RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  До Берліна за ведмедем

До Берліна за ведмедем

Невдовзі Театр на Потсдамській площі відчинить свої двері, а червоним килимовим хідником на радість шанувальникам і фотографам продефілюють знаменитості й зірки кіно. 5 лютого в німецькій столиці стартує Берлінський кінофестиваль, або, як називають його кіномани – «Берлінале».

Фахівці кажуть, що серед усіх фестивалів класу A німецький найбільш політизований і демократичний, без зайвого пафосу. Власне, яким ще йому бути, якщо започаткували кінофорум 1951 року в мілітаризованому і розділеному Берліні? Уже тоді огляд став більше, ніж просто культурною подією, адже, по суті, був острівцем свободи в оточенні тоталітарної НДР. І навіть коли мур упав, «Берлінале» не зрікся своїх традицій і не став схожим на гламурні Канни з ікрою, шампанським і яхтами або на богемну Венецію з її декадансом.

Рядові берлінці та приїжджі відвідувачі чхати хотіли на смокінги і куртуазність – вони просто користуються можливістю побачити гарні фільми на великому екрані та обговорити кіно в контексті соціально-політичних проблем. Глядачі вельми активні під час показів і багато дискутують не тільки одне з одним, але і з самими кінематографістами. І все це, щоб ви розуміли, відбувається під обов'язкові пиво із сосисками та неймовірну німецьку педантичність – у світі важко знайти захід, який би був так злагоджено організований.

У битві за «Золотого ведмедя» (древній символ міста) сходяться не лише картини «високого мистецтва», а й радикальні твори, здатні шокувати публіку. Саме тому режисери, актори і продюсери з усього світу відсилають свої роботи сюди в надії бути поміченими. Щороку, за словами організаторів, програмний відділ переглядає близько 5-7 тисяч картин, з яких тільки 15-20 потрапляє до основної програми і б'ється за призи. Ще близько трьохсот фільмів становлять позаконкурсні секції. При цьому навіть паралельні програми, такі як «Форум» чи «Панорама», не менш почесні, адже відкривають глядачам нові імена, і засвітити там свою стрічку – неабияка удача.

Спеціально для своїх читачів Outlook підготував добірку з п'яти найбільш очікуваних фільмів майбутнього фестивалю, журі якого, до слова, очолить американець Даррен Аронофскі – автор «Реквієму за мрією», «Пі», драми «Ной» та інших прекрасних картин.

«Під електричними хмарами», Росія, Україна, Польща

Масштабну копродукцію мали закінчити ще торік, але режисерові Олексію Герману-молодшому довелося відкласти роботу над власною картиною, бо він працював над «Важко бути богом» свого батька, який помер унаслідок тривалої хвороби. У своїй новій стрічці один з головних російських режисерів сучасності звертається до теми людей і територій – у фільмі показано переплетіння людських доль на теренах колишнього Союзу. У світлі нинішніх політичних подій звучить актуально, а отже, шанс зачепитися за «Золотого ведмедя» досить великий.

«П'ятдесят відтінків сірого», США

Картину, зняту за бестселером британської письменниці Е.Л. Джеймс, уже називають не інакше, як «порно для матусь». А все через сюжет, який вибудовується навколо відносин молодого красеня-мільярдера і скромної дівчини-продавчині з крамниці господарчих товарів. Ця парочка готує для глядача повне занурення у світ сексуальних забав і збочень. Зірки першої величини відмовились від участі в проекті, як і Стівен Содерберг, якого звали в режисерське крісло. Тому продюсери обіцяють показати світу нові імена і таланти – як акторів, так і самої Сем Тейлор-Джонс, яка зняла цей фільм.

«Ейзенштейн у Ґуанахуато», Мексика, Нідерланди

Ще один міжнародний проект, на чолі якого стоїть великий і жахливий концептуаліст Пітер Грінвей. Попри те, що британець уже багато років віщає світові про смерть кіно як мистецтва, сам він продовжує знімати. Його стрічка про автора «Броненосця “Потьомкін”» могла б і зовсім не відбутися. Об'їздивши всю Росію і частину України та Білорусі, постановник так і не знайшов потрібних «слов'янських облич» і вже практично закинув проект. Аж тут випадково у Фінляндії побачив актора Елмера Бека, дуже схожого на молодого Ейзенштейна. Врешті-решт «крига скресла», і кіно про пригоди, в тому числі й любовні з гомосексуальним підтекстом, великого кінематографіста в Мексиці все-таки зняли. Сам Грінвей каже, що глядачів чекають неймовірні одкровення про відому особистість.

«Лицар кубків», США

Американський класик Терренс Малік – головний відлюдник світу кіно. Мало хто з журналістів і критиків узагалі знає, який він має вигляд або що говорить, адже майстер практично не з'являється на публіці (навіть по приз до Канн не приїхав свого часу) і не дає інтерв'ю. Тому про новий проект режисера мало що відомо, крім акторського складу, а ось він прекрасний: тут і Крістіан Бейл, і Наталі Портман, і Кейт Бланшет... Одне слово, зачарує, якщо при фінальному монтажі Малік не виріже їх із картини, бо таке вже не раз ставалося. Судячи з трейлеру, який нещодавно з'явився в мережі, сюжет зав'язаний на притчовому пошуку Дороги та Самого Себе. А по-іншому і простіше у Терренса Маліка і не буває.

«Таксі», Іран

Це зовсім не ремейк відомої комедії Люка Бессона, адже автор «Таксі» – іранець Джафар Панагі, який з 2010 року сидить у буцегарні як політв'язень, в тому числі й за творчість. Проте навіть у неволі він якимось чином примудряється знімати фестивальні хіти. Освічена публіка чекає кожної наступної роботи митця, навіть не відаючи, про що вона. Ось і «Таксі» вважається одним з головних фаворитів Берлінале-2015, тим паче, в колекції Панагі поки тільки «Срібний ведмідь» (Гран-прі), а політики в його фільмах стає дедалі більше, що напевне оцінять у німецькій столиці.

Фото з відкритих джерел

Вам это будет интересно:
На подіумі: Німеччина
Характерною рисою національного німецького костюма завжди вважали його самобутність і комфорт. Напевно, тому помилуватися національним одягом Німеччини в наші дні можна не лише на святах десь у селі чи в книжках з історії, але й на вулицях великих міст.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
Кройцберг – маленький Стамбул
Турки з усього світу часто жартома називають Берлін третім «своїм» містом після Стамбула та Анкари. Тому пропонуємо ваші увазі розповідь OUTLOOK про легендарний Кройцберг, який зовсім не схожий на інші райони німецької столиці.
Прем’єра вистави Бертольта Брехта «Тригрошова опера» у Львові!
9 липня о 19:30 на Великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні та організаційної - Почесного консульства Німеччини у Львові відбудеться прем'єра вистави «Тригрошова опера» Бертольта Брехта.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
Сором’язливий Ганновер
Хто він і який, той невеличкий Ганновер, що продовжує ховатися за спинами своїх популярних серед туристів німецьких братів? Місту неодноразово доводилось змінювати свої вбрання і вигляд, але від кожної пережитої епохи Ганновер зберіг по клаптику, не втративши при цьому своєї індивідуальності й цілісності.
А ви знали...?
Добірка цього тижня у своїй більшості стосується фотографій і вони вас однозначно вразять! Тут зібрані як знімки фотохудожників ХХ століття, так і переможця цьогорічного конкурсу аерофотозйомки Drone Awards. А от завершимо підбірку елементом сучасних реалій...
Посольства відзначили Європейський день мов-2020!
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.
Онлайн-зустріч із послом Німеччини в Україні Анкою Фельдгузен
Як стають послом? Як виглядають робочі будні у Посольстві? Як пані Фельдгузен вивчила українську? Ці та інші питання можна буде особисто поставити пані Послу вже у найближчу середу...
Берлін з родзинками
Місцеві одразу впізнають туристів за головами, які постійно крутяться навсібіч. І таки є місця, де це справді варто робити! Одне з них – Берлін, місто, яке з кожним днем змінюється, нові покоління приносять щось своє, і по камінчику зникають не лише залишки Берлінського муру, а й решта стін. Німецька столиця стає іншою. І її слід розглядати, придивляючись до кожної дрібниці, адже, окрім архітектурних «корон» і невичерпного арту на стінах, можна виявити непримітні «родимки» міста.
Сіль за смаком. Найкращі соляні печери Європи
За статистикою, близько 10% населення планети тією чи іншою мірою страждає на хронічні бронхіти, що переходять в астму. Більше половини з них – діти. Окрім різноманітних інгаляторів та інших лікарських засобів, на дихальні шляхи позитивно впливає сіль.
Дискусія «Музика, що руйнує стіни» від Фонду Фрідріха Науманна за Свободу
8 листопада 2019 року Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні стали учасниками дискусії «Музика, що руйнує стіни», безпосереднім організатором якої став Фонд Фрідріха Науманна за Свободу.
Закрыть
Outlook facebook page