RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу

Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу

Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.

Харбінський фестиваль снігу та льоду

Свято, яке з 1963 року проводять у китайській провінції Хейлунцзян, заслужено вважається головним зимовим фестом на планеті. Адже саме тут художники і волонтери споруджують гігантські об'єкти. За кілька тижнів до відкриття в Харбіні з'являється ціле крижане містечко зі своїми висотками, вежами, храмами та копіями світових архітектурних шедеврів. Тут зводили і Ейфелеву вежу, і Колізей, і Тріумфальну арку. Для цього використовують воду з річки Сунгарі та спеціальні інструменти, аж до лазерів. Крім них і таланту майстрів, не менш важливу роль відіграє і погода – зими в Харбіні суворі, денна температура рідко буває вище, ніж –17 градусів, а вночі показники взагалі опускаються до –40. Тому скульптури чудово почуваються і стоять аж до початку весни, хоча сам фестиваль триває трохи більше місяця, стартуючи в січні. Щоб гості пробули тут якомога довше, організатори облаштовують спеціальні бокси, де можна зігрітися, випити чаю та перекусити, а для найстійкіших працюють «крижані» кафе і бари.190102114113-harbin-ice-festival-1074742534.jpgPhoto edition.cnn.com

Вінтерлюндія

Цей канадський захід найчастіше припадає на три перших вихідних лютого на території каналу Рідо, який у ці дні стає гігантською семикілометровою ковзанкою. Ще дві локації – озеро Доу і парки Картьє і Конфедерації. Фестиваль, якому вже майже сорок років, вважається однією з головних зимових принад Оттави. Крім зведення всіляких об'єктів зі снігу та криги, Вінтерлюндія є справжнім святом для дорослих і дітей, адже кожен має можливість не тільки бути глядачем, а й узяти участь у захопливих забавах – перегонах на ліжках, забігах, проходженні смуг перешкод, майстер-класах. Навіть традиційне кидання сніжок тут стає запеклим боєм, у якому беруть участь тисячі людей.hatn8pkafefytfmtw4da.jpgФото fifa.com

Свято снігу, Саппоро

У Японії теж люблять холодний сезон, тому на початку лютого в місті Саппоро, столиці острова Хоккайдо, цілий тиждень відзначають свято снігу. Воно вважається одним з найстаріших у світі, оскільки на рівні муніципалітету захід організовують з 1950 року, коли місцеві школярі у парку Одорі зліпили шість снігових фігур тварин. Проявлена підлітками майстерність вразила городян, і вже наступного року усі наслідували їх. Відтоді кожна сім'я в Саппоро намагається провести бодай один зимовий день у парку і створити власний шедевр. Крім того що основне дійство – конкурс об'єктів – відбувається на цій території, центральні вулиці міста теж стають важливими локаціями. Саме це і робить фестиваль унікальним, адже величезний мегаполіс перетворюється на суцільні декорації для новорічних казок. Щороку його відвідують близько двох мільйонів туристів з усієї планети, а це число дорівнює кількості населення самого Саппоро.travel.navitime.com-min.jpgФото blog.metatrip.com

Фестиваль крижаних скульптур у Єлгаві

Латвійське містечко вже друге десятиліття поспіль збирає майстрів ленд-арту на початку лютого. Захід примітний тим, що вважається радше змаганням, а не виставкою. Щороку учасники отримують різні тематичні завдання і небагато часу, відведеного на їхнє виконання. Потім журі, яке складається зі світових гуру, оцінює скульптури не тільки з точки зору глядачів, для яких майже всі – «вау!», а й професійно. Тому на території парку герцога Єкаба і у сквері біля Палацу культури вирують неабиякі баталії, а температура, попри зимову холоднечу, помітно підвищується. Умільці змагаються як індивідуально, так і, представляючи свої країни, об'єднуються в команди. Фестиваль хоч і молодий, однак його вже високо оцінили, про що свідчить глядацький інтерес – з кожним разом кількість гостей збільшується на 50–70 тисяч.444d2df4-96a7-4477-82de-ed79bc054c58-latvia-ice-sculptures.jpgФото loveexploring.com

Перша ніч, Бостон

Останнім у нашій добірці буде найважливіше для Північної Америки свято Першої ночі. Його 1976 року започаткували митці, які вирішили зробити новорічну ніч справді чарівною і створили в центрі Бостона декілька дивовижних фігур із криги. Ініціатива привернула увагу не тільки перехожих, а й міської влади, яка збагнула, що захід може стати візитівкою міста. Відтоді свято розрослося і стало справжнім карнавалом. Тепер воно тримається не тільки на волонтерському пориві художників, а й на багатомільйонному бюджеті. Ба більше, перемістивши основний майданчик з центру ближче до Бостонської бухти, організатори отримали неймовірну завдяки пейзажу локацію, яка новорічної ночі освітлюється найпотужнішим у країні феєрверком. Саме крижані скульптури з Бостона бачать усі американці, коли телебачення транслює салют – символ святкування, а годинник сповіщає про настання Нового року.GettyImages_900544898.0.jpgФото boston.curbed.com

Головне фото archdaily.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Оце так сервіс! Японське таксі
Найперше, з чим має розібратися кожен турист, опинившись у новій країні – це із транспортною системою. Часто вона здається складною і заплутаною, і щоб збагнути її, потрібні тижні, а може, й місяці. Наша читачка Наталія Усенко побувала в Японії і ділиться своїми враженнями про найбільш комфортний і безпечний транспорт у світі.
Амазонки з племені мосо: Заповідник фемінізму в затінку Гімалаїв
Автори антиутопій пророкують сотні бід людям майбутнього, яким знову і знову забороняють грати весілля, та, схоже, не все так страшно. У китайській провінції Юньнань, коло самісінького підніжжя Гімалаїв, живе матріархальне плем'я мосо, якому поняття шлюбу зовсім не знайоме.
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Departure: Сатояма
У Японії є містечко, жителі якого дуже довіряють одне одному. Довіряють настільки, що п’ють воду з одного джерела, котре протікає через їхні оселі, ще й миють там посуд після їжі. Сатояма, що у перекладі означає ідеальне місце для життя в гармонії з природою, розташоване у північній префектурі Гіфу, ізольованій від решти світу гірськими вершинами і рисовими полями.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
Царство льоду і снігу. Фестиваль Харбін
Щоб серед наших читачів не ставало забагато сумних і плаксивих людей, що лічать дні до літа чи бодай до теплої весни, OUTLOOK розповідає як мінімум про один привід полюбити холодний сезон всім серцем. І привід цей – вирушити в китайське місто Харбін і на власні очі побачити фантастичний за своїм розмахом фестиваль льоду і снігу.
Снігова королева позаздрила б. Кращі льодові готелі світу
Замість підлоги з підігрівом – ковзанка. Як альтернатива махровому халату – шапка-вушанка і пуховик. Відпочити у стилі «Північний полюс» пропонують еко-готелі та кафе в Канаді, Румунії і навіть спекотному Дубаї...Єкзотичними можуть бути готелі не тільки біля окену та тропічних пальм.
Зимова казка: які міста найгарніше прикрашають до Нового року
До початку 2022 року лишилося зовсім обмаль часу, тому, якщо ви ще не вирішили, де саме будете відзначати найпопулярніше свято на нашій планеті, OUTLOOK пропонує свою добірку найбільш яскравих міст для святкування. У них всі бажання і мрії неодмінно збудуться!
Закрыть
Outlook facebook page