RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  All you need is … The Beatles

All you need is … The Beatles

3 січня хтось усе ще сумує про минулий рік, а дехто – про те, що цього дня легендарні бітли востаннє зібралися разом на репетицію. Цей матеріал – винятково для других.Рівно сорок шість років тому Пол Маккартні, Рінго Старр і Джордж Гаріссон так і не дочекалися свого друга Джона Леннона.

Рівно сорок шість років тому Пол Маккартні, Рінго Старр і Джордж Гаріссон так і не дочекалися свого друга Джона Леннона. Гітарист не з'явився на репетицію, яка стала для бітлів фінальною. Група доживала останні дні. Парадоксально, але розпад ліверпульської четвірки аж ніяк не вплинув на кількість фанатів. Більше того, з року в рік їхнє число незмінно зростає. І чого вони тільки не виробляють...

Наприклад, у Бразилії під час карнавалів шанувальники групи збираються, щоб хором виконати свої улюблені пісні. До музики вони додають ще й запальних латиноамериканських мотивів. Щороку такі співи збирають понад 5 тисяч люду. А 2013 подія взагалі стала рекордною – 60 тисяч присутніх! 

У жовтні минулого року один завзятий шанувальник перервав виступ Маккартні на «Бі-Бі-Сі » заради ... автографа. Отримавши заповітний розчерк, чоловік все ж дозволив музикантові продовжити виступ. До речі, сер Пол на нього не образився. Бо ж, за його словами, фанати – це святе.

«Бітлз» завжди мали особливі стосунки з поціновувачами їхньої творчості. Чого варта хоча б історія Рінго Старра. 1964 року під час американського турне барабанщик «Жуків» цілком випадково сфотографував п'ятьох юнаків, які їхали в сусідній машині. Зняв і забув. А майже через 50 років музикант перебирав речі та натрапив на світлину з тими хлопцями. Рінго чомусь спалахнув бажанням знайти цих людей. Здавалося б, неможливо. Але за допомогою американського ТБ це вдалося. Ба більше, їх ще раз посадили в автівку й сфотографували, немов на кілька миттєвостей повернувши молодість. 

Узагалі, шанувальники таланту ліверпульської четвірки так одержимі гуртом , що воліють за будь-яку ціну бодай якось наблизитися до кумирів. І не обов’язково в реальному часовому просторі. Не так давно на торгах було продано дім, у якому до 5 років жив Джон Леннон. Ціна лота – 772 тисячі доларів. Той факт, що вартість житла зовсім не відповідає ринковій, а навіть навпаки – завищена в декілька разів, нового власника не збентежила. Бо ж не грошима любов вимірюється. 

Оригінальне зізнання в любові до квартету зробив американський сценарист Кріс Маккой. Він вигадав цікавий сюжет для науково-фантастичного фільму. Два головних герої за допомогою машини часу вирушають у минуле, щоб запобігти знайомству Джона Леннона з Йоко Оно. На думку кіношників, саме вона винна в розпаді групи. До речі, перемовини щодо запуску сценарію у виробництво вже ведуться.

Підрахувати, яка за ліком хвиля «бітломанії» охопила рідний для музикантів Ліверпуль, зараз узагалі неможливо. Місцеві кажуть, що стільки шанувальників не з'їжджалося навіть у часи піку популярності гурту. Мало не в кожному дворі вечорами збираються компанії, щоби вкотре поспівати про те, що «ще вчора всі мої проблеми здавалися такими далекими».

Нічого дивного в цьому немає. Адже поки люди взагалі слухатимуть музику, серед них обов'язково знайдуться бітломани. Напевно, ще жоден бенд не був таким популярним серед людей, різних за статусом та соціальним становищем. Як нещодавно стало відомо, навіть серйозний і, не побоюся цього слова, суворий керівник Північної Кореї Кім Чен Ин просто обожнює легендарний гурт...

Вам это будет интересно:
Зліпи собі хобі. Історія гончарства
У краєзнавчий музей якої країни не зайди, неодмінно помітиш схожі археологічні знахідки – уламки глиняних виробів. Гончарне ремесло, що народилося кілька тисячоліть тому, однак існує й сьогодні, по праву може вважатися одним із найбільш довговічних.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
У Києві відкрилась виставка азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва
24 грудня за ініціативою та за підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка робіт відомого азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва. Серед гостей були присутні заступник міністра культури України Ростислав Карандеєв...
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
Ручна робота: персидські килими
У ті часи, коли перським воїнам не було рівних, а їхній силі підкорилися Римська імперія та Аравійський півострів, з-під пальців майстринь народу-переможця вийшов перший шедевр. «Весняний килим» став найдорожчим в історії людства. Він символізував владу і міць персів, а його краса оповідала про божественне походження царя Хосрова І.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Цукровий живопис Китаю: мистецтво з ложки
Квіти і дерева, тварини і птахи, дракони і герої казок – словом, все, що тільки спаде на думку, може тут перетворитися на об’єкт… їстівного мистецтва. Дивовижною технікою малювання гарячим цукром володіють китайські майстри із провінції Сичуань. Картини, виконані практично карамеллю, не можуть бути ні "відредаговані", ні перемальовані наново.
Фаду: ніжність і глибина португальських романсів
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
"Танцюючі фарби" чи турецьке малювання на воді - ебру
Вода – стихія примхлива і хистка. Будь-яке порушення її спокою змушує водний глянець змінюватися. Важко уявити собі, що воду можна використовувати як полотно, створюючи неповторні малюнки різнокольоровими фарбами: одна рідина лягає на поверхню іншої, народжуючи смислові сюжети…
Мистецтво тату: заворожлива магія натільних малюнків
Історія цього мистецтва налічує близько 6 тисяч років. Примітно, що своїм народженням модне нині ремесло завдячує випадку… Одного дня хтось із первісних людей помітив, що після того, як на місце опіків і порізів потрапляє будь-який натуральний барвник, на шкірі з’являються дуже стійкі малюнки.
Зроблено у Швеції: далекарлійська конячка
Відтоді, як крилаті коні валькірій назавжди поскакали до Вальхалли, на сторожі традицій вікінгів стоїть далекарлійська конячка – розписна народна іграшка, вперше згадана в літописі XVII століття. Далекарлійський коник є талісманом нетуристичної Швеції, рятуючи від забуття старовинні перекази і вірування.
Брегенц. До театру у смокінгу і на катамарані
Спеціально для тих, хто вважає театр і оперну музику пережитками минулого, ми розповімо про дивовижний австрійський театр, де традиційне мистецтво поєднується з технічними та інженерними новинками, а ще з неперевершеним краєвидом Альп.
Закрыть
Outlook facebook page