RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Сатаплія: мед для динозаврів

Сатаплія: мед для динозаврів

Автор: 02.02.2021 | Грузія, природа
Грузія останніми роками справедливо стала вельми популярною туристичною точкою на карті світу. Напевно, кожен знайде в цій гірській і гордій країні щось своє: чудову природу, смачну їжу, вірних і душевних друзів та багато-багато іншого. OUTLOOK намагається якомога частіше бувати там і ділитися з вами всілякими цікавинками. Сьогодні ми розповімо про дивовижний заповідник «Сатаплія».

Як дістатися

Заповідник, який міститься в 7 кілометрах на північний захід від Кутаїсі, з'явився ще в 1930-х роках. Сталося це завдяки тому, що шкільний учитель із села Баноджі випадково натрапив там на сліди динозаврів. Навколо цих свідчень життя доісторичних рептилій і було вирішено законсервувати територію.HK8A4633.jpgФото worldofroads.com

Доїхати туди можна кількома способами. Перший: сісти за 2 ларі (приблизно один долар) на маршрутку №45, яка зупиняється в районі центрального ринку Кутаїсі. Складність полягає в тому, що громадський транспорт у Грузії – це поки що «кіт у мішку». Іноді можна моментально сісти в потрібний тобі автобус, а буває, що доводиться мало не годину чекати потрібний засіб пересування. Тому другий спосіб – на таксі – дорожчий, зате набагато надійніший. З місцевими водіями-відчайдухами треба торгуватись, адже швидше за все «аукціон» розпочнеться з ціни в 70 ларі, однак реальна вартість поїздки – 10-15 ларі. Якщо пообіцяти зверху ще п'ять, то драйвер почекає вас біля входу, а потім і відвезе назад. Утім, багато хто воліє повертатися в головне місто Імеретії пішки – дорогою, яка веде через мальовничі села вниз, і подолати її можна за півтори-дві години неспішної прогулянки, насолоджуючись хурмою і гранатами, які ростуть усюди.

Читайте також: Грузія в дивовижах

Заповідник

Вхід на територію: для дорослих – 6 ларі, студентам – удвічі дешевше (обов'язково слід пред'явити відповідний документ), діти до 6 років відвідують безкоштовно. По заповіднику можете ходити самостійно, а можете приєднатися до групи туристів. На ресепшні чекають гіди, котрі чудово розмовляють російською, англійською та грузинською. У середньому на те, щоб оглянути головні принади цього місця, піде півтори-дві години. За цей час ви встигнете і прогулятись по величезній печері, і роздивитися сліди динозаврів, і побродити незайманим колхідським лісом, і навіть піднятись на оглядовий майданчик, звідки відкривається незабутній панорамний краєвид. Тож зупинімося на основних пунктах детальніше.

Печера

На території заповідника є 5 печер, але відвідувачів пускають лише в ту, яка під номером 1. Вона ж і найбільша – завдовжки майже 300 метрів. Зі стелі звисають підсвічені різними кольорами сталактити, змушуючи усіх ходити із задертою головою. Обережність не завадить, місцями стеля не перевищує півтора метра, тож розбити лоба легко, тим паче, захисних касок поки не видають. Подейкують, іноді печерою проносяться кажани, але буває це тільки, коли її закрито від відвідувань і вимкнено підсвітку. Найважливішим артефактом цього місця є камінь у формі серця, який потрібно відшукати. До нього, за грузинським переказом, закохані пари прикладають руки – тоді їхні почуття будуть вічними. Ну а якщо друга половинка не з вами або ж ви її ще не знайшли, тут можна загадати бажання.Фото panoramio.com

Сліди динозаврів

Розповідають, що в розпал холодної війни британський музей динозаврів пропонував грузинам величезні гроші за те, щоб купити ці сліди і перенести до себе. Унікальність решток у тому, що зазвичай виявляють окремо сліди хижаків і травоїдних. Тут же на кількох десятках метрів можна побачити і ті і ті зовсім поряд. Однак угоді не судилось збутися, і відбитки величезних лап на вапняку залишилися в Сатаплії просто неба. Попри те, що поверхня, де вони застигли, витримала мільйони років, сліди почали потихеньку стиратись, адже погода до них нещадна. Так тривало, допоки в 2010 році Грузія стала інвестувати в розвиток туризму великі кошти. Завдяки цим вливанням заповідник відродився, а над артефактами нарешті з'явився павільйон-музей зі скелетами динозаврів, озвучений їхнім гарчанням.Фото cookiesandthecaucasus.wordpress.com

Оглядовий майданчик

Після відвідин печери і музею саме час піднестися над землею. Для цього треба пройти крутою стежкою уздовж скель, де побачите бджолині вулики. До слова, саме на честь продукту їхньої праці і названо місцевість – «таплі», що грузинською означає мед. Якщо пощастить, по дорозі матимете нагоду поласувати солодощами, які стікають по вікових брилах. Кожен, хто спромігся піднятись, отримує нагороду – можливість споглядати дивовижний краєвид із сучасного оглядового майданчика, який, до речі, не відстає від головного тренду нинішньої грузинської архітектури з її скляними елементами і прозорістю – руки так і тягнуться до перил, адже під вами прірва. Перш ніж постояти над урвищем майже на кілометровій висоті, вас попросять взути спеціальні капці, щоб не подряпати покриття. На жаль, на початку експлуатації про це не здогадались, і тепер підлогу в декількох місцях псують подряпини.

Читайте також: Незолоте руно Грузії

Після такої вражаючої прогулянки на свіжому повітрі Outlook рекомендує завітати в якесь імеретинське село і гарненько перекусити знаменитим хачапурі величезного розміру, запивши його прекрасним домашнім вином ...

Головне фото lc-rent.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Ми там були: Гудаурі
У Гудаурі легко відчути час, затиснути його між пальцями і розтягнути у просторі, перелаштовуючи свій внутрішній ритм у режим відчуттів. І вже немає дедлайну, набридливих сусідів і лихачів, що виїжджають на зустрічку. Усе це починає здаватися ілюзорним і швидкоплинним. Тут, у Гудаурі, інші цінності. Гори не терплять метушні, внутрішнього діалогу і самоїдства. Найбільше задоволення просто дивитися на них.
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Вісім новопризначених послів вручили вірчі грамоти Президенту України
У четвер, 9 грудня, новопризначені Надзвичайні та Повноважні Посли Алжирської Народної Демократичної Республіки, Боснії і Герцеговини, Грузіїі, Домініканської Республіки, Нової Зеландії, Республіки Сенегал, Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка та Японії вручили вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу
Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Закрыть
Outlook facebook page