RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Прибалтика музейна

Прибалтика музейна

Прибалтика – гарне місце для недорогого туризму в Європі. Вона відома, крім усього, і своєю мінливою погодою. Води і вітри Балтики дають про себе знати несподіваними опадами, та це не привід сидіти в номері: довкола безліч дивовижних музеїв, а об’їхати всі три країни за кілька днів не така вже й велика проблема.

Ми вирішили прогулятися разом з вами по найцікавіших тематичних музеях регіону, не розглядаючи класичні – краєзнавчі та національні. Усе тому, що протягом останніх двадцяти років і в Литві, і в Латвії, і в Естонії почали з’являтися оригінальні місця, котрі креативно знайомлять гостей з тим чи іншим явищем, від медицини до… чортів.

Музей Сонця, Рига

Незважаючи на те, що Латвію важко назвати спекотною країною з палючим сонцем, саме в її столиці розташований єдиний у світі музей, присвячений головній зірці нашої системи. Уже понад 11 років ним опікується Івета Гражуле, котра якось, мандруючи теплою Португалією, купила собі на пам'ять маленький брелок-сонце. Поступово вона почала привозити подібні сувеніри з усіх країн, де бувала, а її хобі підхопили друзі і знайомі. У підсумку кілька років колекція, зібрана з миру по нитці, поміщалася в її квартирі, та коли місця стало бракувати, Івета разом зі своїми скарбами перебралася у приміщення, розташоване у Старій Ризі, за адресою Valnu 43 і відкрила там музей. Експозиція налічує кілька тисяч творчих виробів художників і ремісників з усієї планети. Також цікаві і наукові зали, де проводять серйозні лекції і семінари. Саме по собі місце буквально просякнуте теплом і дружньою атмосферою, тому побувати там особливо приємно під час негоди – кожен гість заряджається енергією і позитивом. Квиток коштує чотири євро.fixedw_large_4x.jpgФото trover.com

Гідрогавань, Таллінн

Найбільш сучасний і відвідуваний музей Прибалтики по праву вважається одним із найцікавіших в Європі за своєю тематикою. Відкритий 2011 року як філіал Морського музею Естонії цей гігант відразу став улюбленим місцем дозвілля туристів і жителів Таллінна, як дорослих, так і дітей, адже від експонатів тут перехоплює подих. Легендарна британська субмаринаLembit, величезний криголам SuurTõll, гідроплан ShortType 184 та інші об’єкти, котрими можна прогулятися. Окрім всього цього багатства до послуг відвідувачів сучасні стимулятори й апарати віртуальної реальності, за допомогою яких будь-хто охочий має змогу як злетіти в небо, так і зануритися на дно океану, або ж вирушити в реалістичну навколосвітню подорож. Хоча квиток сюди і коштує 10 євро, що для Естонії не так вже й мало, така вартість цілком виправдана: батьків, котрих дружини у вихідний відправляють сюди з дітьми, самих доводиться мало не силоміць витаскувати.4_.jpgФото visitestonia.com

Музей історії медицини, Рига

Унікальне місце, вказане практично у всіх путівниках по столиці Латвії. Усе тому, що саме в цьому музеї, заснованому видатним місцевим лікарем Паулом Страдиньшом, можуть доступною мовою розповісти про медицину все, що відомо науці. Експозиція розташована на чотирьох поверхах і ділиться за темами: кімнати з інструментами від давнини і до сучасних технологій, кунсткамера, де можна на власні очі побачити, наприклад, собаку з двома головами та інші результати сміливих експериментів, і музей фармацевтики з унікальними препаратами минулих століть. Також є спеціальна інсталяція, завдяки якій кожен гість занурюється в середньовічну Ригу і може пройтись тамтешніми аптеками, послухати, про які хвороби і ліки говорять містяни й оцінити монастирський шпиталь. Розташоване все це у п’яти хвилинах ходьби від монументу Свободи, за адресою: вулиця Антоніяс, 1. Дорослий квиток коштує 2 євро.Фото i.redigo.ru

Музей чортів, Каунас

Однією з пам’яток веселого студентського Каунаса, поза сумнівом, є знаменитий музей чортів, котрий, як і численні подібні унікальні об’єкти, «розпочинався» у порядку приватної ініціативи. У даному випадку і жителі міста, і гості мають завдячувати місцевому ексцентричному художникові Антанасу Жмуйдзінавічусу, котрий протягом 60-ти років збирав по всьому світу фігурки і маски нечистої сили. На момент його смерті у студії зберігалося понад три сотні унікальних експонатів із дерева, тканини і пластику. Для всіх, хто цікавиться чи бодай не боїться відьом, чаклунів і бісів, відвідини цього міні-музею, безумовно, мають бути в обов’язковій програмі по Литві. Тут і страшно, і весело водночас, оскільки художник любив посміятися над нечистю, збираючи й карикатурні об’єкти. Утім, за всім цим символізмом проглядаються і реальні людські риси. Особливо вражають танцюючі над картою Литви Гітлер і Сталін в образі дияволів. Вхідний квиток коштує півтора євро.Q9CWZRFW0CL7UVULNSP7.jpgФото inverness-courier.co.uk

Музей жертв геноциду, Вільнюс

Прозваний у народі як «лігво КДБ», він відкрився практично відразу після проголошення Литвою незалежності – 1992 року. Сама будівля, зведена ще 1899 року як Палац правосуддя, розташована на головній вулиці Вільнюса – проспекті Гедимінаса. За часів Радянського Союзу тут облаштувався головний офіс республіканського Комітету держбезпеки – саме за цими стінами складали списки неугодних громадян, проводили допити, застосовували тортури і навіть вбивали. Найбільш похмурий вигляд має підвальне приміщення – там містилася невелика в’язниця і розстрільна кімната зі слідами від куль. Окрім підвалу для відвідувачів відкрито три поверхи, де вони мають змогу ознайомитися з розсекреченими документами, спеціальною технікою, яку використовували для прослуховування і фотографування громадян, і навіть переглянути документальний фільм. Вартість вхідного квитка – 4 євро.Execution_Room_-_Basement_of_Former_KGB_Headquarters_-_Museum_of_Genocide_Victims_-_Vilnius_-_Lithuania_(27252442753)_(2).jpgФото commons.wikimedia.org

Головне фото worldtravelguide.net

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page