RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Африканські красоти. Ботсвана

Африканські красоти. Ботсвана

Усіма своїми гранями горять алмази Ботсвани. Але крім коштовних каменів, тут є й інші скарби. Сьогодні відкриємо цю країну зовсім по-іншому.

Практично п’ята частина країни – близько 17% – заповідна територія. Багато це чи мало, як знати. Але той факт, що найбільший за розмірами зелений оазис – Центральний Калахарі – перевищує площу... цілої Швейцарії, справді вражає. Виходить, Ботсвана, по суті, – країна-заповідник.

Не дивно, що місцеві жителі особливо пишаються своїми національними парками, яких тут більше десятка. І кожному при цьому вдається бути неповторним і унікальним. Та ще й певною мірою екстремальним. Наприклад, найстаріший заказник Чобе пропонує туристам максимально наблизитися до диких слонів. Тут розташований тунель, через який можна потрапити до самого епіцентру водопою. Тобто ви перебуватимете в захищеному бункері прямо біля води, поряд з тваринами-велетнями, які прийшли втамувати спрагу. Видовище і справді приголомшливе.

Читайте також: Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1

Центральний Калахарі – ще один найстаріший заповідник Ботсвани. Крім своєї гігантської території, про яку ми вже говорили, він відомий легендарними міражами, які зачаровують майже кожного туриста. Саме вони – головні винуватці того, що цю місцевість іноді називають «Долиною обману». У 2008 році заказник постраждав від сильної пожежі, котра знищила дуже багато об’єктів. Причини виникнення лиха досі не визначені. Однак довгий час шкоди Центральному Калахарі завдавали місцеві племена бушменів, які рубали дерева, розводили багаття, полювали на рідкісних тварин. Тому в 90-х роках минулого століття ботсванська влада прийняла рішення переселити кочівників.banner-destinations-central-kalahari.jpgФото adventureandexpeditions.com

Одне з перших місць у рейтингу тутешніх природних скарбниць заслужено займає транскордонний парк «Кгалагаді», розташований на території Ботсвани і ПАР. Сюди з’їжджаються любителі сафарі з усього світу. Серед місцевої фауни – птах-секретар, антилопи, гієни, шакали. Змиріться з тим, що тут заборонено пересуватися зі швидкістю понад 50 км/год і, ясна річ, смітити. Зате можна і навіть треба скуштувати популярну ботсванську страву – черв’яків варених або прожарених в олії (на ваш розсуд). Звучить, звісно, страшнувато, та ті, хто спробував, запевняють, що пальчики оближеш, ще й добавки попросиш.cape-fox-kgalagadi.jpgФото stingynomads.com

Природний заповідник Моколоді відкрили 1994 року. І навіть для африканців він вдивовижу, що вже казати про нас. А вражати відвідувачів будуть рідкісні білі носороги і безліч інших вимираючих видів, збережених тут. Місце розташоване всього лише в 15 хвилинах їзди від столиці Ботсвани, Габороне.sight_pic_big2_4007.jpgФото worldlist.travel

Читайте також: Ця дика Африка... Частина 2

Дельта найдовшої у світі серед водойм, що не мають стоку, річки Окаванго. Саме тут знаходиться чудовий екзотичний куточок Моремі, де савани змінюються очеретами, очерети – лісами акацій, акації – деревами мопане. До річки напитися приходять головні африканські хижаки – гепарди, леопарди і леви. Людині ця, здавалося б, незаймана природна ідилія теж доступна. Якраз тут завзяті мисливці мають чудову нагоду зайнятися улюбленою справою. Вхід до парку для місцевих жителів – усього 10 ботсванських пул з людини, що ледве перевищує один долар. Іноземцям же доведеться розщедритися і заплатити 120 пул. Притому цікаво, що ціна однакова як для дорослих, так і для дітей.MELEAF_025.jpgФото artwolfe.com

Тут описана практично половина парків Ботсвани. Сподіваємося, скласти картинку решти заповідників ви зможете самі. Як? Звичайно, купивши авіаквитки у світ африканських красот. Радимо поспішити – інтерес туристів до країни зростає. Щорічно вони залишають тут майже мільярд доларів. І недаремно ж. Адже острівців дикої, унікальної природи на нашій планеті стає дедалі менше. І Ботсвана, діамантово-заповідний рай, може дати фору багатьом.

Головне фото britannica.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Найробі
Сьогодні ми вирушаємо на відпочинок по-кенійськи. Будемо остерігатися злодюжок, торгуватися на місцевих ринках, куштувати фантастичний чай і закутуватися у строкатий африканський текстиль. Дізнаємося, які місця недоступні для скромних бюджетів, не засмутимося і піднімемо настрій фантастичним заходом сонця на узбережжі Індійського океану.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Колоритний континент. Красиві племена Африки
Повсякденне життя африканських племен може видаватися дивним навіть для мешканців цього континенту. І тільки природа і допитливі мандрівники лишаються наодинці з колоритом і незвичністю побуту етносів за межею мегаполіса.
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Закрыть
Outlook facebook page