RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Прованс: від Марселя до Монако

Прованс: від Марселя до Монако

Monamour, monami… Усі найкрасивіші слова і пісні про кохання звучать французькою. Переглянути всі вигини Франції і знайти усамітнення у провінції Прованс, що ніжно гойдається на південному сході батьківщини Брижит Бардо й Антуана де Сент-Екзюпері. Старовинні міста від Марселя до Монако просякнуті ліричною античністю, і думки лишитися на Лазуровому березі відвідують знов і знов.

У другому столітті римляни не гаяли час: вони впевнено завойовували землі, наповнюючи їх оливковими садами і виноградниками, зводячи на своєму шляху дороги і мости, театри й арени. Вони подарували назву Provincia Romana, прикрасили поезією давньої архітектури область між Альпами і Середземним морем. Уже пізніше розквіт доби «Римського світу» змінився нападами варварських племен, неврожаями й епідемією чорної чуми. Велика французька революція пройшла під гаслом «Свобода, рівність, братерство» і під звуки «Марсельєзи». Землі півдня дробилися і ділилися, були частково окуповані в в сорокові роки Італією і встигли отримати назву Лангедок, що у перекладі означає «мова ок». Так чи інакше, ураган агресивних подій стих – французи без поспіху отримують насолоду від життя і щедро діляться таким вмінням з усіма. А отримують вони таку насолоду щосекунди!

Марсель

Це 16 кварталів з мальовничими буржуазними будинками на півдні і оселями, що мають недобру славу, на півночі – знамениті «марсельські ґетто». Місто пройшло шлях від невеличкого села до великого промислового центра і торгового порту країни. Як найстаріше місто в Європі запрошує пройтись вузькими вуличками, починаючи з найголовнішої – Канеб’єр. На початку двадцятого століття англійські моряки називали її на свій манер «canofbeer», тобто банкою пива, знаходячи тут безліч таверн. Любителі конопель впізнають у назві сорт дурманних стеблин. На що соромно не поглянути? На Кафедральный Собор Сент-Марі-Мажор. Він велично височіє завдяки зусиллям грецьких та італійських майстрів. Якщо затрималися у місті ненадовго, встигніть розслабитися і побути трохи безтурботними. Хоча що тут казати: сьорбнувши місцевого марсельського напою пастису, відразу розчиняєшся у блаженстві поєднання анісу і локриці. Якщо знайомитися із соборами, тоді це, наприклад, Нотр-Дам-де-ла-Гард і Сент-Марі-Мажор. Можна ласувати морепродуктами, купуючи на рибному ринку устриці і мідії. У найстарішому кварталі La Panier зустрітися з представниками богеми в арт-галереї, зазирнути у музей археології і милуватися нескінченними арочними будівлями і затишними майданчиками. Провести ніч в «Осяйному місті» або ж на манер місцевих жителів у «Домі безумця», зведеному французьким архітектором Ле Корбюзьє. Усе виконано в найкращих традиціях минулого століття з басейном на даху і парком довкола.757-BqziOp5D421yKDSWWqK3.jpgФото energepic.com

Сан-Тропе

Чи пам’ятають знаменитості, вирушаючи за засмагою на один із найдорожчих курортів, що ще 60 років тому він був всього лише рибальським селом? Місцеві жителі не забувають цей факт і щороку на початку літа відзначають його виразною ходою в традиційних костюмах з хороводами і салютом. У цьому місті необхідно встигнути все! Особисто переконатися, що більше до душі – гальковий пляж Пассабль чи піщаний Памполон? А, може, Ла Палома, де кришталево чиста вода щоранку, а хвацькі гілки пальм слугують капелюхами від сонця? Зазирнувши у знаменитий порт, де вишукані яхти змагаються в розкоші, закусити враження десертом «тарт троп’єзен». Ще на початку п’ятдесятих років минулого століття польський кондитер Алесндр Мік залишив на пам’ять про себе повітряне поєднання булочки, цукру і крему. І майте на увазі партію у петанк! Не сьогодні, так завтра захочеться повернутися на площу Пляс де Ліс, де французи і гості країни практикуються у влучності і почутті дистанції.1200x630_100_300_000000x30x0.jpgФото weathercrave.co.uk

Арль

Арль, типове провінційне містечко, зустрічає нас населенням у п’ятдесят дві тисячі жителів. Зазирнемо всередину? Сила давнини там тяжіє над усім сучасним. Громадський транспорт не поспішає вас підхопити і промчати вздовж бульварів, житлове будівництво не надто активне на просторах міста. Та ми знаємо, що завдяки пам’ятникам давньоримської культури Арль занесено у список всесвітнього спадку ЮНЕСКО. Римська Арена відкриває свої двері для видовищ у вересні і на Великдень. У той час, як тут проводять спектаклі і концерти, вона ще добре пам’ятає перегони на колісницях і гладіаторські бої. Музей давнього міста підкаже принцип дії терм і покаже макети галло-романських творінь. І, крім того, неможливо обійти місце, що надихало Ван Гога протягом 15 місяців.

Вердонское ущелье

Глибоко дихати альпійським повітрям і знаходити порівняння з Гранд-Каньйоном в Аризоні. Припинити зіставляти і спуститися до бірюзової води, що живитися снігами із сусідніх гір. Ущелина ховається між містечками Кастеллан і Мутьє-Сент-Марі на річці Вердон, котра в’ється на відстані 25 кілометрів. Близько двохсот мільйонів років тому гігантська впадина ще була дном океану, обростаючи пластами вапняку. Із плином часу водні простори стали поступатися поселенням сіл і туристичним стежкам. Любителі екстриму знайдуть віддушину в рафтингу, вітрильному спорті, а також скелелазінні. Естетам для подвійної порції прекрасного по дорозі до ущелини рекомендуємо прокласти шлях через лавандові поля поблизу містечка Р’є повз село Мустьє-Сант-Марі. Варто провернути все це саме в серпні, у період цвітіння «фіолетових хмар». «Місто під зіркою» органічно злилося зі скелями, нібито сама природа народила на світ трактири і будиночки. Із важливого: піднятися по стежці до монастиря Нотр-Дам-де-Бовуар, пригубити чашечку кави, закусити випічкою. І, ясна річ, лавандовий мед! І далі, не марнуючи ані хвилини, ловити віддзеркалення у блакитних водах озера Сен-Круз, переміщуючись від точки до точки всіма оглядовими майданчиками каньйону до головної мети – Критської дороги, що дарує найбільш надихаючі краєвиди.lac-quinson-gorges-du-verdon-header.jpgФото kevmrc.com

Монако

Завершимо свою подорож відвідинами мініатюрного князівства Монако, скромно розділеного на чотири райони. На цьому скромність завершується: вечірки А-класу, азарт казино, всесвітньовідомі пляжі St-Jean-Cap-Ferrat і Raphael-Frejus, найпрестижніше автозмагання Формула-1. Монте-Карло, Ла-Кондамін, Фонв’єй, Монако-Вілль – всі ці комуни зберігають середньовічний характер, розбавляючи його винятковими готелями і ресторанами. Можна сказати, що весь сенс розкоші саме тут, у другій мікроскопічній країні світу.

MONACO from Gleb Voloshin on Vimeo.

Головне фото telegraph.co.uk

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ковзкі забави: Найкращі вуличні ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. Напередодні свят OUTLOOK підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Закрыть
Outlook facebook page