RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Хен Цимбаліста: "Концерт - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом"

Хен Цимбаліста: "Концерт - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом"

Автор: 23.02.2015 | мистецтво, Ізраїль
На запрошення Національного камерного ансамблю «Київські солісти» та особисто головного диригента всесвітньо відомого віолончеліста Дмитра Яблонського, видатний віртуоз виконав для київської публіки як класичні композиції (Бах і Вівальді) так і твори сучасних композиторів (Розаріо П'яццолли).

Його програма - справжній вибух емоцій, що складається з класичних, джазових та етнічних творів. Його музика - енергія імпульсів і ударів - не піддається класифікації. Відомий на весь світ король ритму, Хен Цимбаліста заворожує глядачів усього світу масивом художніх звуків, які народжуються під його руками в процесі гри більш ніж на сорока музичних інструментах.

За словами самого музиканта, дуже цікаво - виконувати один і той же твір кількома різними способами. Змінювати темп, ритм, висоту. Грати музику Баха, написану для клавіру, на маримбі та інших ударних інструментах, та ще й у супроводі оркестру.

Цимбаліста - лауреат кількох міжнародних конкурсів, в тому числі - конкурсу Франсуа Шапіро. Крім іншого Хен грав в Кеннеді-центрі, на музичних фестивалях Шлезвіг-Гольдштейн і Стреза. Віртуоз-маримбист працював в концертах з Детройтським симфонічним оркестром, Ізраїльським філармонічним оркестром, Jupiter Symphony Chamber Players в Нью-Йорку, камерним оркестром Chamber Orchestra of Eu і багатьма оркестрами Ізраїлю.

OUTLOOK вдалося поспілкуватися з Хеном Цимбаліста та дізнатися більше про його творчість:

OUTLOOK: Сьогоднішній концерт показав повною мірою, що Ваш виступ це не тільки демонстрація професійних навичок. Що ж для Вас концерт?

Хен Цимбаліста: Однією з важливих складових мого виступу є встановлення взаємозв'язку з аудиторією. Я працюю з публікою на протязі всього вступу. Надихаюся, коли бачу посмішки на обличчях людей, і зовсім не важливо ти виконуєш твори Баха, Чайковського або народні мотиви, важливо одне - які емоції ти викликаєш у глядача! Я дуже ретельно відбираю матеріал для своїх програм і завжди вибудовую особливий порядок композицій, продумую, що прозвучить на початку і в кінці. Я люблю те, що роблю і ніколи не виступаю з творами, які мені не імпонують. Концерт для мене - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом і ті емоції, які я посилаю, повертаються мені у відповідь по наростаючій.

OUTLOOK: Ви щойно згадали, що не граєте мелодії, які не торкнулися Вашої душі. Так які ж твори є Вашими фаворитами?

Хен Цимбаліста: Серед улюбленої музики завжди присутній Бах. Багато композитори створюють твори особисто для моїх соло. Сьогодні, наприклад, в програмі звучали Євген Левітас і Беньямін Юсупов. Наша співпраця полягає в тому, що я кажу їм, що я зараз відчуваю і що б хотілося виконати. Хочу зазначити, що намагаюся однаково наповнити емоціями і класичну та етно музику . Приміром, той факт, що посеред виконання Вівальді зал почав аплодувати - це для мене знак, що обмін почуттів стався. І я в захваті від цього, адже сенс полягає не просто в отриманні овацій, а в тому - що б мене відчули. Сьогодні така кількість негативних подій відбувається у світі, зокрема в Ізраїлі та Україні, що хочеться за допомогою музики допомагати людям боротися з апатією, не концентруватися лише на війнах, грошах і роботі. І як би нам не було важко, навколо все ж багато прекрасного. Я намагаюся частіше говорити людям: "Друзі, ви ще пам'ятаєте, що таке любов, яскраві фарби?!!".

OUTLOOK: Пан Цимбаліста, і ще одне питання, розкажіть як до Вас прийшло бажання оволодіти грою саме на цих музичних інструментах?

Хен Цимбаліста: Як і будь-хлопчик я дуже хотів грати на барабанах... Мені пощастило, що в один момент мама відвела мене в консерваторію і наполягла на тому, щоб я спочатку освоїв фортепіано і флейту, а потім вже ударні. Три роки я навчався грі на флейті, з надією, що скоро отримаю "дозвіл" на інструмент, про який мрію. І незабаром я почав поєднувати гру на фортепіано і на барабанах. Потім, я потрапив у групу, де один мій колега з Ізраїльської філармонії познайомив мене з маримбою. Мені тоді було 14 і я потрапив в полон цього звуку. На маримбі досить важко грати, кожен раз це своєрідний виклик, але я люблю виклики...

OUTLOOK: Спасибі Вам велике за інтерв'ю і цей приголомшливий концерт!

Про те, як пройшов концерт видатного музиканта - дивіться в нашій новій галереї:

Вам це буде цікаво:
Посидимо? Частина друга
Не так давно ми вже писали про незвичайні лавочки, які можна побачити на вулицях різних міст. В один матеріал не вдалося «вмістити» всі об’єкти, які нам сподобалися, тому сьогодні – друга частина огляду. Почнемо із французького дизайнера Пабло Рейносо. Уже кілька років він подорожує країнами і залишає за собою «сліди». Ми вибрали дві найцікавіші його роботи.
Посол Елена Летісія Тереса Мікусінскі провела дипломатичний прийом, почесним гостем став всесвітньо відомий аргентинський співак Хіронімо Рауч
Колонна зала КМДА 11 червня приймала гостей Посольства Аргентинської Республіки в Україні з нагоди національного свята. Надзвичайні та Повноважні Посли, представники уряду та державних органів, партнери посольства, бізнес спільнота та ЗМІ вишикувалися у довгу чергу, аби привітати очільницю іноземної дипломатичної установи та висловити свої вітання дружній Аргентині.
Посидимо?
Гуляючи київською Пейзажною алеєю, завжди помічаєш дивовижні лавки, створені українськими майстрами. Моя улюблена – з пледом і подушкою, адже вона здається затишною навіть у негоду. Сидячи на ній, я згадав картину з дитинства: бабусі виносять з дому довгу дошку, кладуть її одним кінцем на пеньок, іншим – на перила під’їзду, і виходить лавочка. Чим не дизайнерське диво?
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Ейлат: Оаза задоволень
Ейлат навалюється на гостя зненацька, немов буря в пустелі. Серед пісків і скель розквітає сад земних задоволень, камені, оплавлені жаром легенд, набувають дару мови, а в стрімкому калейдоскопі веселощів прорізаються паростки мудрості царя Соломона. Блукаючи поглядом по безтурботному плесу вод на березі Ейлатської затоки, кожен стає філософом, а після кількох ковтків пряного коктейлю – навіть поетом!
Книжковий Арсенал 2019: іноземні гості
IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» завершився, а ми пропонуємо вам ще пролонгувати відчуття ейфорії від перебування в книжковій «оазі» у центрі столиці України. Наш портал, висвітлюючи дипломатичне життя в Україні, приділить свою увагу огляду цікавих заходів, що відбулися за підтримки іноземних посольств, і спілкуванню із закордонними гостями.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Біле золото Піднебесної. Китайський фарфор
Цивілізація Стародавнього Китаю однією з перших відкрила для себе кераміку. Встановлено, що вже в II тис. до н.е. температура випалу гончарних виробів, знайдених в долині Хуанхе, наближалася до 1200 ° С. На думку ряду дослідників, винахід порцеляни було продиктовано прагненням знайти заміну нефриту та жадеїту.
Бельгійське мереживо: Вальс тисячі ниток
Дивлячись на фламандські мережива, важко позбутися думки, що дивовижні квіти, спритно вплетені у вінок візерунка, народжені розсипом іскор, що зірвалися з чарівної палички. На зворотному боці краси лишаються труди і дні неприкаяних дівчат, викрадені у життя лабіринтом ажурних петель.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Незвичайна терапія: дельфіни знімають стрес
Як позбутися стресу й отримати море задоволення? Дельфінотерапія – дієвий засіб проти емоційного болю. Прогулянка разом з цими мешканцями морів здатна принести безмежну кількість емоцій і навіть розширити межі розуму… Принаймні так твердять прибічники цього напрямку. Отже, в які країни найкраще вирушити, щоб лікуватися за методом дельфінотерапії?
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
Герцлія – сонце з відтінком luxury
Якщо відмотати час, на 8 століть назад, ми б опинилися в Аполлонії – скромному грецькому портовому містечку. Нині ж на цьому місці всього в десяти кілометрах від Тель-Авіва ніжиться курорт, де поєднується теплота середземноморського сонця і туристичні інвестиції. OUTLOOK побував у Герцлії... і радить бронювати квитки вже зараз!
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Пабло Пікассо: Поет для своєї епохи
Про Пікассо як про самобутнього художника, графіка та скульптора нам так чи інакше відомо все або майже все, тоді як інші його іпостасі опинилися на другому плані. Ілля Еренбург одного разу дуже коротко описав відносини Пабло Пікассо зі своєю епохою: «ХХ століття знайшло в ньому власного експерта-динаміта, філософа та поета».
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу. Частина 2
Ви, бува, не зголодніли? Ну й чудово, адже ми продовжуємо нашу розповідь про найпопулярнішу вуличну їжу з усього світу. Налітай, поки гаряче! Почнемо з південно-азійської країни Сінгапур - багаті на вітаміни і мінерали морепродукти займають ключове місце в раціоні жителів ...
Superflat: суперплощина японського мистецтва
Любителі аніме ніколи не пройдуть повз сучасне японське мистецтво. Особливо, якщо цей напрямок безпосередньо належить до коміксів манга. Художник Такаші Муракамі був першим, хто замислився, як назватим те мистецтво, котре ловить натхнення в черговому аніме, але говорить про вічні цінності.
Дудук: Музика, що пробуджує кохання
Цій музиці півтори тисячі років. Ніжні, обволікаючі мелодії, зіграні на флейті дудук, називають «голосом вічності». У Вірменії, де люди шанують народні мотиви, вірять, що в дудук вселилася душа абрикосового дерева – і змусила дерево зазвучати. Вони вписуються протяжним і пронизливим звучанням, що пробуджують легку ностальгію.
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
Закрити
Outlook facebook page