RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Ми там були: Ірландія – скелі, паби і ліси лепреконів

Ми там були: Ірландія – скелі, паби і ліси лепреконів

Рідкісний турист долетить до Ірландії: країна далека, невелика, дорога і зі складним візовим режимом. Але при цьому настільки красива і не схожа на жодну іншу, що це неодмінно варто зробити. Про враження від ексклюзивної ірландської подорожі OUTLOOK розповів ТВ-редактор Кирило Тимченко.

Ірландія ні що не схожа – неймовірно красива, добродушна, самобутня і дуже дорога у порівнянні з рештою Європи. Усі люди дуже прості, відкриті і… руді. Це нація, котра 600 років боролася за незалежність і здобула її зовсім недавно, але унікальним чином змогла зберегти свою автентичність. В Ірландії своя специфічна мова – ірландська, котра зовсім не схожа на англійську. Вона ближче до кельтської чи скандинавських. Загалом місцевий уклад життя – це оптимістична перспективна стабільність.Cork-Ireland-Catherdral-iStock-641736118.jpgФото royalcaribbean.com

Лише 13 днів на рік тут хороша сонячна погода, решта часу – дощі і похмуро. Нам поталанило: ми застали один такий день. Хорошу погоду передбачити неможливо: це статистика на везіння.

З компанією друзів ми жили в Дубліні. Але з «економічних міркувань» зупинилися не в центрі, а зняли апартаменти в районі, що схожий на київський ДВРЗ. Це промзона (називається СЕНДІПОРТ), і там набагато дешевше, ніж у центрі. Лише 40 євро на добу з людини за двокімнатні апартаменти, де нас розміщувалося четверо. Це мінімум для оренди житла в Дубліні.Think-Ireland-Dublin-HaPenny-529590425-Aitormmfoto-copy.jpgФото worldtravelguide.net

Ми заздалегідь замовили машину в оренду. Це була «Opel Astra» на механіці – 3 тисячі гривень на 5 днів плюс бензин. Для Ірландії це копійки, тому що виходить навіть дешевше, ніж їздити в громадському транспорті всі ці дні. Але це ще те випробування! Ми економили, тому що авто на автоматі коштувало 6 тисяч гривень. Там рух лівосторонній – їздити на механіці з кермом з правого боку дуже важко. Але ми все одно проїхали 300 кілометрів через всю Ірландію, щоб побувати в найпопулярнішому туристичному місці – Мохері.

З усіх міст Ірландії можна виділити, на мою думку, тільки Дублін. Адже країна загалом маленька, і урбаністика – не головна її фішка. А ось столиця прекрасна… добродушні люди, унікальна архітектура, відчуття спокою і затишної провінції незважаючи на те, що погода тут змінюється що 20 хвилин.

З-поміж головних пам’яток найбільше враження справили кручі. Мохер – крайня західна точка Ірландії – мис на заході країни. З Дубліна туди потрібно їхати 280 кілометрів.ireland-1-1200x853.jpgФото matadornetwork.com

Це скелі заввишки до 200 метрів, об які розбиваються хвилі вируючого океану, кажуть, – найпопулярніше місце для самогубств у Європі, ну і майданчик для різних фільмів на кшталт «Гаррі Поттера», «Володаря перснів» тощо. Красиво дуже. Хоч і потрапив я туди ще на другий день, а попереду було ще три, я вже вважав свою подорож такою, що відбулася.

А ще, звісно, зачарували ірландські ліси. На шляху до скель зупинилися біля лісу і пішли шукати золото лепреконів. Ніколи не думав, що мене приведе в захват мох. Але так відбулося: це реально смарагдовий килим, що світиться, по котрому м’яко ступаєш – і тебе прямо заманює в цей їхній казковий ліс. Але треба вчасно зупинитися.ireland-1.jpg
Фото onepassionministries.org

Якщо сподіватися на велич національної кухні в Ірландії, то можна сильно розчаруватися. Після того, як нам відмовили в якомусь туристичному суперресторані через те, що місця там розписані на тиждень наперед, ми спустилися в перший же автентичний підвальчик. З національної їжі – пиво й віскі. Це все. З трьох страв у меню – лазанья і котлета по-київськи (дуже популярна в них страва, виявляється). Так що кухні національної шукати не варто: її майже не існує.

Читайте також: Історія бренду: Baileys

Ірландія славиться своїм алкоголем і культурою пабів. Щоб відчути це на повну, треба побувати тут на одному із двох головних національних свят. У День Святого Патрика – відразу на темпл-бар. Це цілий квартал закладів, у яких наливають, з’єднаних між собою вузькими ходами. У такому лабіринті легко і з насолодою можна загубитися. Атмосфера стоїть неймовірна, всі один одного пригощають і тусять незалежно від віку. Парад на День Патрика був гарний, цікавий і іноді незрозумілий.ireland (1).jpgФото studyabroad.state.gov

Місцевим досить люблять усміхатися – вони дружні, завжди допоможуть і підкажуть. Ну і в цю країну ще раз захочеться повернутися – до цього слід бути готовим.

Головне фото tripsavvy.com

Вам это будет интересно:
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ми там були: Марокко – дивовижна країна
Тут увечері тільки починають працювати ринки. Без комах не обходиться жоден дім. А зі зміями люди практично подружилися. І ще: уявляєте, вони не мріють про море! Про всі тонкощі африканського Королівства Марокко нам розповіла український SMM-фахівець Анна Фунт, яка провела там незабутню відпустку.
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Перу. Місця сили
Ізраїль, Індія, Мекка – ці географічні точки дуже важливі для адептів різних релігій і не тільки: вирушивши туди у паломництво, можна звідати благодать і відчути найпотужнішу концентрацію енергії, навіть будучи невіруючим. Не території Південної Америки, у Перу, теж є свої місця сили. І саме про них пише наш читач і автор Ія Зайцева.
Річард Ганнон: Фарери - овечі острови
Тільки три місяці на рік між Великою Британією і Фарерськими островами відкрито повітряні рейси. Я радів своїй майбутній подорожі, хоча до кінця не усвідомлював, що очікує там, на півночі. Іноді я уявляв Фарери, як землю, покриту кригою. Наступної миті здавалося, що на островах не вщухає потужний вітер, а отже, мене обов'язково здує з якогось стрімчака в холодну воду.
Ми там були: Гудаурі
У Гудаурі легко відчути час, затиснути його між пальцями і розтягнути у просторі, перелаштовуючи свій внутрішній ритм у режим відчуттів. І вже немає дедлайну, набридливих сусідів і лихачів, що виїжджають на зустрічку. Усе це починає здаватися ілюзорним і швидкоплинним. Тут, у Гудаурі, інші цінності. Гори не терплять метушні, внутрішнього діалогу і самоїдства. Найбільше задоволення просто дивитися на них.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Країна майже з таким самим прапором. Швеція очима українця
Швеція, напевно, не є найпопулярнішим туристичним напрямком серед українців. Охочіше наші співвітчизники їдуть до теплих країн або ж у доступніші та популярніші європейські столиці. Наш сьогоднішній співрозмовник, вокаліст київського гурту «М'ЯЧ» Юрій Розенко, навпаки, двічі на рік обов'язково відвідує це королівство.
Ми там були: Ле-Ман – недоторканий шарм старої Франції
Антон Сак переїхав до Франції, щоб отримати вищу освіту. Він студент хімічного факультету Леманського університету (Le Mans Université). Сьогодні розповідає нам про Ле-Ман – чарівне старовинне французьке місто зі своїм особливим колоритом. Воно мало відоме туристам, проте відвідування його – цікава точка у маршруті.
Ми там були: Каппадокія
У кожної людини є такий момент чи випадок, котрий він запам’ятає на все життя. Поїздка в Каппадокію і політ на повітряній кулі – одне з найбільш незабутніх видовищ у моєму житті. Саме тому я хочу з вами поділитися своїми враженнями.
Нормандія очима Корнія Грицюка: батьківщина парасольок і субмарин. Частина 2
Корній Грицюк продовжує ділитися враженнями від французької Нормандії. У попередньому матеріалі він розповідав про свій вояж до Довіля. Тепер на черзі Шербург, або Шербур-Октевіль. Подвійна назва міста з'явилася на початку 2000-х, коли Шербург злився з Октевілем.
Нормандія очима Корнія Грицюка: яблука, молоко та океан. Частина 1
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану...
Ми там були: Відень
Відень - кровоносна судина старої Європи - аристократичної, вишуканої, музейної. Фотограф Юлія Кочетова розповідає, що в цьому розкішному і прекрасномц місті в обов'язковому порядку треба відвідувати оперу, заходити в царські палаци і пити найсмачнішу каву з вершками. З 80-ти міських музеїв можна і потрібно вибирати, тому починаємо закохуватися у Відень з Музейного кварталу.
Вручення вірчих грамот чотирма новопризначеними послами Президенту України
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Там, де «Король лев» стає реальністю
До речі, сценами для цього художнього фільму компанія «Disney» надихнулась саме у Кенії, а точніше у національному парку «Брама Пекла», що знаходиться на відстані 90 км від Найробі. Хоча і сімбу («лев» з суахілі) разом з іншими хижаками тут не побачиш, бонусом стане прогулянка на велосипеді поміж стада зебрів, антилоп гну та жирафів. Цікаво...?
Літо на справжньому ранчо!
Після перегляду фільмів про американський Дикий Захід не одне покоління дітей тягнуло батьків до коней у цирку, щоб хоч на п'ять хвилин приміряти улюблені образи й відчути ту саму атмосферу. Та особисто мені п'яти хвилин завжди було замало. Тому я, подорослішавши, на кілька місяців вирушила у штат Колорадо...
Кожен рано чи пізно приходить до Риму
Хто добре бачив Італію, а особливо Рим, той більше ніколи не буде зовсім нещасним, – казав Гете. Повністю згоден з цією думкою наш читач і фотограф Роман Матков. Своїми враженнями від міста він сьогодні ділиться.
Кіпр очима Павла Петрушки
Тут на вулицях густо ростуть мандарини і, падаючи вам прямо під ноги, наповнюють повітря приємним цитрусовим ароматом… Телеоператор Павло Петрушко побував на Кіпрі вже п’ять разів і вважає його ідеальним бюджетним місцем для спокійного відпочинку. Він розповів нам про те, як максимально зручно влаштувати своє перебування там.
Листівки з Чорногорії
Resale активістка та підприємиця, Мар’яна Буяло із батьком інженером-конструктом Віктором привезли зі спонтанної, але дуже надихаючої поїздки до Чорногорії непересічні враження та сотні фотокарток, якими вони радо поділилися з OUTLOOK, а ми - з вами.
Ми там були: Португалія - місце для романтиків
Олена Шікіта, графічний дизайнер, одного разу відвідавши друзів в Португалії, так закохалася в цю чудову країну, що вирішила повернутися і перезимувати. Зупинившись в невеликому місті Кашкайш, насолодилася красою, смачною їжею і, звичайно ж, ласкавим сонцем цієї південно-європейської перлини. Олена поділилася з нами своїми враженнями...
Закрыть
Outlook facebook page