RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  За водними процедурами – в пустелю!

За водними процедурами – в пустелю!

Місто, де Олександру Македонському передрекли завоювання світу. Місто, куди навідувалася Клеопатра щоб поплескатися в теплих цілющих джерелах. Місто, яке сьогодні складно відшукати на карті без хорошої оптики. Сіва. У самому серці Сахари, в 560 кілометрах від Каїра чекає на «свого» допитливого відвідувача невелике поселення з незмірно великою історією.

Багато єгипетських населених пунктів були стерті з землі ворожими арміями або піщаними обіймами пустелі. Оазис Сіва в цьому плані щасливчик. Перші житла тут виникли 10 000 років тому – і донині місто якось виживає, не в останню чергу завдяки туристичній непосидючості. За іншою версією, приїжджі тут ні до чого, і Сіва встояла, перебуваючи під покровительством Амона – давньоєгипетського верховного бога, на честь якого тут ще в VI столітті до нашої ери було зведено храм. За переказами, коли перський цар Камбіз спробував завоювати місто, його величезна армія безслідно зникла в пустелі. Деталі історія замовчує.3-Days-Package-to-Siwa-Oasis-from-Cairo.jpgФото amazontouregypt.com

Не останню роль Сіва зіграла і в долі Олександра Македонського – саме тут йому напророчили славу світового завойовника, після чого задоволений полководець заповів бути похованим у цьому ж місті. Звичайно, більшість божественних послань і передбачень тих часів мали цілком людську природу. Сьогодні можна легко в цьому переконатися, обстеживши храмові руїни і виявивши невеликі ніші в стінах, де ховалися служителі культу, які нашіптували одкровення.

Мерців єгиптяни хоронили помпезно і з розмахом, навіть у такому далекому оазисі. Щоправда, особиста піраміда не дісталася нікому, проте Гора мертвих, яка буквально нависає над містом, виглядає теж переконливо. На жаль, більшість похоронних залів були розграбовані під час війни, однак барельєфи і настінні розписи, що уникли вандалізму, чудово збереглися. А тому фотографувати портрети «господарів», якими прикрашені гробниці, суворо заборонено – структуру древніх фарб руйнує навіть така дрібниця як звичайний фотоспалах.siwa-oasis-egypt-amar-isabelle-guillen-2.jpgФото guillenphoto.com

Якщо піднятися на вершину самого некрополя, то перед вами відкриється шокуючий своєю жовтизною вид на поселення з одного боку і на безкрайню пустелю – з іншого. Ця місцевість має назву Great Sand Sea.

Потрапивши до Сіви, ви немов за змахом руки змінюєте картинку епохи і переноситесь так далеко в минуле, що, здається, саме повітря, стіни, люди навколо знають і бачили дещо більше, ніж ви. Можливо, такий ефект справляє досить скромний набір звичних для городянина зручностей. Лікарня, школа і автобус до найближчого великого міста – ось і всі тутешні блага цивілізації. А місцевий побут майже не змінився за століття: люди так само зводять будинки з глини, вирощують оливки і фініки, жінки носять традиційний одяг, а основним транспортом залишаються запряжені ослами вози.36375216.jpgФото gites.fr

За помірну плату в пару доларових купюр тут можна покататися на подібному візку, покуштувати фінікове вино і запастися найрізноманітнішими сувенірами навіть для не дуже близьких друзів. Жіночі хустки, прикраси, шкатулки, плетені кошики – усі ці вироби, виготовлені жителями Сіви, унікальні. Гортаючи туристичні нотатки мандрівників, які витратили свої кровні саме там, розумієш, що значним попитом користується саморобна автентична зброя. Замовити манджал – спеціальний зазубрений ніж з довгою ручкою для рубки пальмового листя – крім як у місцевій кузні, особливо і ніде.Photo pinterest.comФото pinterest.com

Перед від’їздом не забудьте навідатися до місцевих джерел. Як і будь-який оазис, Сіва живе завдяки озерам. Але, крім холодних вод, що зрошують ґрунт, тут є і насичені мінералами гарячі ключі. Найвідоміший носить ім’я Клеопатри. Вважається, що цариця приїздила сюди для прийняття цілющих ванн. Перевірити достовірність легенди неможливо. Сучасних скептиків, ймовірно, задовольнило б хіба що фото стародавньої красуні в купальнику. Втім, випробувати омолоджуюче джерело на собі може кожен і, що головне, – кожна. А занурюватися в теплу воду, погодьтеся, куди приємніше, уявляючи себе кимось схожим на прообраз Вів’єн Лі та Елізабет Тейлор. На зворотному шляху у вас як мінімум буде повне право велично поглядати на всіх зверху вниз, з ноткою зігрітої пустельним сонцем манірності. Адже ви, ймовірно, у чомусь вже стали схожі на Клеопатру, а вони – ні.

Головне фото egyptianstreets.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Закрыть
Outlook facebook page