RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Кагосіма: Місто з репутацією камікадзе

Кагосіма: Місто з репутацією камікадзе

«Будуйте дім біля підніжжя вулкана!» - вигукував Ніцше у пророчому екстазі. Похмурий пафос філософа навряд чи збагнули б жителі японського міста Кагосіми, розташованого на дні кальдери Айра, що виникла внаслідок вибуху 22 тисячі років тому. Землероби мотижили уступи котловини з бронзового віку, звично відмахуючись від попелу, розсіяного у повітрі.

І справді, що тут такого – жити всередині активного стратовулкана?

Стародавнє портове місто Кагосіма вітає гостей густими хмарами кіптяви. Курний конус вулканічного острова Сакурадзіма біля південного узбережжя Кюсю час від часу стріляє в лазурове небо струменями сажі й попелу. Щодня пором доправляє сюди галасливі юрби курортників, котрі поспішають до гарячих джерел на пагорбах вогнедишної гори. З оглядового майданчика Юнохіра відкривається чудовий краєвид південного піка Мінамідаке і розкішний океанаріум із зоною для дайвінгу, а улюбленим місцем для медитацій слугує лавова обсерваторія Арімура. Внизу простирається нерівне поле застиглої магми, по якому розкидані вигадливо вигнуті чорні сосни, схожі на ієрогліфи, начертані пензлем каліграфа.kagoshima-japan-nagasaki-hana-kagoshima-prefecture-187278.jpgФото pexels.com

Завдяки поверхневому заляганню термальних вод в околицях Кагосіми розвинене землеробство і садівництво. Про видатні успіхи остров’ян у вирощуванні фруктів свідчить застаріла назва південної частини Кюсю – Сацума, що у перекладі означає «Цитрус». У наш час урожай знімають двічі-тричі на рік. Чарівні аромати сливової наливки «Хонбо Сюдзо» і солодкої бататової горілки сьотю заманюють гурманів у бари і винні крамниці. Найдорожчі напої розливають у винокурні «Галлерія Хонбо», власник якої дотримується старовинних рецептів.

У періоди Хейян й Едо землі нинішньої префектури Кагосіми належали могутньому кланові Сімадзу, чий статок багатократно перевищував скромні запаси імперської казни. До честі самураїв, дбали вони не тільки про набивання власних кишень. Чудовий пейзажний сад Сенганен, закладений даймо Міцухіса 1658 року, відображає духовні пошуки кількох поколінь правлячої династії. На підтвердження відомої буддійської тези про приховану сутність речей садові ландшафти створюють оптичну ілюзію неймовірного масштабу: Сакурадзіма здається крихітним пагорбом, а затока Кінко має вигляд декоративного ставу.t7bx09nigbcwij9mmf5yqiz76515.jpegФото wowu.jp

Композиції підсвічуються кам’яними ліхтарями, а вздовж стежок чинно розсаджуються продавці сувенірів, навіюючи перехожим неправедну думку негайно розтратити всю готівку на цасумський кольоровий кришталь та ексклюзивну кераміку. До речі, до історичної гончарної фабрики Ісо Оніваяке звідси рукою подати. За бажання можна поспостерігати за роботою майстрів й увічнити на плівці народження чергового шедевра.

Багата експозиція краєзнавчого музею Сьоко Сюсейкан відслідковує розвиток промисловості і ремесел в Кагосімі. В окремому залі розміщено колекцію машин, з котрих починалася індустріалізація країни, зокрема, реконструйовану відображальну піч для виплавки артилерійських гармат, що прикрашають садові алеї. Запізніла технічна революція виправдала сподівання: 1970 року Японія стала четвертою країною світу, що запустила на орбіту штучний супутник Землі. Чотирьохступінчаста ракета-носій стартувала з космодрому «Утіноура», розташованого у півгодини їзди від міста.

Читайте також: Departure: Сатояма

Технологічна перевага Кагосіми, обумовлена тісним контактом з європейською культурою, обумовила результат кампанії проти сьогуната, до якої вдався Сімадзу ХІсаміцу за підтримки кланів Морі і Ямауті. Жвава гавань з виходом до Східно-Китайського моря від початку не вписувалася в ізоляційну стратегію роду Токугава. 1549 року князь Такахіса вперше впустив у порт кораблі португальських місіонерів на чолі з єзуїтом Франциском Ксав’є. Селяни неохоче вслухалися у благу звістку, і розчаровані проповідники незабаром перебралися на Хірадо, зате в розпорядженні правителів Сацума опинилися аркебузи «рудих варварів», доведені до ладу тутешніми умільцями. Наглухо забите вікно у Європу злегка відкрилося, а через три сотні років з гуркотом розчахнулося навстіж, відкривши дорогу до Реставрації Мейдзі – доби японського модерну.5d5f8add7fba0_5d5f8a554c16c_309627068.jpgФото allabout-japan.com

У затяжному конфлікті між реформаторськими прибічниками феодальних порядків Кагосіма відіграла неоднозначну роль, пройшовши звивистий шлях від локомотива революції до форпосту реакції. Що характерно, у фокусі подій перебувала одна й та сама постать. Блискучий воєначальник Сайго Такаморі розбив армію сьогуна лиш для того, щоб через десять років очолити заздалегідь приречене Сацумське повстання і скласти голову на мальовничій горі Сіраяма. Фортечні стіни зруйнованого замку Цурумару досі зберігають сліди від куль, випущених у дні заколоту.

Біографія Такаморі лягла в основу голосної голлівудської стрічки «Останній самурай». Заради зовнішнього ефекту сценаристи навіть не спробували розібратися у політичному підґрунті і реальних мотивах полководця, сходу підмінивши яскраву самобутню особистість зручним міфом. Хочете дізнатися правду про життя і смерть героя? До ваших послуг меморіальний комплекс «Сайго Нансю» у парку Нансю Камітацуо.IMG_4219.JPGФото eustaciatan.com

Сьогоднішня Кагосіма не пам’ятає старих образ і живих в ритмі вічного свята. Місцеві жителі люблять забавляти туристів і охоче веселяться самі, змагаючись у мистецтві піщаної скульптури, влаштовуючи бої павуків й урочисто спалюючи старі пляжні парасольки з нагоди початку нового купального сезону.

У листопаді танцюристи Країни вранішнього сонця з’їжджаються на конкурс традиційного танцю «Охара Мацурі». Барвиста карнавальна хода в день відкриття фестивалю має великий успіх в іноземців. Напевно, Ніцше мав рацію: жити біля підніжжя вулкана, можливо, й страшнувато, але не нудно і дуже по-самурайськи.

Головне фото silversea.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Оце так сервіс! Японське таксі
Найперше, з чим має розібратися кожен турист, опинившись у новій країні – це із транспортною системою. Часто вона здається складною і заплутаною, і щоб збагнути її, потрібні тижні, а може, й місяці. Наша читачка Наталія Усенко побувала в Японії і ділиться своїми враженнями про найбільш комфортний і безпечний транспорт у світі.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Departure: Сатояма
У Японії є містечко, жителі якого дуже довіряють одне одному. Довіряють настільки, що п’ють воду з одного джерела, котре протікає через їхні оселі, ще й миють там посуд після їжі. Сатояма, що у перекладі означає ідеальне місце для життя в гармонії з природою, розташоване у північній префектурі Гіфу, ізольованій від решти світу гірськими вершинами і рисовими полями.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Закрыть
Outlook facebook page