RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Поцілунки, граффіті, боді-арт. Найдивніші протести світу

Поцілунки, граффіті, боді-арт. Найдивніші протести світу

Замість лайок та образ – поцілунки, замість гучних гасел – люди-напівфабрикати, замість декларацій – картини на власному тілі. OUTLOOK розкаже про найбільш креативні протести.

Історія незвичайних протестів бере свій початок 10 липня 1040 року, коли прекрасна британка леді Ґодіва проскакала верхи на коні оголеною містом Ковентрі. Таким ексцентричним вчинком жінка хотіла змусити свого чоловіка графа Леофріка знизити непомірно високі податки для своїх підданих... Усе-таки фольклор – він і в Англії фольклор, бо жодними офіційними документами самовідданість британки не підтверджується. А ось те, що її чоловіка поховано у тамтешньому монастирі майже як святого, а городяни його взагалі обожнювали – це щира правда, досить почитати літописи.

У Росії, як відомо, дві біди – дурні й дороги. Досить часто ці «біди» ще й поєднуються, і це призводить до трагедій. Щоб хоч якось привернути увагу до одвічної проблеми, художники Єкатеринбурга об'єднались і створили цілу серію графіті, героями яких стали місцеві чиновники. Акція справила позитивний ефект: хоч комунальники й стерли хутко карикатури, та разом з тим залатали дірки.

Рухаємося в бік демократичного і вільного Заходу, де щодня хтось обов'язково проти чогось протестує. Особливо радикальні європейські вегетаріанці, які нічим не гребують, аби довести свою правоту і переконати інших не вживати м'ясо. І хай не всім подобається таке зухвале вираження своєї позиції, лондонська мода на «запаковування людей у напівфабрикати» набрала обертів і докотилася до Іспанії, а потім і до США. Ідея народилася в головах активістів руху РЕТА.

А ще у Старому світі переймаються глобальним потеплінням. І підтверджує це протест-фотосет на льодовику у Швейцарії, організований активістами «Грінпіс» 2007 року. Понад сто людей роздяглися догола перед об'єктивом фотографа Спенсера Туніка, щоб привернути увагу всього світу до танення альпійських вершин.

У 21 столітті люди готові протестувати і проти соціальних мереж. Донька Брюса Вілліса Скаут украй не згодна з правилом сервісу «Інстаграм», де забороняють публікувати відверті фото. Після того, як один з її знімків було видалено з цих міркувань, дівчина топлес пройшлася вулицями Нью-Йорка, зазирнувши до продуктових та квіткових крамниць.

Бразильці останніми роками часто мітингують. Практично всі виступи спрямовано проти масштабних витрат на організацію Чемпіонату світу з футболу та Олімпіаду, утім, іноді бувають і винятки. Наприклад, на початку 2014 року сотні людей вийшли на пляжі Ріо і зручно розмістилися не на шезлонгах, а... на унітазах. Таким чином жителі міста висловили своє занепокоєння тим, що понад 70% стічних вод з величезною кількістю бактерій без будь-якої обробки стікає прямісінько в океан.

Головний концепт громадянського суспільства у США: «Ми не зомбі». Три роки тому декілька десятків «мерців» уперше провели в Нью-Йорку акцію «Захопи Волл-стріт», щоби показати фінансовим ділкам, що їхня не завжди безгрішна діяльність перебуває під наглядом громадськості і за махінації доведеться відповідати.

Економічні проблеми хвилюють і чилійців, особливо молоде покоління, яке вирішило поєднати приємне з корисним. 1 вересня 2011 року у Всесвітній день знань студенти зібралися в центрі Сантьяго, щоб не просто досхочу націлуватися, а й висловити свою незгоду з високими цінами на навчання. Масовий прояв почуттів став основним елементом протесту, меседж якого можна сформулювати так: «Любов – свобода, освіта – ні». Чиновники дослухалися і зробили «граніт науки» доступнішим, знизивши ставку за кредитами для молоді з шести до двох відсотків.

Такими вагомими результатами поки не може похвалитися китайський художник і дисидент Лю Бо Лін, і все ж його протестну творчість багато хто вже вважає шедевром. Після того, як його майстерню через цензуру закрили 2005 року, митець переключився на незвичайний вид живопису і став «людиною-хамелеоном». Використовуючи власне тіло замість полотна і зливаючись з навколишнім світом, чоловік заявляє про те, що в Піднебесній немає місця вільним художникам.

Вам это будет интересно:
Гід по старині: Европейські блошині ринки
Всупереч поширеній думці, європейські блошині ринки мають небагато спільного з секонд-хендом або звичайними торговельними рядами традиційних речових базарів. По суті, ці місця унікальні тим, що своєрідно відображають дух країни, а по непоказних, на перший погляд, товарах можна прочитати її минуле, відчути настрій епохи.
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
ВІДЕО: Загадка на півдні Франції - печера Шове
У 1994 році в горах на півдні Франції була виявлена печера, всередині якої знаходилося більше тисячі наскельних зображень, що датуються 34 століттям до н.e. На думку експертів, це сліди першої цивілізації на території Європи. Чудовою якістю збережених малюнків печера зобов'язана тому...
Підземний полиск імперії: будапештське метро
Провівши всього годину в польоті, я раптом дізнався, що опинився в місті, де є найстаріше в континентальній Європі метро. І це ще не все, чим примітна будапештська підземка. OUTLOOK вирушає на прогулянку метрополітеном одного з найгарніших міст світу. Спускаємось?
Departure: Балчик
Якщо вам до душі відпочинок у Болгарії, але не знаєте, в якому містечку зупинитися, відвідайте Балчик. Він підійде тим, хто цінує затишні й недорогі поїздки, без напливу відпочивальників і спустошення гаманця. А древній вік міста і наявність унікальних пам'яток створять чудову альтернативу сонячним і морських ваннам.
Великий шовковий шлях по-таджицьки
Зачувши словосполучення «великий шовковий шлях», одразу уявляєш собі відважних мандрівників і нескінченні каравани, повні коштовностей і дивовижних товарів, що перетинають країни та континенти. Сьогодні ми розповімо про таджицькі міста, котрі слугували у давнину найважливішими перевалочними пунктами цієї торговельної артерії.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
Фолкерк: привіт з шотландської провінції
Шотландія, з її похмурим і освіжаючим кліматом, знаменитим чудовиськом Лох-Несс і прекрасним віскі, вже давно вважається улюбленицею досвідчених мандрівників. Однак навіть знавці, рідко вибираються далі Глазго і Едінбургу, хоча саме між ними лежить маловідоме місто Фолкерк, про який наша сьогоднішня розповідь.
Петра. Скарби набатеїв
Безцінний дар земель Сходу, казкове місто, висічене з червоної плоті, столиця працьовитого арабського племені набатеїв, котрі прийшли до Йорданії понад дві тисячі років тому... У Петри багато порівнянь, та жодне з них не здатне передати красу і велич цього загадкового міста. Довгі роки воно було легендою, містом-примарою, що жило в оповідях про стародавній народ і його дивовижні скарби.
Сила – у миротворчості: День Організації Об'єднаних Націй
Організацію Об'єднаних Націй було створено задля припинення насильства у світі, захисту прав людини і викорінення злиднів. 24 жовтня 1945 року держави-засновники ратифікували договір про створення всесвітнього органу, який отримав назву ООН.
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
OUTLOOK пощастило побувати в гостинній країні Узбекистан і сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
Фортеця Масада: остання битва
«Моя хата скраю, першим народ від ворога захищаю» – це українське прислів'я цілком можна вплести в історію ізраїльського народу, тільки замість «хати» використати слово «фортеця». Коли римляни напали на Єрусалим, жителі стояли пліч-о-пліч доти, доки ворожі легіони не відтіснили їх до останньої твердині.
Помпеї: життя під попелом
Людська історія пам'ятає Дрезден, Хіросіму, Нагасакі. Але очолюють цей сумний список древні Помпеї – жителі, якого стали застиглими пам'ятниками не з власної волі. Місто з видом на Везувій, неподалік сучасного Неаполя, було одним з найбільш розвинених не тільки в Римській імперії, але і в Європі. Свідченням цього є те, що Помпеї лежали на торговельному шляху, який з'єднував Рим і Південну Італію.
У Києві відбувся транскордонний молодіжний табір «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі»
З 5 по 8 листопада 2019 року у рамках проєкту відбулись заходи, до участі в яких долучились студенти та викладачі з Білорусі й України, поважні гості та дипломати​.
Леніну й не снилося... Вражаючі мавзолеї
Великі й не дуже світу цього змушують голосно говорити про себе не тільки за життя, але й після смерті. А як, власне, можна промовчати, дивлячись на помпезну усипальню того чи іншого діяча, навіть не беручи до уваги єгипетські піраміди. Outlook переконався в тому, що мавзолей Володимира Ілліча на Красній площі – досить скромний притулок на відміну від...
Усім потрібні гроші. Валюти світу
Називають їх скрізь по-різному, проте люблять, напевно, однаково. Ми говоримо, звісно ж, про гроші, а точніше про їхні «другі імена». Адже крім офіційної, у кожної валюти є своя, народна назва, яке не так відома, але дійсно заслуговує на увагу!
«Пташку шкода!». Пернатий символ Маврикія
Фігурки птиці додо «окупували» всі сувенірні крамниці Маврикію, а її зображення навіть стало національним символом, доповнивши собою герб країни. Та найприкріше, що всю цю славу маврикійський дронт отримав після того, як повністю зник з лиця землі, на що знадобилося менше ста років...
Закрыть
Outlook facebook page