RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Посидимо?

Посидимо?

Автор: 12.06.2019 | цікавинки, мистецтво
Гуляючи київською Пейзажною алеєю, завжди помічаєш дивовижні лавки, створені українськими майстрами. Моя улюблена – з пледом і подушкою, адже вона здається затишною навіть у негоду. Сидячи на ній, я згадав картину з дитинства: бабусі виносять з дому довгу дошку, кладуть її одним кінцем на пеньок, іншим – на перила під’їзду, і виходить лавочка. Чим не дизайнерське диво?

Виявляється, не тільки «дворові ньюсмейкери» вигадують складні конструкції, щоб поплювати насіння і обговорити сусідів. У всьому світі є чудернацькі лавки, поглянувши на які, розумієш: перед тобою справжній арт-об’єкт.

Взяти хоча би «прищіпку» з італійського Мілана. Molletta bench вже стала візитною карткою компанії RIVA 1920. Її автори, Мікела і Паоло Бальдессарі, кажуть, що така лавочка здатна прикрасити і офіс, і творчу кав’ярню, і вітальню вашої квартири. Дизайнери вже подумують запустити цілу лінійку лавок у формі звичних для нас предметів.Фото wood-furniture.biz

Поки італійці сушать штани на прищіпках, в Кореї придумали обертову лавочку, яка взагалі рятує одяг від вологи. Вона є двосторонньою – після дощу можна вручну і без особливих зусиль замінити мокру поверхню на суху. Начебто просте використання ручки і гусеничного механізму, але винахідливі корейці чомусь перші, хто до цього додумався.

У Барселоні дощів не бояться, адже навіть знаменитий футбольний стадіон «Камп Ноу», де грає найвідоміша команда світу, – без даху. Сонце любить це місто, а місцеві жителі і туристи, у свою чергу, люблять проводити теплі дні в тутешньому парку Гуеля. У ньому розташована казкова лавка Гауді, що перетворює дорослих на дітей. Відвідувачі кажуть, що вся справа в чарах навколишніх предметів: завдяки ним виникає відчуття, ніби реальність і вигадка змішалися в одне ціле.barcelona1.jpgФото europeanbackdoors.com

На кордоні між Старим Світом та Азією, в турецькому Стамбулі, муніципалітет вирішив розвивати уяву інакшим способом. У місті встановили креативні лавки у формі книг. Завдяки їм, читаючи Бредбері або Толкієна, мабуть, з легкістю можна перенестися в інший світ.Фото pinterest.com

Однак не всі оригінальні рішення зручні для відпочинку. Компанія Nike створила лавочки , які закликають людей до руху зрозумілим написом «Біжи!» і при цьому мають тільки спинку... В американських містах таких сидінь-провокаторів уже чимало.

Тим часом сміливі жителі Бангкока спокійно відпочивають мало не в пащі акули. Не вірите? Тоді подивіться на цю азіатську красунечку, здається, їй зовсім не страшно.Bench-Eating-Shark-Khao-San-Road-Bangkok-Thailand.jpgФото sillyamerica.com

Через скромну площу території країни простір у Нідерландах – на вагу золота. Лавочки в місті Утрехт – найкращий тому доказ. Хочеться відпочити – потягни важіль у стіні сусіднього будинку, і з асфальту буквально проросте лавка. Насидівся – і легким рухом руки конструкція знову повертається в землю, не заважаючи ні пішоходам, ні автомобілістам.

А деякі лавки - просто винаходи мистецтва! Тільки погляньте на ці малюнки на лавках, які розташовані в штаті Кентукі, США.book-bench-benches-istanbul-for-sale-project-lexington-ky.jpgФото storage-garage.me

На жаль, у всіх країнах на лавочках час від часу збираються компанії, які після енної кількості випитого алкоголю уявляють себе рок-зірками, не даючи людям спати. І, що найсумніше, дворові гітаристи дуже витривалі, тож горланити вони можуть до ранку. Якщо нецензурщина з балконів і вилиті відра води не допомагають, то що вже допоможе?

Оригінальний вихід із ситуації запропонував дизайнер Фабіан Брюнсінг. Він придумав лавку під назвою «Плати і сиди»: хочеш вмоститися – кидай монети в спеціальний отвір. Коли час спливає, лунає попереджувальний сигнал, і якщо п’ята точка не відривається від поверхні – у м’яке місце впиваються гострі шипи... До речі, в рідній для дизайнера Німеччині ніхто не ризикнув поставити подібні витвори, зате в Китаї їх замовляють повним ходом.335578db2196523ea5bd63dd2adf4a95.jpgФото architectureau.com

Головне фото globo-rojo.com

Вам это будет интересно:
Зліпи собі хобі. Історія гончарства
У краєзнавчий музей якої країни не зайди, неодмінно помітиш схожі археологічні знахідки – уламки глиняних виробів. Гончарне ремесло, що народилося кілька тисячоліть тому, однак існує й сьогодні, по праву може вважатися одним із найбільш довговічних.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Кокні: глузлива британська говірка
Дивні прізвиська для предметів, знайомих кожному; відома нині форма ain't (замість am not), а також літера h, що пропадає в деяких словах – все це про британську говірку кокні, колоритний діалект, що шокує консервативних англійців саркастичністю й епатажем.
Оце так сервіс! Японське таксі
Найперше, з чим має розібратися кожен турист, опинившись у новій країні – це із транспортною системою. Часто вона здається складною і заплутаною, і щоб збагнути її, потрібні тижні, а може, й місяці. Наша читачка Наталія Усенко побувала в Японії і ділиться своїми враженнями про найбільш комфортний і безпечний транспорт у світі.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким можуть наїстись місцеві. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди...
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
У Києві відкрилась виставка азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва
24 грудня за ініціативою та за підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка робіт відомого азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва. Серед гостей були присутні заступник міністра культури України Ростислав Карандеєв...
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Ручна робота: персидські килими
У ті часи, коли перським воїнам не було рівних, а їхній силі підкорилися Римська імперія та Аравійський півострів, з-під пальців майстринь народу-переможця вийшов перший шедевр. «Весняний килим» став найдорожчим в історії людства. Він символізував владу і міць персів, а його краса оповідала про божественне походження царя Хосрова І.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Подивися на це небо. Найкращі планетарії світу
Добре це чи ні, та подорожі до далеких планет і зірок поки що залишаються тільки на сторінках наукової фантастики та у фільмах голлівудського кінопрому. Хоча можливість космічного туризму підібралася впритул, все ж до Юпітера і Сатурна ще ой як не близько.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Закрыть
Outlook facebook page