RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Абатство Мон-Сен-Мішель: побачити і закохатися

Абатство Мон-Сен-Мішель: побачити і закохатися

Уявіть собі величну картину: посеред безкраїх хвиль раптом нізвідки перед вашим оком виростає стародавня таємнича споруда – бенедиктинське абатство, що височіє на самісінькій вершині скелі… А довкола острова, на якому воно розташоване, вирують потужні відпливи і припливи, стрімкість яких багато хто порівнює зі швидкістю коня, що мчить галопом.

Навіть Віктор Гюго не міг стримати захоплення від подібного пейзажу, назвавши Мон-Сен-Мішель «пірамідою в океані».

Абатство Мон-Сен-Мішель – найбільш відвідувана пам’ятка у всій Франції після знаменитої Ейфелевої вежі. Туристи мають змогу бачити його здалеку, ще тільки наближаючись до острова. А все тому, що розташоване воно на самісінькій вершині скелі, на висоті 80 метрів, а його шпиль закінчується на висоті 155 метрів над рівнем моря. До речі, якщо у вас виникло почуття, нібито ви колись уже бачили Мон-Сен-Мішель, скоріш за все ви – шанувальник трилогії «Володар перснів», адже саме це абатство послужило прообразом фортеці Мінас-Тіріт.saint-michel-france-shutterstock_400627612.jpgФото roadaffair.com

Поява на мапі острова Мон-Сен-Мішель окутана пеленою легенд і міфів… Згідно з першою версію, дві скелі, котрі потім стали островами Мон-Сен-Мішель і Томбелен, притягнули у воду гіганти – батьки велетня Гаргантюа. Але занести їх далеко не вдалося, по дорозі титани настільки стомилися, що кинули важелезні глиби майже біля самого берега. Друга версія твердить, що першопричиною народження острова послужив шторм, який бушував тут на початку VIII століття, наслідком якого стали зміни берегової лінії. Частина прибережного суходолу назавжди щезла під водою, а потім і під зибучими пісками, а два самотніх скелястих пагорби водночас перетворилися на острови.cloitre-abbaye-msm-elenathewise-istock-463594997.jpgФото oui.sncf

Що стосується самого бенедектинського абатства, то Нормандський герцог Рішар І добився дозволу від Папи на його зведення ще в X столітті. Процес створення монастиря тривав цілих п’ять століть, але вже в XII столітті це місце стало центром паломництва західноєвропейського регіону. За довгу історію свого існування Мон-Сен-Мішель перетворився на неприступну фортецю, а в часи Столітньої війни між Англією і Францією абатство грало важливу роль останнього французького укріплення в Нормандії. Звичайно, важка рука історії не пощадила старовинний монастир. Лише наприкінці XIX століття Наполеон ІІІ зараховує його до низки національних пам’ятників і віддає розпорядження розпочати роботи з його реконструкції, а вже 1886 року велична фортеця набуває сучасного вигляду.5583.Mont-Saint-Michel and its Bay - Photo by Albertine Slotboom.jpg
Фото werelderfgoedfotos.nl

Щоб подорож в абатство не видавалася вам безкінечним блуканням сходами і вузенькими провулками, варто обзавестися картою місцевості. У нижньому ярусі розташовані Королівські ворота, звідки можна потрапити в сам замок. Звідси ж бере свій початок єдина на острові вулиця Гранд Рю, по обидва боки якої одне до одного притискаються крихітні будиночки XV-XVI століть, в яких зараз розташовуються ресторанчики, кафе, готелі й сувенірні крамниці. Потрапивши в сам замок, ви нібито переноситеся в іншу епоху. Здається, що на цьому світі більше не існує нічого, крім цього усамітненого острова, оточеного з усіх боків мінливою стихією… Вогню у багаття уяви підкидають розташовані тут музеї. Історичний музей пропонує помилуватися старовинними реліквіями, серед яких перископ із двохсотлітньою історією. Ще одне місце – галерея Тифени – повністю занурює в атмосферу XVIII століття, відтворюючи оригінальну обстановку будинків того часу. А найцікавіше – на закуску! Музей під назвою Археоскоп пропонує туристам подивитися унікальну виставу, створену за допомогою нових мультимедійних технологій. Приправлена неймовірними спецефектами, вона розказує історію острова і розкриває його унікальні загадки…5547.Mont-Saint-Michel and its Bay - Photo by Albertine Slotboom.jpgФото werelderfgoedfotos.nl

Особливий інтерес викликає верхній ярус замка – Ла-Мервей (фр. La Merveille – диво). За прохід на верхній ярус, де зберігаються релігійні реліквії, доведеться заплатити від 9 до 18 євро. «Диво» ділиться на дві секції – кожна в три поверхи. Тут є безліч приміщень, які використовують із цілком різною метою. На першому поверсі зі східного боку розташовані кімнати, в яких ченці давали прилисток паломникам. Тепер тут магазинчик із сувенірами. Над ними розташовано приміщення для гостей, в котрому абат приймав бажаючих. Тут же, в одному з камінів, готували їжу. На другому поверсі розташована колишня монастирська трапезна. Варто відзначити чудову готичну архітектуру цього місця: високі колони, величезні вікна, просторі кімнати і круглі арки надають замкові легкості, немов наповнюючи його свіжим нормандським вітром.

Екскурсія абатством також включає відвідини Церкви – храму, котрий нині діє в Мон-Сен-Мішель, Вежі Габріель, караульної зали, мальовничих терас… Головний пункт в екскурсії – відвідини Крипти Великих Колон і найдавнішої частини абатства – крипти Нотр-Дам під землею, збудованої на початку X століття.

Читайте також: Прованс: від Марселя до Монако

Неповторною особливістю цієї місцевості є потужні припливи і відпливи… Ще Віктор Гюго попереджав усіх охочих відвідати монастир Мон-Сен-Мішель про їхню небезпеку і водночас описував їхню божевільну красу. Двічі протягом місячної доби води затоки віддаляються від берегів острова на відстань 18 кілометрів, а потім через 5-6 годин повертаються зі швидкістю до 40 кілометрів на годину!mont-saint-michel-2481876_1280 kjjg.jpgФото needpix.com

І знову хвилі б’ють об неприступні стіни старовинного замку, ніби намагаючись позмагатися з ним у могутності, доки не приходить час знову відступати… Легенди свідчать про те, що в стародавні часи стихія часто уносила життя як самотніх заблукалих мандрівників, так і великі екіпажі, що необачно вибрали цей шлях. Зараз же завдяки своїм унікальним природним особливостям затока Мон-Сен-Мішель вважається екологічно важливою зоною – тут вирощують знамениті нормандські мідії. Тим, хто вирішить відвідати це чарівне місце, варто ретельно ознайомитися із графіком відпливів і припливів, щоб почуватися комфортно і безпечно. Особливу увагу на розклад слід звернути увагу тим туристам, що пересуваються на авто: що вище рівень води, то більше території абатства затоплюється, зокрема, за висоти від 12,5 метрів починає потопати під’їзна дорога.

Головне фото allhdwallpapers.com

Вам это будет интересно:
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ковзкі забави: Найкращі вуличні ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. Напередодні свят OUTLOOK підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
Ми там були: Ле-Ман – недоторканий шарм старої Франції
Антон Сак переїхав до Франції, щоб отримати вищу освіту. Він студент хімічного факультету Леманського університету (Le Mans Université). Сьогодні розповідає нам про Ле-Ман – чарівне старовинне французьке місто зі своїм особливим колоритом. Воно мало відоме туристам, проте відвідування його – цікава точка у маршруті.
Нормандія очима Корнія Грицюка: Останній прихисток Жанни Д’арк. Частина 3
Корній Грицюк завершує цикл подорожніх нотаток про французьку Нормандію. Після Довіля і Шербура-Октевіле ми запрошуємо вас до головного міста північної частини великої країни – до Руана.
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Нормандія очима Корнія Грицюка: батьківщина парасольок і субмарин. Частина 2
Корній Грицюк продовжує ділитися враженнями від французької Нормандії. У попередньому матеріалі він розповідав про свій вояж до Довіля. Тепер на черзі Шербург, або Шербур-Октевіль. Подвійна назва міста з'явилася на початку 2000-х, коли Шербург злився з Октевілем.
Нормандія очима Корнія Грицюка: яблука, молоко та океан. Частина 1
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану...
ВІДЕО: Загадка на півдні Франції - печера Шове
У 1994 році в горах на півдні Франції була виявлена печера, всередині якої знаходилося більше тисячі наскельних зображень, що датуються 34 століттям до н.e. На думку експертів, це сліди першої цивілізації на території Європи. Чудовою якістю збережених малюнків печера зобов'язана тому...
Прованс: від Марселя до Монако
Monamour, monami… Усі найкрасивіші слова і пісні про кохання звучать французькою. Переглянути всі вигини Франції і знайти усамітнення у провінції Прованс, що ніжно гойдається на південному сході батьківщини Брижит Бардо й Антуана де Сент-Екзюпері. Старовинні міста від Марселя до Монако просякнуті ліричною античністю, і думки лишитися на Лазуровому березі відвідують знов і знов.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Відпустка в радість, або де відпочити в тиші і спокої?
Літо вже зовсім скоро, а це значить, що час планувати відпустку, пакувати валізи і складати список місць must visit. Ми розуміємо, що в шумному місті важко знайти місце, де б панувала повна тиша. А людина так влаштована, що іноді спокій їй просто необхідний.
Квіткові долини світу
Квіткові поля і долини вражають і приваблюють увагу найвибагливіших поціновувачів прекрасного. Різнокольорові розсипи духмяних рослин прикрашають простори майже в кожній країні, у найвіддаленіших між собою частинах світу. Ми пропонуємо кілька варіантів таких квіткових килимів на будь-який смак.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Бельвіль: паризький Вавилон
Напевно, кожна людина знає міф про знамениту Вавилонську вежу, яку так і не судилося побудувати різним народам. Дивно, але те, що не вийшло в легенді, відбувається насправді – десятки різних етносів мирно уживаються в паризькому кварталі Бельвіль і зводять вежу Толерантності на наших очах.
Подорожі до китової пащі
Нам, дорослим, іноді таки вдається втілити в життя дитячі фантазії, побачити наяву історії з малечих снів, відтворити те, що здавалося казкою. Ось мріяли ви коли-небудь побувати в пащі у кита? Ніби вас проковтнула величезна рибина і тривалий час ви там жили, роздивлялись, як там у неї всередині, облаштовували свій побут, плавали та пірнали досхочу?
Закрыть
Outlook facebook page