинних поціновувачів божественного напою.Без названия.jpgФото finedininglovers.com

Сальта, Аргентина

Виноградник з гордою назвою найбільш високогірного у світі розкидає свої простори в аргентинській Сальті на висоті 3 тис. метрів над рівнем моря. Місцеві виноградарі не можуть нахвалитися такою висотою розташування. І тут, безумовно, є чим пишатися, адже навіть найвищі виноградники Європи містяться на висоті всього лиш трохи більш ніж тисячі метрів. конкуренцію аргентинському диву можуть скласти хіба що виноградники Непалу. Дивним здається той факт, що тут, настільки близько до екватора, можна вирощувати таку примхливу рослину, як виноград. Але в Сальті це можливо завдяки холодному гірському повітрю.IMG_4139-1250x750.jpgФото youshouldgohere.com

Головне фото hcvwines.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Камініто: Вулиця у ритмі танго
Ми продовжуємо наш цикл «Історія однієї вулиці» і сьогодні розповідаємо про одну з найгарніших і веселих вулиць Буенос-Айреса під назвою Камініто. Вона простяглася в знаменитому кварталі Ла Бока, заснованому в 19 столітті італійськими емігрантами.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Ескімоські іглу. Що нам варто із снігу дім збудувати!
Крихітка-син до батька прийшов і пропонує втекти від мами і бабусі на Північний полюс? Тільки не треба трагічних промов про люті морози, суцільну темряву полярної ночі і голодних білих ведмедів! Змовницьки підморгніть сміливцю й запропонуйте справжню чоловічу справу – навчитися будувати іглу для ночівлі в краю вічної мерзлоти під час зимових канікул.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Дивовижна Лапландія: країна чудес за полярним колом
Що ближче зимові свята, то голосніше всенародний плач за втраченими чарами новорічної ночі. Дощі, тумани і банальна втома стали на заваді рухові радості у місто, і казка відступила на північ, в далеку Лапландію. Тремтлива заграва полярного сяйва вкриває плоттю стародавні сказання і здуває з листівок золочений пил...
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
Закрыть
Outlook facebook page