RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Departure: Брашов

Departure: Брашов

Брашов – це серце Румунії з німецькими клапанами. Саксонський дух уперто живе в будиночках з червоними дахами, нагадує про себе дзвоном католицького собору, найбільшого у східній Європі. Навіть фортечні ворота немов чекають не туристів, а середньовічних лицарів. Місто добре знайоме фанатам «Дракули» Брема Стокера. Замок графа, що став вампіром, стоїть в якихось 30 км від міста.

Місто добре знайоме фанатам «Дракули» Брема Стокера. Замок графа, що став вампіром, стоїть в якихось 30 км від міста. Ще ближче розкинувся курорт Пояна Брашов, румунський Куршавель. Усі ці дивовижні місця легко можна об'єднати в один вояж: спершу насолодитися традиційним європейським містом, гайнути в гості до містичного вампіра і завершити славну поїздку вже на лижах.

Для Брашова також заготовлено особливе порівняння. Жителі країни називають його своїм Зальцбургом. Історична архітектура справді наводить на думку, що ми опинилися в Австрії або Чехії, та аж ніяк не в Румунії. Ні, карта вас не підвела, а дорога привела куди треба – просто Брашову дали життя трансільванські сакси, простіше кажучи, німці. Зараз нащадків тевтонських рицарів, які обороняли від кочівників румунське місто, вже не зустріти. У місті, яке вони називали на свій лад «Кронштадт», їм вдалося протриматись майже 800 років, поки диктатор Чаушеску не повернув «чужинців» назад до Німеччини.

Обличчя Брашова – це передусім історичний центр, збудований у формі трапеції. Шлях до нього пролягає через ворота Шкей, споруду, до болю схожу на Тріумфальну арку.1c534923-2508-4844-bb92-9d27612e51a6-istock-517505767.jpgФото itinari.com

Пройшовши їх, ми одразу опинимося біля міської синагоги, за нею причаїлася найвужча (на думку городян) вулиця в Європі – Страда Сфорім. Її ширина коливається від 111 до 135 см, і розтягнулось це «знущання» з пішоходів на цілих 80 метрів.

Цим коридорчиком легко дістатися до символу Брашова – Чорної церкви. Найбільший готичний собор Румунії та регіону дістав своє похмуре прізвисько через грандіозну пожежу, після якої стіни обвуглилися до відповідного кольору. Біля стін церкви Св. Марії, а саме така її оригінальна назва, повчально вказує пальцем у світле майбутнє кам'яний священик, тримаючи при цьому розгорнуту книгу. Цього поважного пана звуть Йоханнес Хонтерус. Він познайомив Трансільванію з лютеранством, а світ – з румунською мовою, видавши нею перший друкований фоліант.Brasov-Town-iStock-501904382-sorincolac-1500x1000.jpg
Фото destinationsmagazine.com

За масивними плечима Чорної церкви, архітектурної домінанти історичного центру, розкинулася Ринкова площа (Сфатул). Тут можна перекусити, впевнитися у фото-достоїнствах нового айфону біля ратуші або фонтану, який дещо контрастує із загальним тлом. Велика кількість крамничок і людей, котрі снують між ними, а також фірмовий затишок європейської площі додаються.

До речі, вуличні шатра прикрашено написом «Probably the best city in the world", який натякає нам про те, які ж усе-таки «скромні» місцеві жителі. Навіть Лос-Анджелесу носа втерли, відповівши голлівудським пагорбам своїми гігантськими літерами на пагорку Тампі, прилеглому до історичного центру. До слова, його відвідування також входить в обов'язкову програму гостей міста. І краєвиди гріють душу, охоплюючи весь Брашов, і покататися можна на канатній дорозі, за квиток на яку вам доведеться викласти близько $ 3,5.Brasov-Peles-Castle-iStock-Moussa81.jpgФото destinationsmagazine.com

Навіть у спальних кварталах є своя архітектурна особливість. Ніби й типові багатоповерхівки колишніх країн соцтабору, а водночас і характерні проекти, котрі засвідчують, що ми точно у Брашові, а не деінде.

Для самих румунів це місто теж не просто цятка на карті, яка там уже майже тисячоліття. Тут писав текст до національного гімну Андрей Мурешану; місцевий уродженець Думітру Прунаріу виявився першим і єдиним представником країни, який побував у космосі. А ще за два роки до повалення Чаушеску саме тут відбувалися події, що спричинили румунську революцію 89-го.Large-gothic-building-of-the-Black-Church-in-Brasov-Romania.jpgФото successtours.com

Брашов – це сама старенька Європа, він зовсім близько до традиційних туристичних «святинь»: Кракова, Будапешта, Бухареста. І це чудовий плацдарм для подальшої туристичної експансії: гірськолижні курорти Південних Карпат, замки Трансільванії або сусідня Угорщина.

Головне фото trip.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Departure: Сатояма
У Японії є містечко, жителі якого дуже довіряють одне одному. Довіряють настільки, що п’ють воду з одного джерела, котре протікає через їхні оселі, ще й миють там посуд після їжі. Сатояма, що у перекладі означає ідеальне місце для життя в гармонії з природою, розташоване у північній префектурі Гіфу, ізольованій від решти світу гірськими вершинами і рисовими полями.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Снігова королева позаздрила б. Кращі льодові готелі світу
Замість підлоги з підігрівом – ковзанка. Як альтернатива махровому халату – шапка-вушанка і пуховик. Відпочити у стилі «Північний полюс» пропонують еко-готелі та кафе в Канаді, Румунії і навіть спекотному Дубаї...Єкзотичними можуть бути готелі не тільки біля окену та тропічних пальм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page