RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Кройцберг – маленький Стамбул

Кройцберг – маленький Стамбул

Автор: 13.09.2021 | Німеччина
Турки з усього світу часто жартома називають Берлін третім «своїм» містом після Стамбула та Анкари. Тому пропонуємо ваші увазі розповідь OUTLOOK про легендарний Кройцберг, який зовсім не схожий на інші райони німецької столиці.

Так склалося, що після сумного поділу Берліна по Другій світовій історична та зелена (така вона й донині) місцевість біля пагорба Кройцберг стала східною околицею західної частини міста. І як часто буває в таких випадках, у прикордонній зоні зосередилися громадяни, які не надто шанували закон і порядок: алкоголіки, кишенькові злодії, торговці зброєю та наркотиками, нелегали. Крім них, до слова, там були також представники творчої інтелігенції, зокрема й художники, яких усім переліченим вище не налякаєш. Владі це було досить зручно – практично всі «неблагонадійні» мешкали в одному гетто, тож поліції було легше контролювати ситуацію.

Приблизно в 60-70-і роки минулого століття Німеччина уклала договір з Туреччиною, і безробітні, але фізично міцні та вправні жителі подалися у ФРН на заробітки, в основному в будівельній сфері. Мігранти прагнули оселитися компактно і поруч зі своїми. А найдешевша оренда житла у столиці була саме в Кройцберзі. Тому ті німці, хто ще звідти не перебрався, з радістю здавали в оренду або продавали свою нерухомість, сподіваючись переїхати у більш добропорядний район.tinggly.com.jpgФото tinggly.com

Та коли в кінці 1989 року Берлінський мур впав, зловмисники розповзлись по всій країні, а в самісінькому серці величезного міста опинився район практично повністю заселений турками. Багато з них не тільки не повернулися додому, але і, скориставшись законом про возз'єднання, перевезли до Німеччини свої родини. Тому тепер туристи, виходячи на станціях «Котбуссер Тор» або «Герліцер Банхоф» мають бути готові побачити інший Берлін, а радше маленький Стамбул.0c2957f3d86c3de9b34d9a1de9fb8b9f.jpgФото pinterest.com

Дивіться також: На подіумі: Німеччина

Чайні, ятки зі смачнючими кебабами та шаурмою по три євро, заклеєні чорним скотчем шибки барів (щоб можна було випивати), вулична музика, чемпіонати з танцю живота – все це розриває шаблон нудної і педантичної Німеччини. Адже саме цей район наочно демонструє таке поняття, як німецький мультикультуралізм. Зараз ніхто точно не скаже, скільки саме турків живе у країні. Офіційно – 3,5 мільйони. Багато хто вже давним-давно отримав громадянство, а нащадки набагато краще знають мову Гете, ніж рідну. Варто хоча б поглянути на Бундесманшафт – збірну з футболу, яка стала чемпіоном світу на минулому мундіалі. Озіл, Гюндоган, Мустафі – не надто арійські прізвища, чи не так?

Змішання двох націй відчувається у Кройцберзі як ніде. Коли суботнього вечора виходиш до мосту Адміральбрюкке,головної місцевої тусовки, то бачиш, як молодь абсолютно спокійно п'є пиво, малює графіті, співає пісень двома мовами та ділиться косяками марихуани, аромат якої став невід’ємним атрибутом району. Тут, як і раніше, панує простота і свобода, а житло хоч і зросло в ціні, та все ж залишилося доступним для приїжджих і своїх бунтарів-інтелектуалів, а криміналом у нинішньому Кройцберзі і не пахне. Автор цих рядків особисто розгулював уздовж лінії метро кілька ночей поспіль і не помітив нікого і нічого загрозливого. У районі мирно уживаються турки і німці, які залишилися чи навіть переїхали сюди, бо тут весело і до центру рукою подати.mohammad-saifullah-J_7lZpUAFWU-unsplash.jpgФото everestate.com

Щовихідного уздовж каналу Плануфер збирається справжній східний базар, куди на закупи приїздять з усього міста. Незліченні забігайлівки, де з цих же продуктів уже приготували кулінарні шедеври, нікого не залишать байдужим. Ну а потім не можна не пройтися по Ораніенштрассе з її барами та нічними клубами, найлегендарніший з яких SO36 (поштовий індекс Кройцберга). Там свого часу запалювали Іггі Поп і Девід Боуї. Після бурхливої ночі ранок слід почати з цілющих східних супів, вони піднімуть і збадьорять кожного, хто хильнув зайвого. Місцева синагога, галерея сучасного мистецтва, уподобана кіношниками площа Шаміссо – обов'язкові об'єкти для культурного туризму. І все це на тлі релігійних графіті й хіджабів.

Нині турки настільки інтегрувалися в Німеччині, що вже якось і язик не повертається назвати Кройцберг «національним гетто». Молодь цієї частини міста насилу ідентифікує себе з якоюсь однією країною, попри традиційне виховання і консерватизм ісламу. Все ж роки, проведені в центрі космополітичної і толерантної столиці, даються взнаки. А зазирнути сюди варто всім, адже на Бранденбурзьких воротах і Александерштрассе Берлін не закінчується. Тільки тут можна скуштувати такої шаурми (її можна сміливо купувати в будь-якому кіоску, адже, щоб не втратити ліцензію, господарі точок мають готувати тільки високоякісну їжу), після якої будь-яка інша здаватиметься просто лавашем із м'ясом...

Головне фото visitberlin.de

Вам это будет интересно:
На подіумі: Німеччина
Характерною рисою національного німецького костюма завжди вважали його самобутність і комфорт. Напевно, тому помилуватися національним одягом Німеччини в наші дні можна не лише на святах десь у селі чи в книжках з історії, але й на вулицях великих міст.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
Прем’єра вистави Бертольта Брехта «Тригрошова опера» у Львові!
9 липня о 19:30 на Великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні та організаційної - Почесного консульства Німеччини у Львові відбудеться прем'єра вистави «Тригрошова опера» Бертольта Брехта.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Сором’язливий Ганновер
Хто він і який, той невеличкий Ганновер, що продовжує ховатися за спинами своїх популярних серед туристів німецьких братів? Місту неодноразово доводилось змінювати свої вбрання і вигляд, але від кожної пережитої епохи Ганновер зберіг по клаптику, не втративши при цьому своєї індивідуальності й цілісності.
А ви знали...?
Добірка цього тижня у своїй більшості стосується фотографій і вони вас однозначно вразять! Тут зібрані як знімки фотохудожників ХХ століття, так і переможця цьогорічного конкурсу аерофотозйомки Drone Awards. А от завершимо підбірку елементом сучасних реалій...
Посольства відзначили Європейський день мов-2020!
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.
Онлайн-зустріч із послом Німеччини в Україні Анкою Фельдгузен
Як стають послом? Як виглядають робочі будні у Посольстві? Як пані Фельдгузен вивчила українську? Ці та інші питання можна буде особисто поставити пані Послу вже у найближчу середу...
Берлін з родзинками
Місцеві одразу впізнають туристів за головами, які постійно крутяться навсібіч. І таки є місця, де це справді варто робити! Одне з них – Берлін, місто, яке з кожним днем змінюється, нові покоління приносять щось своє, і по камінчику зникають не лише залишки Берлінського муру, а й решта стін. Німецька столиця стає іншою. І її слід розглядати, придивляючись до кожної дрібниці, адже, окрім архітектурних «корон» і невичерпного арту на стінах, можна виявити непримітні «родимки» міста.
Сіль за смаком. Найкращі соляні печери Європи
За статистикою, близько 10% населення планети тією чи іншою мірою страждає на хронічні бронхіти, що переходять в астму. Більше половини з них – діти. Окрім різноманітних інгаляторів та інших лікарських засобів, на дихальні шляхи позитивно впливає сіль.
Дискусія «Музика, що руйнує стіни» від Фонду Фрідріха Науманна за Свободу
8 листопада 2019 року Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні стали учасниками дискусії «Музика, що руйнує стіни», безпосереднім організатором якої став Фонд Фрідріха Науманна за Свободу.
Посол Анка Фельдгузен провела день відкритих дверей у посольстві Німеччини в Україні!
Посольство Федеративної Республіки Німеччина щороку, а саме вже вшосте, наприкінці літа запрошує всіх бажаючих відвідати захід «Німецький сад» - день відкритих дверей, коли дипломати зустрічають киян та гостей міста в своєму робочому офісі та на території дипустанови.
«Німецький сад» знову відкрив двері для киян та гостей міста
Посольство Німеччини в України традиційно в вересні організувало день відкритих дверей – «Німецький сад». Кияни та гості міста змогли познайомитись з діяльністю Німеччини в Україні та поспілкуватися з представниками німецьких посередницьких організацій.
Закрыть
Outlook facebook page