RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Хен Цимбаліста: "Концерт - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом"

Хен Цимбаліста: "Концерт - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом"

Автор: 23.02.2015 | мистецтво, Ізраїль
На запрошення Національного камерного ансамблю «Київські солісти» та особисто головного диригента всесвітньо відомого віолончеліста Дмитра Яблонського, видатний віртуоз виконав для київської публіки як класичні композиції (Бах і Вівальді) так і твори сучасних композиторів (Розаріо П'яццолли).

Його програма - справжній вибух емоцій, що складається з класичних, джазових та етнічних творів. Його музика - енергія імпульсів і ударів - не піддається класифікації. Відомий на весь світ король ритму, Хен Цимбаліста заворожує глядачів усього світу масивом художніх звуків, які народжуються під його руками в процесі гри більш ніж на сорока музичних інструментах.

За словами самого музиканта, дуже цікаво - виконувати один і той же твір кількома різними способами. Змінювати темп, ритм, висоту. Грати музику Баха, написану для клавіру, на маримбі та інших ударних інструментах, та ще й у супроводі оркестру.

Цимбаліста - лауреат кількох міжнародних конкурсів, в тому числі - конкурсу Франсуа Шапіро. Крім іншого Хен грав в Кеннеді-центрі, на музичних фестивалях Шлезвіг-Гольдштейн і Стреза. Віртуоз-маримбист працював в концертах з Детройтським симфонічним оркестром, Ізраїльським філармонічним оркестром, Jupiter Symphony Chamber Players в Нью-Йорку, камерним оркестром Chamber Orchestra of Eu і багатьма оркестрами Ізраїлю.

OUTLOOK вдалося поспілкуватися з Хеном Цимбаліста та дізнатися більше про його творчість:

OUTLOOK: Сьогоднішній концерт показав повною мірою, що Ваш виступ це не тільки демонстрація професійних навичок. Що ж для Вас концерт?

Хен Цимбаліста: Однією з важливих складових мого виступу є встановлення взаємозв'язку з аудиторією. Я працюю з публікою на протязі всього вступу. Надихаюся, коли бачу посмішки на обличчях людей, і зовсім не важливо ти виконуєш твори Баха, Чайковського або народні мотиви, важливо одне - які емоції ти викликаєш у глядача! Я дуже ретельно відбираю матеріал для своїх програм і завжди вибудовую особливий порядок композицій, продумую, що прозвучить на початку і в кінці. Я люблю те, що роблю і ніколи не виступаю з творами, які мені не імпонують. Концерт для мене - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом і ті емоції, які я посилаю, повертаються мені у відповідь по наростаючій.

OUTLOOK: Ви щойно згадали, що не граєте мелодії, які не торкнулися Вашої душі. Так які ж твори є Вашими фаворитами?

Хен Цимбаліста: Серед улюбленої музики завжди присутній Бах. Багато композитори створюють твори особисто для моїх соло. Сьогодні, наприклад, в програмі звучали Євген Левітас і Беньямін Юсупов. Наша співпраця полягає в тому, що я кажу їм, що я зараз відчуваю і що б хотілося виконати. Хочу зазначити, що намагаюся однаково наповнити емоціями і класичну та етно музику . Приміром, той факт, що посеред виконання Вівальді зал почав аплодувати - це для мене знак, що обмін почуттів стався. І я в захваті від цього, адже сенс полягає не просто в отриманні овацій, а в тому - що б мене відчули. Сьогодні така кількість негативних подій відбувається у світі, зокрема в Ізраїлі та Україні, що хочеться за допомогою музики допомагати людям боротися з апатією, не концентруватися лише на війнах, грошах і роботі. І як би нам не було важко, навколо все ж багато прекрасного. Я намагаюся частіше говорити людям: "Друзі, ви ще пам'ятаєте, що таке любов, яскраві фарби?!!".

OUTLOOK: Пан Цимбаліста, і ще одне питання, розкажіть як до Вас прийшло бажання оволодіти грою саме на цих музичних інструментах?

Хен Цимбаліста: Як і будь-хлопчик я дуже хотів грати на барабанах... Мені пощастило, що в один момент мама відвела мене в консерваторію і наполягла на тому, щоб я спочатку освоїв фортепіано і флейту, а потім вже ударні. Три роки я навчався грі на флейті, з надією, що скоро отримаю "дозвіл" на інструмент, про який мрію. І незабаром я почав поєднувати гру на фортепіано і на барабанах. Потім, я потрапив у групу, де один мій колега з Ізраїльської філармонії познайомив мене з маримбою. Мені тоді було 14 і я потрапив в полон цього звуку. На маримбі досить важко грати, кожен раз це своєрідний виклик, але я люблю виклики...

OUTLOOK: Спасибі Вам велике за інтерв'ю і цей приголомшливий концерт!

Про те, як пройшов концерт видатного музиканта - дивіться в нашій новій галереї:

Вам це буде цікаво:
Незвичайна терапія: дельфіни знімають стрес
Як позбутися стресу й отримати море задоволення? Дельфінотерапія – дієвий засіб проти емоційного болю. Прогулянка разом з цими мешканцями морів здатна принести безмежну кількість емоцій і навіть розширити межі розуму… Принаймні так твердять прибічники цього напрямку. Отже, в які країни найкраще вирушити, щоб лікуватися за методом дельфінотерапії?
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
Герцлія – сонце з відтінком luxury
Якщо відмотати час, скажімо, на 8 століть назад, ми б опинилися в Аполлонії – скромному грецькому портовому містечку. Нині ж на цьому місці всього в десяти кілометрах від Тель-Авіва ніжиться курорт, котрий увібрав усю теплоту середземноморського сонця і чималу кількість туристичних інвестицій. OUTLOOK побував у Герцлії... Мчати туди за нашим прикладом радимо одразу після прочитання статті!
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Пабло Пікассо: Поет для своєї епохи
Про Пікассо як про самобутнього художника, графіка та скульптора нам так чи інакше відомо все або майже все, тоді як інші його іпостасі опинилися на другому плані. Ілля Еренбург одного разу дуже коротко описав відносини Пабло Пікассо зі своєю епохою: «ХХ століття знайшло в ньому власного експерта-динаміта, філософа та поета».
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу. Частина 2
Ви, бува, не зголодніли? Ну й чудово, адже ми продовжуємо нашу розповідь про найпопулярнішу вуличну їжу з усього світу. Налітай, поки гаряче! Почнемо з південно-азійської країни Сінгапур - багаті на вітаміни і мінерали морепродукти займають ключове місце в раціоні жителів ...
Superflat: суперплощина японського мистецтва
Любителі аніме ніколи не пройдуть повз сучасне японське мистецтво. Особливо, якщо цей напрямок безпосередньо належить до коміксів манга. Художник Такаші Муракамі був першим, хто замислився, як назватим те мистецтво, котре ловить натхнення в черговому аніме, але говорить про вічні цінності.
Дудук: Музика, що пробуджує кохання
Цій музиці півтори тисячі років. Ніжні, обволікаючі мелодії, зіграні на флейті дудук, називають «голосом вічності». У Вірменії, де люди шанують народні мотиви, вірять, що в дудук вселилася душа абрикосового дерева – і змусила дерево зазвучати. Вони вписуються протяжним і пронизливим звучанням, що пробуджують легку ностальгію.
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
Мурали: новий підхід до старого мистецтва
Сучасні міста вже неможливо уявити без муралів – масштабного за своїм розміром живопису, що прикрашає будівлі. Ми не лише зібрали у своїй колекції найбільш яскраві роботи з усіх куточків планети, але й намагалися дізнатися якомога більше про сам цей напрямок мистецтва.
Брудна творчість
Брудні автомобілі – як полотно для художника. До такого мистецтва можна ставитися по-різному. Хтось буде морщити носа і гидливо обсмикувати одяг. Інші неодмінно захочуть ткнути в таку картину пальцем, щоб перевірити всю крихкість «полотна» і розмазати його обриси. Треті обов’язково зроблять селфі. Утім, байдужими не зможе лишитися ніхто.
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Хайлі Кінг і її картини: Нова Зеландія на межі прекрасного
Художниця з Нової Зеландії Хайлі Кінг працює під брендом FLOX. Її яскраві картини, що відображають красу дикої природи, відомі у всьому світі. Барвисті птахи, мальовничі ландшафти, чарівні тварини ніби нагадують про стародавнє коріння, з якого зароджувалася цивілізація.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Азулежу – історія з кахлю
Нерідко переконуєшся, що в руках майстра, який вкладає душу у свої творіння, звичайний обрубок дерева перетворюється на чарівну скрипку, шмат гіпсу - на античну скульптуру, і навіть глиняна плитка виглядає, як витвір мистецтва.
Фаду: ніжність і глибина португальських романсів
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
Кінцугі. Японське мистецтво реставрації
Японці – один із тих народів, котрі ревно шанують давні традиції. Вони поважають старість, цікавляться предками і нерідко знають сімейний родовід на пам’ять. З таким світоглядом не дивно, що унікальна техніка реставрації кінцугі з’явилася саме там. Далі про неї – в Outlook.
Оманливий пензель пані Хокусай
Ексцентричний старець Кацусіка Хокусай був справжньою зіркою доби Едо, творчим генієм і нелюдським боржником половини міста. Він мав не менш як 30 псевдонімів, поміняв 93 будинки і створив безліч гравюр, малюнків і картин. Його відома «Велика хвиля в Канагаві» заворожує. Та мало хто знає, що цю ксилографію, як і багато інших робіт, Хокусаю допомагала створювати дочка – загублена в часі і величезній тіні «божевільного живописом» батька художниці Кацусіка Ой.
Українцю Олександру Балабанову вручили Гран-прі дитячого музичного конкурсу фестивалю "Слов'янський базар у Вітебську 2018"
Співочі таланти українців ширяться світом, визнаються професійними жюрі міжнародних конкурсів і несуть славу про нашу культуру далеко за її межами. OUTLOOK став свідком вручення "Золотої ліри" цьогорічному переможцю Гран-прі дитячого музичного конкурсу фестивалю "Cлов'янський базар у Вітебську" Олександру Балабанову. Під час церемонії офіційного відкриття фестивалю президент Білорусі Олександр Лукашенко вручив приз нашому маленькому артистові.
Закрити
Outlook facebook page